PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie można kupić drzwi sosnowe bezsęczne dobrej jakości?



Robin77
05-05-2016, 20:50
Witam

Szukam drzwi sosnowych, które nadawałyby się najlepiej do bejcowania i lakierowania.

Mógłby mi ktoś doradzić? Nie chce kupować z marketu....


Dzięki

Myślałem np. o takich
http://allegro.pl/drzwi-bezseczne-sosnowe-drewniane-quatro-kornik-i6162337358.html

oraz jest producent nazywa się czajka

finlandia
06-05-2016, 05:31
Te z linka mają w opisie producenta o nazwie Kornik (?). Nie spotkałem się z nim. Znane mi są Czajka - to stary producent drzwi w tym segmencie a markety obecnie zdominowala firma Radan.
Tak czy inaczej - wg opsiu wygląda to na najlepszy standard drzwi surowych. Przynajmniej z założenia. Jak będzie w praktyce - przekonasz się dopiero gdy poużytkujesz.
Nie odczytuj z tego, że wróżę im szybkie "wypaczanie" - po prostu to zwyczajna loteria - tak jakbyś kupił podobne drzwi z marketu - bo ja tym przypadku nie widzę różnicy. A nawet plus dla marketu, bo sieci dużo lepiej załatwiają reklamacje.

Robin77
06-05-2016, 08:33
czyli loteria

a drzwi marketach ile maja gwarancji?

yaris
06-05-2016, 20:40
Napisz najpierw co w drzwiach jest dla Ciebie najważniejsze oprócz tego, że mają być sosnowe, bezsęczne.

Robin77
06-05-2016, 22:46
Napisz najpierw co w drzwiach jest dla Ciebie najważniejsze oprócz tego, że mają być sosnowe, bezsęczne.

Trudne pytanie

Przede wszystkim chciałbym, aby były miłe w dotyku, nie sprawiały wrażenia plastikowości.
Dobrze by było, żeby nie było widać z ilu warstw sosny są zrobione drzwi. Chciałbym aby nie były cienkie jak deska.
No i najważniejsze żeby nie były krzywe, przylegały do ościeżnicy równo

Byłem w Obi
Widziałem drzwi Kornik, jakieś noname w Castoramie, oraz Radex

Szczerze, najbardziej spodobały mi się drzwi Radexu, z tym że te modele które ja widziałem kosztowały 399 i 499 PLN, surowe drzwi

DUŻO!

maxb
06-05-2016, 22:56
Te z linka mają w opisie producenta o nazwie Kornik (?). Nie spotkałem się z nim.Wydaje mi się, że widziałem drzwi/ościeżnice tego producenta w OBI bądź LM. Oglądałem ościeżnice drewniane i ta nazwa rzuciła mi się w oczy. Jeśli to te o których myślę to widać oszczędności materiałowe (np cienkie ościeżnice) ale przy starannym montażu myślę że będą służyć dłużej niż niejedno okleinowane badziewie jakiego teraz pełno. :)

Robin77
06-05-2016, 23:01
myślę że będą służyć dłużej niż niejedno okleinowane badziewie jakiego teraz pełno. :)

Ponieważ być może założę parkiet, nie wyobrażam sobie kupić okleinowanych drzwi

finlandia
07-05-2016, 08:32
Trudne pytanie

Przede wszystkim chciałbym, aby były miłe w dotyku, nie sprawiały wrażenia plastikowości.
Dobrze by było, żeby nie było widać z ilu warstw sosny są zrobione drzwi. Chciałbym aby nie były cienkie jak deska.
No i najważniejsze żeby nie były krzywe, przylegały do ościeżnicy równo
...

Hmm.. obawiam się, że to będzie widać. Ten "najwyższy", dostępny w szerokim handlu standard to skrzydła z klejonki + zewnętrzny obłóg - dzięki temu wyglądają z "twarzy" jakby były zrobione z jednej deski.
W "felcu" (czyli na krawędziach) możesz widzieć mikrołączenia klejonki, bo lity fragment w tym miejscu byłby już extra standardem - wyobrażam to sobie do zrobienia w mniejszym zakładzie, który wykona to wg ustaleń.

Jakimś problemem może być jakość drewna użytego do klejonki. Jeśli nie jest dość dobre (np. nie dosuszone czy niedokładnie doszlifowane) to po jakimś czasie na płaszczyźnie skrzydła mogą się ujawnić nierówności podobnych do tych na parkiecie sprzed cyklinowania.

Robin77
07-05-2016, 10:17
Hmm.. obawiam się, że to będzie widać. Ten "najwyższy", dostępny w szerokim handlu standard to skrzydła z klejonki + zewnętrzny obłóg - dzięki temu wyglądają z "twarzy" jakby były zrobione z jednej deski.
W "felcu" (czyli na krawędziach) możesz widzieć mikrołączenia klejonki, bo lity fragment w tym miejscu byłby już extra standardem - wyobrażam to sobie do zrobienia w mniejszym zakładzie, który wykona to wg ustaleń.

Jakimś problemem może być jakość drewna użytego do klejonki. Jeśli nie jest dość dobre (np. nie dosuszone czy niedokładnie doszlifowane) to po jakimś czasie na płaszczyźnie skrzydła mogą się ujawnić nierówności podobnych do tych na parkiecie sprzed cyklinowania.

Takie drzwi wypatrzyłem u mnie w markecie, to chyba takie drzwi o których piszesz"
http://www.radex.com/drzwi-sosnowe,marbella

Za 244 PLN

Czy to dobra oferta?

finlandia
07-05-2016, 10:55
"sezonowana sosna + mdf" najprawdopodobniej oznacza, że na klejonkę będącą konstrukcją skrzydła jest położona cienka płyta mdf (2-3mm) która ma za zadanie wyrównać powierzchnię klejonki i być dobrą bazą do przyklejenia obłogu. Taki standard.jest spotykany.
Za kwotę do 300zł nie widzę szans na lepszy.

theme
09-05-2016, 13:08
Te z linka mają w opisie producenta o nazwie Kornik (?). Nie spotkałem się z nim.

To firma która robi różne rzeczy z drewna. Od schodów, przez drzwi aż po parapety czy słupki do schodów.
Osobiście mam ich schody z Castoramy i szczerze nic o nich nie mogę powiedzieć. Po prostu są :) - chodzę nimi w górę i w dół i to w zasadzie tyle :).

P.S. przy tej kwocie nie widzę możliwości kupna drzwi z pełnego drewna sosnowego i to bez sęków. Ewentualnie popytaj u stolarzy ale cena poszybuje w górę.