PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchenne dylematy



Zielony Inwestor
06-05-2016, 15:09
Witam
Rozpracowuję kuchnię - na początek rozrysowałem według założeń projektu.
Tyle, że rozmiar kuchni trochę się zmniejszył... wnęka na szafę w przedpokoju była ciut za płytka, a przez niedogadanie wyszła za głęboka.... :(
1. Co sądzicie o takim układzie
2. Czy przesuwać działówkę aby odzyskać 15cm kuchni i zostawić wnękę w przedpokoju na szafę o głębokości 60cm?

355048 355056 355057

kinka
06-05-2016, 17:18
Na szafę wystarczy 60cm a 15cm więcej w kuchni robi różnicę.
Z drugiej strony szkoda likwidować działówkę jak już stoi bo kuchnia ma wystarczającą szerokość.

Elfir
06-05-2016, 17:18
Moim zdaniem niewiele ci to da. 3 m to 5 x szafki 60 cm + 4 cm na blendy. Szafkę 75 cm musiałbyś robić na zamówienie.
Chcesz mieć szafki narożne 90 cm? Mało wygodne są.

Zielony Inwestor
06-05-2016, 17:43
Meble będą robione na wymiar. Szafek narożnych nie lubię - narysowałem jak umiałem pierwszy raz w Roomtodo :). Zastanawiam się też czy te 15cm nie pomogą znacznie w rozplanowaniu szafek zwiększając prostą pod oknem.
Żona zawsze chciała mieć słupek z piekarnikiem :(
Szafa 60cm to chyba rezygnacja z drzwi przesuwnych? (nie żebym chciał, ale często widzę to rozwiązanie i chyba trzeba doliczyć 10cm na takie drzwi)
Jak zostawie te 75cm na szafę to będą z tego jakieś plusy?

Elfir
06-05-2016, 18:06
ładniejsze są drzwi otwierane a nie przesuwne.

Zielony Inwestor
06-05-2016, 18:30
Też tak myślę :) - drzwi otwierane tworzą jedną powierzchnię. Pomieszczenia będą mieć około 280cm wysokości, więc drzwi nie będą raczej od podłogi do sufitu.
(Dużo osób też narzeka na "wypadające" drzwi przesuwne, ale to pewno kwestia jakości wykonania.)
Czyli ta głębokość 75cm o dupę rozbić ...

ana289
06-05-2016, 21:22
Czyli ta głębokość 75cm o dupę rozbić ...

Niekoniecznie, jeśli chciałbyś w tej szafie zmieścić np odkurzacz, czy deskę do prasowania, czy małą drabinkę - wtedy 75 się przyda.
Jeśli robisz meble na wymiar zrób też szafę na 280 z drzwiami otwieranymi - pawlacze są nieocenione.

Co do kuchni - musicie ustalić, jakie szafki chcecie w kuchni. Narożniki trudno zagospodarować bez szafek narożnych, ale zdecydowanie bardziej wygodne od 90x90 są prostokątne z wysuwanymi nerkami. Natomiast sama kuchnia na 3m jest wystarczająco szeroka - nie wiem, czy walczyłabym o te 15cm

Bracianka
07-05-2016, 23:55
Meble będą robione na wymiar. Szafek narożnych nie lubię - narysowałem jak umiałem pierwszy raz w Roomtodo :). Zastanawiam się też czy te 15cm nie pomogą znacznie w rozplanowaniu szafek zwiększając prostą pod oknem.
Żona zawsze chciała mieć słupek z piekarnikiem :(
Szafa 60cm to chyba rezygnacja z drzwi przesuwnych? (nie żebym chciał, ale często widzę to rozwiązanie i chyba trzeba doliczyć 10cm na takie drzwi)
Jak zostawie te 75cm na szafę to będą z tego jakieś plusy?

Mam szafę o łącznej głębokości 79 cm, od podłogi do sufitu, wyszła taka, żeby zakryć pewną niedoróbkę, a nie bo tak chcieliśmy, ale ogólnie jakoś nie narzekam. Jeśli chodzi o wieszanie płaszczy i kurtek, to jest bardzo wygodna, jeśli chodzi o półki, to ja po prostu wkładam rzeczy rzadko używane do tyłu, a częściej do przodu. Najtrudniej jest na półkach pod samym sufitem, ale wepchnęłam tam np. awaryjną sztuczną choinkę - miejsca do chowania jest sporo. Mechanizm przesuwny ma szerokość 7 cm.

Natomiast co do urody drzwi otwieranych czy przesuwnych, to co się komu podoba, moim zdaniem przesuwne są wygodniejsze. Do tej pory nic mi nie wypadło ;-)

Elfir
08-05-2016, 16:23
tu nie chodzi o wypadanie , tylko drzwi klasyczne licują się ze ścianą w jedną powierzchnię, czyli sa mniej dominujące. Przesuwne, zwłaszcza z szerokimi okuciami aluminiowymi są mniej eleganckie.

Bracianka
09-05-2016, 16:27
To, że się Ci nie podobają, nie znaczy że są mniej "eleganckie" ;-) (swoją drogą nie myślałam, żeby używać słowa "elegancki" w stosunku do szafy ;-) ) Zwłaszcza, że jak poszukasz systemów montażowych Hettich, to znajdziesz drzwi przesuwne licujące się, wprawdzie do szaf wolnostojących, a nie wnękowych, ale myślę, że jakby pokombinować, to w wnęce też dałoby się zamontować.

W sumie dla mnie szafa jak szafa, co kto lubi. Nie wiemy, ile miejsca jest w pomieszczeniu z wnęką na szafę, ale jeśli mało, to ja bym nie robiła normalnych drzwi tylko dlatego, że byłoby to nie wygodne.

Co do przesuwania ścianki działowej, ja akurat bym olała, bo 15 cm nie starczy nawet na schowanie talerza...

E-Rzecznik Śnieżka
03-06-2016, 23:41
Jeśli 15 cm miałoby zdecydować o tym, że w kuchni zmieści się pełnowymiarowa zmywarka to może warto przesunąć ścianę? Wszystko zależy od osobistych preferencji właścicieli, jedni wolą swobodne przejście w przedpokoju i postawią na drzwi przesuwne w szafie, inni wybiorą dużą przestronną zabudowę kuchenną. Tutaj nie ma lepszych i gorszych rozwiązań, są decyzje podejmowane ostatecznie przez właścicieli z uwzględnieniem indywidualnych preferencji.. Aby taka decyzja była podjęta właściwie, warto zrobić szczegółowy plan kuchni z ostatecznym zaplanowaniem miejsc na urządzenia i sprzęt.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka

babiczek
04-06-2016, 02:27
chyab bedzie duzo pracy :)