PDA

Zobacz pełną wersję : Podmurówka pod panele



Smakor
16-05-2016, 14:45
Od jakiegoś czasu szukam (taniej) inspiracji płotu frontowego. Dookoła mam panel z prefabrykowaną podmurówką betonową + klocki na słupkach betonowe jako łączniki. Niestety każdy inny rodzaj ogrodzenia powoduje eksplozję ceny... a mam tego 50mb, w tym brama przesuwna 4,5m, furtka, zagroda na śmietniki...
I tak się zastanawiam czy może ktoś kombinował już z upiększeniem betonowych prefabrykowanych elementów z betonu tynkiem mozaikowym?
Plan mam taki aby zwykłe betonowe płaskie deski podmurówkowe zaciągnąć gruntem i tynkiem mozaikowym gruboziarnistym z czterech stron i takie deski powiesić na słupkach za pomocą metalowych uchwytów (żeby nie kombinować z betonowymi kształtkami). Do tego dać słupki nie typowe 60x40 a nieco ładniej wyglądające 60x60 mm. No i do tego panel. Wydaje się, że może to całkiem sensownie wyglądać (oczywiście jak na rozwiązanie ECO). Może ktoś ma doświadczenia?
Wiem, że można kupić deski z powierzchnią "płukaną" ale cena ich jest kosmiczna (~120 zł sztuka) i nie mamy wpływu na wygląd powierzchni a tynkiem możemy zrobić jaki nam się podoba... A może jakiś inny fajny pomysł na ładną eco-podmurówkę do paneli?