PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja Isooboster i podsumowanie po roku użytkowania



Arturjn
06-05-2016, 11:32
Obiecałem że opiszę wrażenia i ogólne rzeczy, które bym zmienił w domu.
Wybrałem projekt Cynamon. Dom ma około 87mkw pow. użytkowej. Ściany 20cm styropian lambda 0.038 Austhroterm. silikat 24cm(Grupa Silikaty). Podłoga 15cm styropian lambda 0.034. Strop monolityczny(moim zdaniem najlepszy, tynki cementowo wapienne bez gładzi od razu malowane. Zmodyfikowałem ilość okien na poddaszu i uważam to za dobry ruch, czyli wyeliminowałem te z dużej sypialni i jedno z pokoju dzieci. Dach dwuspadowy 40st. nachylenia ocieplony 3 warstwami folii isooboster T2.
W domu mam staromodnie grzejniki firmy Purmo(kupiłem w Leroyu i było warto wbrew opinii instalatora) Piec mam de dietrich mcr3 i zbiornik na cwu 150l(tu przesadziłem wystarczyłby w zupełności 100l) Okna posiadają rolety zewnętrzne, okna PCV(najlepiej zamawiać w warsztacie stolarskim, gdyż zaoszczędziłem dzięki temu 3tys. zł a dodatkowo z serwisem nie ma żadnego problemu)
Temperatury pomieszczeń w dzień, gdy jesteśmy w domu temp. ustawiona na 20st. C, gdy jesteśmy poza domem ustawiona na 19st. C. W nocy temperatura ustawiana jest na 19st. C, gdyż nie lubię jak jest za ciepło podczas snu.
Zużycie gazu kształtowało się następująco:

Do ogrzewania CWU szło stale 31m3/mies.

Do ogrzewania domu:

październik ok 170zł
listopad ok 220zł
grudzień ok 190zł
styczeń ok 300zł
luty ok 190zł
marzec ok 200zł
kwiecień ok 110zł

razem: 1380zł za cały sezon grzewczy za gaz. Grzanie węglem jest NIEOPŁACALNE!!!

Folia isooboster jest ok, na poddaszu w zimie jest ciepło mimo braku wełny, dodatkowo podczas upałów temperatura nie podnosi się. Dla przykładu na stryszku, gdzie izolacji nie ma, podczas upałów jest piekarnik a w zimie mrozi niemiłosiernie:). Pozostawiłem otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych i wygospodarowałem małe poddasze montując deski na jętkach. Izolacja biegnie wzdłuż jętek. W zimie śnieg nie trzyma się na dachu. U sąsiadów zalega a u mnie wystarczy że wyjdzie słońce i mimo iż mamy mróz śnieg zjeżdża z dachu. To efekt odbijania promieniowania przez folię aluminiową, nie wiem czy to plus ale śnieg nie zalega na dachu.

Co bym zmienił:

Zrobiłbym dach płaski, bo mieszkam w górach i w porywach wieje ponad 160km/h, co skutkuje iż dach "trzeszczy" mimo iż jest dodatkowo deskowany, wszystko zrobione zgodnie z projektem. Ruchy są nieodczuwalne nawet, gdy wyjdę na poddasze, ale drewno "pracuje". Okna dachowe(Fakro) to porażka i nie wiem co w nich ma tyle kosztować. Nie izolują dobrze akustycznie, dodatkowo jak ktoś miałby pod nimi łóżko to deszcz nie pozwoli spać o ruchu ulicznym nie wspomnę:(. Dzięki oknom dachowym odczuwam dyskomfort akustyczny. Dobrze że nie mieszkam przy ruchliwej ulicy!!!
Tak więc dach płaski, poza tym projekt jest rewelacyjny i w pełni spełnia moje oczekiwania. Poddasze jest wysokie i można podejść do samej ściany bez obawy że uderzy się głową. Mam 1,72m wysokości, więc do najniższych nie należę.
Wygospodarowałem nawet małą wnękę pod schodami i mam tam składzik na rowery.

magdan1
27-11-2016, 19:59
Czy maty isooboster dobrze wygłuszają?

kasy1
28-11-2016, 22:30
Hej!
Jest odwrotnie niz piszesz.Jezeli snieg na dachu nie zalega tylko szybko topnieje,to znaczy,ze cieplo ucieka przez dach.Oznacza to,ze Isobooster kiepsko spelnia swoje zadania izolacyjne...