PDA

Zobacz pełną wersję : Hydrofor - jak ponownie uruchomić.



Patrycjusz87
09-05-2016, 07:43
Witam,

po zimowej przerwie chciałem odpalić hydrofor ogrodowy. Niestety coś nie działa jak powinno, gdyż po odkręceniu wody hydrofor załącza się na bardzo krótkie chwile. prawdopodobnie nie ma wystarczającej poduszki powietrznej. Niestety wcześniej nie miałem do czynienia z takim urządzeniem i nie wiem do końca jak mógłbym je uruchomić. Zestaw wygląda tak:

355265

Jedyne co zrobiłem to przez zawór w prawej dolnej części spuściłem wodę z bojlera.

355266

moje pytanie co należałoby zrobić aby wszystko działało poprawnie.

Jastrząb
09-05-2016, 11:03
Witam,

po zimowej przerwie chciałem odpalić hydrofor ogrodowy. Niestety coś nie działa jak powinno, gdyż po odkręceniu wody hydrofor załącza się na bardzo krótkie chwile. prawdopodobnie nie ma wystarczającej poduszki powietrznej. Niestety wcześniej nie miałem do czynienia z takim urządzeniem i nie wiem do końca jak mógłbym je uruchomić. Zestaw wygląda tak:

355265

Jedyne co zrobiłem to przez zawór w prawej dolnej części spuściłem wodę z bojlera.

355266

moje pytanie co należałoby zrobić aby wszystko działało poprawnie.
Spuszczasz wode, pompujesz powietrzem. Ile to zalezy od wielkosci hydroforu. Spokojnie mozesz napompowac do 1atm. Wtedy wpuszczasz wode.

Patrycjusz87
09-05-2016, 20:57
czyli wyłączam, spuszczam wodę, tym samym miejscem pompuję powietrzę do 1 atm. i załączam na powrót?

wiesiek6308
10-05-2016, 20:39
Tak dokładnie.Wyłącz zasilanie, zamknij zawór na wyjściu ze zbiornika , wodę ze zbiornika spuść najlepiej całkowicie jak się da. Pompuj powietrze do 1 atm i odpalaj.