PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie działki przed budową?



dbfr
03-05-2016, 15:24
Witam,
kupiliśmy i ogrodziliśmy działkę. Planujemy w tym roku podłączyć jeszcze media, może zakupić jakiś garaż i go na działce postawić. W przyszłości planujemy się budować ale z pewnością nie już.
Działka ma pow. 1400m2. Wzdłuż drogi różnica poziomów to 20 cm, na głębokości 70 cm. Ogrodzenie zostało zrobione tak aby ta różnica nie była bardzo zauważalna - nie wkopywano "schodkowo" podmurówki aby wyglądało to lepiej dla oka. Niestety coś za coś. W tym momencie część ogordzenia jest ponad poziomem gruntu:

354795 354796 354797 354798 354799

W związku z tym jako kompletny laik w temacie mam 2 pytania:
1. W jaki sposób wyrównać działkę? W jaki sposób oszacować ile ziemi potrzeba?
2. Czy opłaca nam się to robić na tym etapie? Czy nie lepiej teraz odpuścić i zająć się tym w trakcie lub po budowie domu?

kemot_p
03-05-2016, 16:41
Tyle to wyrównasz podczas budowy. Na chwilę obecną podsyp tylko pod płotem, żeby żadne psy nie latały i tyle.

dbfr
04-05-2016, 09:51
Tyle to wyrównasz podczas budowy. Na chwilę obecną podsyp tylko pod płotem, żeby żadne psy nie latały i tyle.

dzięki.

A czy warto teraz brać się za "ogarnianie" tej trawy? W sensie - czy warto bronować teraz ten teren, wyciągać tą trawę czy to zrobić lepiej po zbudowaniu domu? :)

kemot_p
04-05-2016, 10:19
To zależy chyba jak chcesz korzystać z tej działki zanim powstanie dom. Ja na swojej planuję się budować dopiero za kilka lat, ale część na której nie będzie domu już zagospodarowalem sądząc drzewka owocowe, maliny i takie tam. Więc tak z jedną trzecią działki wyrównałem, nawiozlem czarnej ziemi, zamówiłem koparke itp.

hajnel
04-05-2016, 11:19
dzięki.

A czy warto teraz brać się za "ogarnianie" tej trawy? W sensie - czy warto bronować teraz ten teren, wyciągać tą trawę czy to zrobić lepiej po zbudowaniu domu? :)

Nie warto

dbfr
04-05-2016, 14:17
To zależy chyba jak chcesz korzystać z tej działki zanim powstanie dom. Ja na swojej planuję się budować dopiero za kilka lat, ale część na której nie będzie domu już zagospodarowalem sądząc drzewka owocowe, maliny i takie tam. Więc tak z jedną trzecią działki wyrównałem, nawiozlem czarnej ziemi, zamówiłem koparke itp.

dużą masz tą działkę?

nie boisz się, że jak Ci wjadą na budowę to część tego co zagospodarowałeś po prostu rozwalą? Bo a to koparka przejedzie , a to piasek gdzieś wysypią itp?

kemot_p
04-05-2016, 14:22
To im nie zapłacę:)
Nie no żartuję. Działka nie jest zbyt duża, 950 m, w sam raz dla nas. Oczywiście jakieś straty są wkalkulowane podczas budowy, ale myślę, że nie będą zbyt wielkie.

jacek.zoo
04-05-2016, 20:49
To im nie zapłacę:)
Nie no żartuję. Działka nie jest zbyt duża, 950 m, w sam raz dla nas. Oczywiście jakieś straty są wkalkulowane podczas budowy, ale myślę, że nie będą zbyt wielkie.
ja przez pierwsze dwa lata budowy lałem cała działke (1200m) roundapem zeby nie zarosnac po pachy, pozniej nawiozłem ziemi gotowej pod trawe, rozgarnalem i nastepne dwa lata czekalem zeby sobie osiadla, i dalej lalem roundapem. dopiero w tatym roku posadziłem drzewka owocowe a przed wczoraj posialem trawe

k***a*z
05-05-2016, 09:24
ja przez pierwsze dwa lata budowy lałem cała działke (1200m) roundapem zeby nie zarosnac po pachy, pozniej nawiozłem ziemi gotowej pod trawe, rozgarnalem i nastepne dwa lata czekalem zeby sobie osiadla, i dalej lalem roundapem. dopiero w tatym roku posadziłem drzewka owocowe a przed wczoraj posialem trawe

Uważaj żebyś odruchowo nie obleciał jej randapem ;-)

Elfir
05-05-2016, 17:34
szkoda kasy na roundap, jeśli od razu po zastosowaniu nie zakłada się ogrodu.
Roundap to jest jest środek obojętny dla środowiska, tylko silna toksyna.

ZbyszekT
07-05-2016, 04:57
ja przez pierwsze dwa lata budowy lałem cała działke (1200m) roundapem zeby nie zarosnac po pachy, pozniej nawiozłem ziemi gotowej pod trawe, rozgarnalem i nastepne dwa lata czekalem zeby sobie osiadla, i dalej lalem roundapem. dopiero w tatym roku posadziłem drzewka owocowe a przed wczoraj posialem trawe

Cyt. z Wikipedii:
W roku 2015 Międzynarodowa Agencja Badania Raka zaklasyfikowała natomiast glifosat jako substancję prawdopodobnie rakotwórczą dla ludzi (grupa 2A).

Glifosat to składnik czynny Roundupu.