PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa woda w starym domu



telmuz2002
17-05-2016, 15:03
Witam.
Z żona kupiliśmy dom do remontu woj slaskie pow mikołowski.
Mam problem z przylączem wody. Okazało się ze podobno jest przepis dy woda nie używana była (brak licznika) przez ponad pół roku to muszę zrobic zupełnie nowe przyłącze do domu. DO domu wcodzi rura (pewnie stara i brak jest licznika). Czy taki przepis naprawde istnieje<?
Wodociąi cca od nas zupełnie nowe przyłącze łącznie z zasówami dla sąsiada, przewiertem pod ulicą, eodezją, projektem przyłacza i oczywiscie kopanie plus wszystkie inne koszta. Wycenili mi to wstepnie na 4.5tys zł jezeli by mi miala od nic firma zrobic plus oczywiscie mój projekt i eodeci.
Stąd moje pytanie czy taki przepis istnieje oraz czy wymianę rzeczywiscie musze wykonac na swój koszt (skoro było tam już wczesniej tylko się zestarzało)
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. i prosze o pomoc bo mieszkamy juz w domu od 4 tyodni bez wody (dobrze ze mamy studnie na działce) :)

Oczywiscie złozyłem wniosekk o wymiane a dostalem warunki na nowe..

ps przepraszam za literówki ale nie mam dwóc liter na klawiaturze :)

Jastrząb
17-05-2016, 15:27
Witam.
Z żona kupiliśmy dom do remontu woj slaskie pow mikołowski.
Mam problem z przylączem wody. Okazało się ze podobno jest przepis dy woda nie używana była (brak licznika) przez ponad pół roku to muszę zrobic zupełnie nowe przyłącze do domu. DO domu wcodzi rura (pewnie stara i brak jest licznika). Czy taki przepis naprawde istnieje<?
Wodociąi cca od nas zupełnie nowe przyłącze łącznie z zasówami dla sąsiada, przewiertem pod ulicą, eodezją, projektem przyłacza i oczywiscie kopanie plus wszystkie inne koszta. Wycenili mi to wstepnie na 4.5tys zł jezeli by mi miala od nic firma zrobic plus oczywiscie mój projekt i eodeci.
Stąd moje pytanie czy taki przepis istnieje oraz czy wymianę rzeczywiscie musze wykonac na swój koszt (skoro było tam już wczesniej tylko się zestarzało)
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. i prosze o pomoc bo mieszkamy juz w domu od 4 tyodni bez wody (dobrze ze mamy studnie na działce) :)

Oczywiscie złozyłem wniosekk o wymiane a dostalem warunki na nowe..

ps przepraszam za literówki ale nie mam dwóc liter na klawiaturze :)

Standardowo. Prosisz o podstawe prawna na papierze. Jesli jakis urzednik powołuje sie na przepis, to musi Ci powiedziec co to za przepis.

mturdus
18-05-2016, 06:46
Jastrząb słusznie prawi. Od siebie dorzucę, przez analogię do przyłączy elektrycznych, że człowiek, który od Ciebie przyjmuje wniosek i wydaje warunki robi to często bardziej na odczepnego, a na pewno według niekoniecznie przemyślanych procedur. W moim elektrycznym przypadku sytuacje, które według urzędnika z biura obsługi były nie do ruszenia, jego dyrektor, po 2-minutowej rozmowie, akceptował od ręki, dodając z uśmiechem, że trzeba ten przypadek dopisać do procedur. Jeno trzeba było rozmawiać z dyrektorem, bo pisma to czytają jego podwładni ograniczeni procedurami.

telmuz2002
18-05-2016, 08:27
Jutro z sameo rana postaram się umówic z dyrektorem wodociąów ale szczerze to nie sądze zeby mnie tam przyjął. Zobaczymy co uda mi się załatwic..