PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność dalszych prac



idas
08-05-2016, 17:00
Witam serdecznie,

W czerwcu będę miał już zrobiony SSO. W planie mam ogrzewanie gazowe, ale gazociąg będzie zbudowany dopiero w kwietniu 2017. No i oczywiście wówczas będę mógł grzać. I to jest właśnie to co psuje mi cały harmonogram prac, bo przez zimę nie będę mógł grzać.
Chciałbym spytać was o poradę ktore prace instalacyjne i wykończeniowe najlepiej zrobić do czasu podłączenia gazu?
Z listy rzeczy do wykonania to co przychodzi mi do głowy to:
1. Instalacja elektryczna.
2. Instalacja wody.
3. Przydomowa oczyszczalnia.
4. Wentylacja mechaniczna z rekuperacja.
5. Stolarka zewnętrzna.
6. Instalacja gazowa.
7. Ogrzewanie podłogowe.
8. Kominek z DGP.
9. Odkurzacz centralny.
10. Posadzki.
11. Tynki wewnętrzne.
12. Malowanie wew.
13. Ocieplenie nieuzytkowego poddasza.
14. Ocieplenie budynku z zewnątrz.
15. Tynki zewnętrzne.
16. Sufit podwieszany.
17. Płytki w łazience.
18. Panele/ceramika w pokojach.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, bo nie chce czegoś pomieszać i narobić sobie dodatkowej roboty ze względu na zimę i brak ogrzewania.

Z góry bardzo dziękuje.

Elfir
08-05-2016, 17:03
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67345-KOLEJNOŚĆ-PRAC-WYKOŃCZENIOWYCH-po-SSO

serwkomp
08-05-2016, 17:30
18. Panele/ceramika w pokojach.

W pokojach dał bym panele , dlaczego ?
Ceramika jest zimna, daje zimno, w pokojach lepiej dać panele , albo klepka drogo wychodzi ale warto.

Damian85
08-05-2016, 17:43
ale skoro masz kominek, to brakiem gazu się nieprzejmuj, na wielu budowach stoi jakaś koza i praca idzie do przodu w zimie

idas
08-05-2016, 19:06
ale skoro masz kominek, to brakiem gazu się nieprzejmuj, na wielu budowach stoi jakaś koza i praca idzie do przodu w zimie
Tylko z tego co czytam to powinno się utrzymywać 10-15*C a to oznaczałoby chyba ciagle palenie w kominku :/ Na coś takiego na pewno nie będę miał czasu.

Kolejność prac jest dla mnie w miarę zrozumiała. Sedno sprawy w tym wypadku to czy któreś z prac najlepiej przesunąć i kontynuować dopiero w przyszłym roku.

Damian85
08-05-2016, 20:21
przecież jak temperatura Ci spadnie do 5'c to nic sie niestanie, jak napalisz w kominku w ciągu dnia 25'c to następnego dnia bedziesz miał 20'c przecież masz okna i drzwi, ewentualnie wykończ dom zewnątrz najpierw żeby było ocieplenie. Wiele osób okrzewa dom w zimie tylko kominkiem

idas
08-05-2016, 22:06
Dzięki.