PDA

Zobacz pełną wersję : zniszczony trawnik - pomocy



ccl
04-05-2016, 15:53
354893

Cześć,

Potrzebuję pomocy z trawnikiem, który po zimie wygląda tragicznie. Do postu dołączam zdjęcie na którym można to zauważyć. Celem wprowadzenia:
trawnik założony na nowo rok temu, na czarną ziemię (sprowadzaną) dorzuciłem ok 5cm podłoża Agrohum. Trawa dobrze podlewana cały rok, rosła bez zarzutu do pewnego momentu (sierpień? dokładnie nie pamiętam) kiedy to miejscami mimo, że była zielona to wyraźnie rosła wolniej niż w innych miejscach. Problem da się zauważyc głównie w okół domu, pod płotem jest jakby lepiej i to znacznie. Może to mieć związek z przydeptywaniem trawy - w tym celu wybrałem Trawy z Iławy intensywną mieszankę sportową przeczuwając tego typu problemy. Nie wiem czy ma to bezpośredni wpływ ale być może tak. Trawa nawożona tylko raz na jesień - wcześniej z racji tego, że użyłem podłoża Agrohum nie nawoziłem. W tym roku podziurkowana butami z kolcami. Niestety jak na zdjęciu widać sa miejsca gdzie trawa nie jest nawet żółta a juz chyba można powiedzieć, że biała. Po zimie w zasadzie nie odbiła. Potrzebuję porady co z tym zrobić albo w ogóle jak zidentyfikować problem. Czy jest w ogóle sens sypać czyms taką trawę?

Elfir
04-05-2016, 17:21
Zagłodzona - trawa sportowa rośnie bardzo szybko i ma wysokie potrzeby nawozowe. Do tego przydałaby się wertykulacja.

ccl
04-05-2016, 17:27
Nie robiłem tego bo wyczytałem w paru miejscach, że taki roczny trawnik za młody jest na wertykulację i całkowicie można go zniszczyć.
Do nawożenia mam przygotowaną saletrę amonową i trochę popiołu z kominka po spalonym drewnie ale czekam z tym na pierwsze koszenie - tylko nie wiem czy jest sens bo na większości nie ma w zasadzie co kosić. No i czy sypnięcie tego na miejsca gdzie nic nie rośnie również nie załatwi trawnika na amen.

Elfir
04-05-2016, 21:00
Masz pełno suszu w tym trawniku - to koniecznie trzeba usunąć. Jak boisz się wertykulacji to mocne grabienie.

Naprawdę nie kosiłeś tego trawnika w tym roku jeszcze? Nie wiem, co to jest Agrohum, ale internet podaje, że to firma robiąca coś z torfu. Torf jest kompletnie jałowy i nadaje się co najwyżej do zakwaszania ziemi ale do do uprawy trawy.

Nawieź ten trawnik koniecznie i nie saletrą ale czymś wieloskładnikowym, stopniowo się rozpuszczającym, jak Yara Mila Complex.