PDA

Zobacz pełną wersję : perlit EP 100 czy nadaje się na zrobienie skosu dachu



Konto usunięte_1*
03-05-2016, 07:34
mam garaż doczepiony do domu ze stropem wylewanym i kiedyś był na tym dach z dachówek , ja to zwaliłem i teraz chciałbym zrobić jakąś wylewkę ze skosem -spadem na to papa termozgrzewalna a kiedyś być może będzie taras , pytanie czy perlitem da się w normalny sposób zrobić taką wylewkę perlitem EP 100 czy musi to być jakiś 150 czy 180 ,

Zdun Darek B
03-05-2016, 07:46
Uważaj na jeden aspekt, perlit lubi wodę .... trudno się jej pozbywa ale bardzo łatwo chłonie....

Konto usunięte_1*
03-05-2016, 07:55
Uważaj na jeden aspekt, perlit lubi wodę .... trudno się jej pozbywa ale bardzo łatwo chłonie....


oni piszą że niby nie chłonie wody , hm , muszę koniecznie zrobić ten skos i położyć pokrycie bo teraz tylko folia leży

Konto usunięte_1*
03-05-2016, 13:37
Uważaj na jeden aspekt, perlit lubi wodę .... trudno się jej pozbywa ale bardzo łatwo chłonie....


a znasz jakiś inny materiał do zrobienia spadku i bez takich niespodzianek

Konto usunięte_1*
03-05-2016, 15:13
panowie czy ten materiał jest nieużywany przez was ? ma on jakieś wady , pytam na forum budowlanym a nie wędkarskim i wydaje się że chyba materiał znany co? co tak cicho

klaudiusz_x
03-05-2016, 16:01
Nie piszesz nic o ociepleniu dachu przed rozbiórką.
Jeśli nie było, to po co Ci ono teraz?
Perlit jest drogi.
Taniej dać styro zwykły/styrodur i na to normalna wylewka.
Oczywiście z zachowaniem odpowiednich izolacji przeciwwodnych.

Styrodur jest akurat droższy od perlitu.

Konto usunięte_1*
03-05-2016, 16:37
Nie piszesz nic o ociepleniu dachu przed rozbiórką.
Jeśli nie było, to po co Ci ono teraz?
Perlit jest drogi.
Taniej dać styro zwykły/styrodur i na to normalna wylewka.
Oczywiście z zachowaniem odpowiednich izolacji przeciwwodnych.

Styrodur jest akurat droższy od perlitu.

powiem ci że na ociepleniu aż tak specjalnie mi nie zależy , to był budynek gospodarczy połaczony z domem przykryty dachem z dachówek ale drewno zeżarte przez robactwo poszło już do kotłowni , strop jest zalewany , dwuteownik między nimi cegły na sztorc i zalane betonem , moim głównym celem byłoby zrobić spad aby woda spływała a nie stała w miejscu ten spad chciałem przykryć papą termozgrzewalną , perlit mogę kupić po 125 zł za kubik to myślę że na dach 4,5x5,5 powinno starczyć 3 kubiki to jest 375 zł trochę cementu i po sprawie a że jakieś tam ocieplenie bedzie przy okazji to nie było by najgorsze , zwykły cement to chyba za ciężki no i robota wykańczająca

klaudiusz_x
03-05-2016, 17:06
Perlitobeton jest kruchy.
Mam pod oknami tarasowym i balkonowymi.
Wysycha chyba ze 2 miesiące. Odradzam.
Jeśli masz dwuteownik, na tym cegły na sztorc, dałbym cienką wylewkę ze zbrojeniem.
Jeśli chcesz ciepło, to daj styro pod wylewkę. Możesz dać perlit, generalnie musiałbyś go przed wylewką utwardzić powierzchniowo gipsem.
Po co? By móc wylać na nim wylewkę.
Nie jestem konstruktorem.
Inni mogą mieć inne zdanie, większe doświadczenie i mogą to przeliczyć.

PS.
W projekcie powinieneś mieć to przeliczone. Czyli obciążenie.
W tym z budowy domu i garażu.
Na tej podstawie możne będzie dobrać odpowiednie rozwiązanie.

Konto usunięte_1*
03-05-2016, 17:59
Perlitobeton jest kruchy.
Mam pod oknami tarasowym i balkonowymi.
Wysycha chyba ze 2 miesiące. Odradzam.
Jeśli masz dwuteownik, na tym cegły na sztorc, dałbym cienką wylewkę ze zbrojeniem.
Jeśli chcesz ciepło, to daj styro pod wylewkę. Możesz dać perlit, generalnie musiałbyś go przed wylewką utwardzić powierzchniowo gipsem.
Po co? By móc wylać na nim wylewkę.
Nie jestem konstruktorem.
Inni mogą mieć inne zdanie, większe doświadczenie i mogą to przeliczyć.

PS.
W projekcie powinieneś mieć to przeliczone. Czyli obciążenie.
W tym z budowy domu i garażu.
Na tej podstawie możne będzie dobrać odpowiednie rozwiązanie.

no jaki projekt przecież z takimi bzdetami nie będę latał po projektantach , muszę zrobić skos-spad i położyć papę , myślałem już nad krokwiami i blachą trapezową ale koszt chyba 2 razy większy

klaudiusz_x
03-05-2016, 18:12
no jaki projekt przecież z takimi bzdetami nie będę latał po projektantach , muszę zrobić skos-spad i położyć papę , myślałem już nad krokwiami i blachą trapezową ale koszt chyba 2 razy większy

Chodzi o obciązenie stropu garażu.
Jeśli go przekroczysz, będziesz miał prokuratora w przypadku katastrofy.
Stąd zaznaczyłem, by to sprawdzić w projekcie.
To nie jest moja złośliwość.
Przepisy są górą. Nie obejdziesz tego.
Po drugie.
Miałeś dach, chcesz mieć taras...

Konto usunięte_1*
01-06-2016, 08:59
taras już mi wyszedł bokiem bo raczej nikt tam nie będzie wchodził tym bardziej że jest już na podwórku , perlit już mam ale ep100 mizernie to wygląda tak jak by kaszka do dzieci , czarno to widzę ale co tam stropu nie zarwie a papa pewnie nie odfrunie , byle by już nie lało do środka to główny cel na teraz

adam_mk
01-06-2016, 09:42
Perlit, jak piszesz - masz.
Kup trochę szkła wodnego (glinokrzemian sodowy) i dodaj do perlitobetonu.
Stanie się zwilżalny ale NIENASIĄKLIWY. A o to Ci chodzi.
Test zrób na jakim plasterku rury pomarańczowej.
Zapełnij plasterek perlitobetonem ze szkłem wodnym.
Poczekaj aż zwiąże.
Zobaczysz co umie jak go wodą polejesz (po wyschnięciu)

Adam M.

Konto usunięte_1*
01-06-2016, 09:47
Perlit, jak piszesz - masz.
Kup trochę szkła wodnego (glinokrzemian sodowy) i dodaj do perlitobetonu.
Stanie się zwilżalny ale NIENASIĄKLIWY. A o to Ci chodzi.
Test zrób na jakim plasterku rury pomarańczowej.
Zapełnij plasterek perlitobetonem ze szkłem wodnym.
Poczekaj aż zwiąże.
Zobaczysz co umie jak go wodą polejesz (po wyschnięciu)

Adam M.

ok, dzięki za radę tak zrobię , muszę działać szybko bo stary dach zwaliłem na wariata a teraz za dużo myśli a za mało czynu:)

Konto usunięte_1*
12-06-2016, 06:25
wczoraj robiliśmy wylewkę jak to tak można nazwać , jednym słowem wredny materiał nikomu nie polecam , pisze na 120l 22litry wody a de fakto trzeba dać dwa razy więcej bo zrobi się breja sucha sypka , a mogłem zrobić krokwie blacha już bym zapomniał a tak :confused:

Konto usunięte_1*
04-07-2016, 20:07
dobra panowie ta wylewka w końcu w wielkich bólach ale zrobiona i mam pytanie , jako że ten perlit jest niezbyt zwięzły i ciągle się kruszy po nadepnięciu czy chodzeniu chciałbym to jakoś wzmocnić , co najlepiej zastosować , cement z wodą 1/2x1/2 i wylać wyrównać czy lepiej jakąś wylewkę anchydrytoą , taka cieniutka warstewka aby to się kupy trzymało

shl
04-07-2016, 20:31
dobra panowie ta wylewka w końcu w wielkich bólach ale zrobiona i mam pytanie , jako że ten perlit jest niezbyt zwięzły i ciągle się kruszy po nadepnięciu czy chodzeniu chciałbym to jakoś wzmocnić , co najlepiej zastosować , cement z wodą 1/2x1/2 i wylać wyrównać czy lepiej jakąś wylewkę anchydrytoą , taka cieniutka warstewka aby to się kupy trzymało

wsypujesz worek perlitu dodajesz wody i mieszasz by się napił ale tyle by na spodzie nie stała.Jak się napije dodajesz worek lub połewę cementu.
Jek to wymieszasz wiertarką z mieszadłem to nic nie ma prawa pękać podczas chodzenia.Tam gdzie perlit napił się wodą po wyschnięciu jest powietrze najlepszy izolator.Cement zwilżone perły na zewnątrz posklejał nie dostając się w miejsca wewnętrzne gdzie była woda.

Konto usunięte_1*
04-07-2016, 20:40
nie no ogólnie nie jest z tym tak źle ale jednak nie wyglada to jak wylewka betonowa i boję sie że jak na to przyjdzie papa termozgrzewalna to ona się za bardzo nie przyklei , chciałbym zrobić jakąś powłokę mocną tylko czym

kabzik
25-08-2016, 20:45
a włókna szklane dosypane do wylewki ? Ja mam 8 cm perlitobetonu na podłodze + 1cm wyrównania zwykłą zaprawą. Nic nie ugina się, nic nie trzeszczy i nic się nie łamie. Akurat co do perlitu to raczej lepik się przyklei. Możesz napisać jakie postępy masz ?

Klimek17
04-12-2017, 20:03
a włókna szklane dosypane do wylewki ? Ja mam 8 cm perlitobetonu na podłodze + 1cm wyrównania zwykłą zaprawą. Nic nie ugina się, nic nie trzeszczy i nic się nie łamie. Akurat co do perlitu to raczej lepik się przyklei. Możesz napisać jakie postępy masz ?

Jeżeli tu jeszcze zaglądasz...rozumiem. że ten 1cm zwykłej zaprawy dawałeś na jeszcze mokry, niezwiązany berlitobeton?

Klimek17
16-02-2018, 19:52
Temat już ucichł, ale gdyby ktoś tu jeszcze zaglądał,,, z tego co się dowiedziałem perlit 100 to już nie kuleczki- bańki tylko mąka, nie stosuje się jako izolację termiczną, służy do filtracji win (informacja od sprzedającego, w necie też czytałem)

Perlit Polska
20-03-2018, 10:45
Temat już ucichł, ale gdyby ktoś tu jeszcze zaglądał,,, z tego co się dowiedziałem perlit 100 to już nie kuleczki- bańki tylko mąka, nie stosuje się jako izolację termiczną, służy do filtracji win (informacja od sprzedającego, w necie też czytałem)

Dokładnie tak jest jak piszesz - EP100 to głównie materiał filtracyjny, to wylewki się nadaje tak jak świni siodło; ktoś albo pożałował kasy albo został źle poinformowany.
Jeśli się uda w ogóle, to taki perlitobeton faktycznie bardzo słaby (można oczywiście doładować cementu i cudować)...

Lekką wylewkę perlitobetonową o parametrach termoizolacyjnych, o określonych parametrach wytrzymałościowych wykonuje się na bazie EP180 (o odpowiednim rozkładzie frakcji na sicie - powinno być stosunkowo mało frakcji najdrobniejszej) - odpowiednie proporcje spoiw hydraulicznych i dodatków dadzą mocną i trwałą wylewkę, która może stanowić warstwę pod posadzkową.
Jedynym na dzień dzisiejszy ograniczeniem jest chęć położenia klepki podłogowej - typowy klej do klepki ma tak dużą siłę wiązania, że na pewno się odspoi od wylewki - metodą na to jest położenie cienkiej warstwy wzmacniającej powierzchnię wylewki. Czyli mniej więcej tak jak napisał @kabzik, tylko wg mnie potrzebna jest przerwa technologiczna - jeśli kabzik dał mokre na mokre i działa, to zaryzykował ale jak sądzę podziałało.

Co do kuleczek/mąki - wciąż są to kuleczki tylko bardzo małe, więc EP100 jest jak mąka złożona z maleńkich kuleczek :).