PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z płytkami



Martino Z33
13-05-2016, 14:19
Witam.Chciałbym zasięgnąć opinii fachowców a mianowicie.Mam położony na podłodze płytki z gresu szkliwionego a na ścianie cokół 100 mm szerokości z tego samego gresu.I teraz problem ostatnia płytkę cokołu przykleiłem do samej krawędzi wnęki w której mają stać drzwi.Niestety muszę tą ostatnią płytkę zerwać lub ją skrócić bo nie wziąłem pod uwagę opasek maskujących ościeżnicy.I teraz pytanie czym ją przyciąć żeby jej nie zrywać.Szlifierki kątowej nie użyję bo poharatam podłogę.Może rysikiem jakimś.Jeśli nie będę miał wyjścia to ją zerwę ale jak jest możliwość to chce spróbować ją przyciąć.Znacie jakąś technikę na takie przypadki.Pozdrawiam

Qba30
13-05-2016, 18:36
A nie łatwiej podfrezować ościeżnicę na grubość i wysokość cokołu?

vadiol
13-05-2016, 20:10
Na ścianie niczym jej nie przytniesz . Jedyny sposób , to oderwać ( a da się to zrobić) , przyciąć i przykleić .

greghus
16-05-2016, 08:19
jak chcesz rozwalić płytkę i przy okazji ścianę i podłogę, to możesz ciąć :)

Martino Z33
17-05-2016, 12:32
Ok dzięki za pomocne opinie.Ostatecznie przed samym montażem drzwi zerwę ta płytkę przytnę i wkleje na nowo.Tak chyba będzie najbezpieczniej

greghus
18-05-2016, 08:39
Ok dzięki za pomocne opinie.Ostatecznie przed samym montażem drzwi zerwę ta płytkę przytnę i wkleje na nowo.Tak chyba będzie najbezpieczniej

i na pewno szybciej i mniej nerwów będziesz miał :)