PDA

Zobacz pełną wersję : Ytong Energo 30 + 25 cm styro ???



mariusz2011
05-05-2016, 14:25
Witam,

Zdecydowaliśmy sie na Ytong.

Stoimy przed wyborem Ytong Energo 30 cm + 25 cm styropian (grafit) , czy standard Energo 24 cm + 20 cm grafit ???
Moze ktoś zastosował 30 + 25 cm styropian.? Czy to ma sens?
Dziękuje za wszelkie informacje.

Dodam tylko : dom parterowy ok 120 m2 , ogrzewanie gazowe , podłogówka w całym domu , rekuperator. Dom będzie stał na uboczu malej miejscowości , w cichym spokojnym miejscu..

Busters
05-05-2016, 15:07
a dlaczego nie 24cm+25cm grafit?

za izolacyjnosc cieplna odpowiada styropian wiec jak dla mnie bez sensu dawac ytonga 30cm. Nic na tym nie zyskasz a wydasz sporo wiecej.
6cm grubsza sciana to pewnie 1cm styropianu wiecej.

na temat ytonga sie juz nie wypowiadam skoro piszesz, ze sie na niego zdecydowaliscie. Kazdy material ma swoje plusy i minusy i opinie tez sa dosc mocno podzielone. Zastanow sie jednak nad dzialowkami z innego materialu bo ytong ma slaba izolacyjnosc akustyczna (slychac wszystko z drugiego konca domu).
Ja np. buduje z silikatu 18cm+20cm styro

mariusz2011
05-05-2016, 16:15
@Busters
Dziękuję za podpowiedź o ścianach działowych, na pewno to weźmiemy pod uwagę. Nie wiesz czasem czy moze to mieć jakiś negatywny wpływ mieszanie dwóch rodzajów bloczków. Ytong ma podobno dedykowane bloczki na ściany działowe. Również opcję Energo 24 + 25 styro Grafit bierzemy pod uwage jako opcję.

mariusz2011
05-05-2016, 16:16
@Busters
Dziękuję za podpowiedź o ścianach działowych, na pewno to weźmiemy pod uwagę. Nie wiesz czasem czy moze to mieć jakiś negatywny wpływ mieszanie dwóch rodzajów bloczków. Ytong ma podobno dedykowane bloczki na ściany działowe. Również opcję Energo 24 + 25 styro Grafit bierzemy pod uwage jako opcję.

sylwekr
05-05-2016, 20:57
u mnie wybór był taki:
- ściany nośne zewnętrzne - Ytong Forte 24 cm (ma wiekszą wytrzymałość od Energo) - na to pójdzie 20-25 cma styropianu
- ściana nośna wewnętrzna Ytong PP4/0,6 - większa wytrzymałośc naściskanie i lepsza izolacyjnośc akustyczna niż Forte czy Energo
- działówki, pierwsza warstwa z Ytonga , a dalej Silka, Ytong w pierwszej warstwie ze wzgląedu na lepsze parametry termiczne (do gruntu), a wyżej silka dla lepszej izolacji akustycznej i akumulacyjności

Nie wiem czy mój wybór był dobry....ale tak mi się nadal wydaje

Busters
05-05-2016, 22:24
@Busters
Dziękuję za podpowiedź o ścianach działowych, na pewno to weźmiemy pod uwagę. Nie wiesz czasem czy moze to mieć jakiś negatywny wpływ mieszanie dwóch rodzajów bloczków. Ytong ma podobno dedykowane bloczki na ściany działowe. Również opcję Energo 24 + 25 styro Grafit bierzemy pod uwage jako opcję.

Nie bedzie miec negatywnego wplywu, duzo osob tak robi. Trzeba tylko odpowiednio to polaczyc.

cob_ra
06-05-2016, 06:13
U nas również ściany zew, Y forte, wewnętrzne wszystkie silka 24 i 12.

gorbag
06-05-2016, 08:31
Też bym sugerował cieńszy Ytong, a jeśli koniecznie chcesz to na niego 25cm styropianu.


Zastanow sie jednak nad dzialowkami z innego materialu bo ytong ma slaba izolacyjnosc akustyczna (slychac wszystko z drugiego konca domu).
Nieprawda. Mamy działówki z cienkiego Ytonga 12cm i przy zamkniętych drzwiach nie ma problemu z przenoszeniem dźwięku, a szczególnie z drugiego końca domu. Żeby kogoś zawołać trzeba naprawdę głośno krzyknąć (i nie chodzi o opóźnioną czy niechętną reakcję dzieci :) )

Busters
06-05-2016, 20:31
Prawda, dom mojej mamy jest caly z ytonga i to jak wszystko slychac to jest jakas masakra.


e: a jest to rozlegla parterowka gdzie z jednego do drugiego konca jest z 25m po skosie.

mariusz2011
20-05-2016, 22:16
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Wybraliśmy Ytong Forte 36,5 cm + styro grafit EPS 031 25 cm. Na ściany działowe bloczki silki.
Pozdrawiamy i sukcesów na budowie:)