PDA

Zobacz pełną wersję : co to jest? krzywa dachówka? wywietrznik??? czy jakieś inne cudo?



siefinpird
14-05-2016, 20:32
Witajcie

mam pewien problem. W ostatnich dniach ekipa fachmanów z Podhala zamontowała mi krokwie i połozyła dachówki Roben Piemont.

Po zejściu górlami z dachu zauważyłem ze niektóre dachówki sa nieco dziwacznie ułżone.. Mając na uwadze ze te dziwnie ulozone dachówki najcześciej znajdują sie w w drugieej lini dachówek pod kalenicy - nie wyudaje mi sie aby był to przypadek a raczej zamierzone działanie dekarzy....

Pytanie - co to jest i czemu słuzy ??
Czy to jakies wywietrzniki ? by para wodna nie skraplała sie na dachówkach i by nie postawał tam grzyb i pleśń? nie iwem.. to tylko moje domysły...

Ile takisz dziwnch dachówek powinno byc na dachu? doc zego zalezy ich ilość.. no a lrpzede wszystkim czy to jest cos normalnego i praktykowanego w dekarstwie?

Pozdrawiam

CityMatic
14-05-2016, 20:46
Dachówka wentylacyjna

Mr A
14-05-2016, 20:48
To jest tzw. wywietrznik połaciowy. Wentyluje przestrzeń między dachem a ociepleniem i odprowadza wilgoć, która się zbiera podczas zimy np. w wełnie

siefinpird
15-05-2016, 07:47
dzięki - to mnie uspokoiło

Jan P.
15-05-2016, 19:53
To jest tzw. wywietrznik połaciowy. Wentyluje przestrzeń między dachem a ociepleniem i odprowadza wilgoć, która się zbiera podczas zimy np. w wełnie

Błąd:bash: Dachówka wentylacyjna wentyluje przestrzeń nad kryciem wstępnym a dachówką. Jan

Andrzej Wilhelmi
21-05-2016, 20:12
Dachówka wentylacyjna. Jest dachówką nawiewną. Jej zadanie to wspomaganie przepływy powietrza pod dachówkami. Montuję się takie dachówki w każdym polu, w czwartym rzędzie od kalenicy gdy połać ma ponad 6 m długości. W twoim przypadku przynajmniej na tej połaci są zbędne. oczywiście mogą pozostać. Pozdrawiam.

MWer
26-05-2016, 23:05
Wydaje mi się że przeznaczone są oni do kosza. Zeby ulatwić napływ powietrza wzdłuż kosza. W kalenice oni są bezużyteczne.

Andrzej Wilhelmi
27-05-2016, 13:06
A mnie się wydaje, że trochę brakuje Ci wiedzy w tym temacie. Pozdrawiam.

MWer
27-05-2016, 16:24
A mnie się wydaje, że trochę brakuje Ci wiedzy w tym temacie. Pozdrawiam.

Napływ powietrza (szczelina) w okapie musie być nie mniej 1/200 powierzchni dachu. Jeśli polać ma kształt trapezu, jak w naszym wypadku z koszem, to ten warunek może nie być spelniony. Dla tego w okap montuje się te wywietrzniki . Oprócz tego nie kazdy wariant urządzenia kosha obejmuje wentylacje wzdłuż siebie.
Dla tego ten, kto projektował specyfikacje, dodal wywietrzniki, ale nie wyjaśnil gdzie ich montować.

Jeżeli Pan ma brak czasu wyjasnić, dlaczego w ogóle odpowiadać :)

Jan P.
27-05-2016, 20:00
Napływ powietrza (szczelina) w okapie musie być nie mniej 1/200 powierzchni dachu. Jeśli polać ma kształt trapezu, jak w naszym wypadku z koszem, to ten warunek może nie być spelniony. Dla tego w okap montuje się te wywietrzniki . Oprócz tego nie kazdy wariant urządzenia kosha obejmuje wentylacje wzdłuż siebie.
Dla tego ten, kto projektował specyfikacje, dodal wywietrzniki, ale nie wyjaśnil gdzie ich montować.

Jeżeli Pan ma brak czasu wyjasnić, dlaczego w ogóle odpowiadać :)

Ucz się ucz. Najlepiej u dobrego majstra. Jak będziesz pojętny to po kilku latach może coś rozsądnego doradzisz.Jan

Andrzej Wilhelmi
28-05-2016, 06:01
....Jeżeli Pan ma brak czasu wyjasnić, dlaczego w ogóle odpowiadać :)
Po pierwsze ja się Ciebie nie pytam dlaczego wypowiadasz się w temacie, na którym się nie znasz.
Po drugie poświęcam na porady tyle czasu ile mogę?
Po trzecie wiele razy pisałem na tym forum w różnych wątkach o istocie wentylacji połaci, wystarczy trochę poczytać.
Po czwarte napisałeś, że "Ci się wydaje" a skoro Ci się wydaje to nie jesteś pewny swojej wiedzy. No i ja odpisałem, że też mi się iż nie masz wystarczającej wiedzy w tym temacie.
Po piąte warto zgłębić wiedzę do czego służą dachówki wentylacyjne oraz poznać istotę ich działania.
Pozdrawiam.