PDA

Zobacz pełną wersję : Zabudowa karton-gipsem sufitów. Czy nie za duża cena?



portaga
19-05-2016, 16:59
Za zabudowę taką, jak w załącznikach, fachowiec powiedział mi 4800zł. za robociznę, bez materiałów.
Wydaje mi się, że to dużo, ale może tylko tak mi się wydaje?
Ten sam fachowiec będzie robił u mnie ocieplenia poddaszy, więc nie chciałabym zmieniać ekipy do samej zabudowy.
Jak sądzicie - cena średnio rynkowa, czy raczej zbyt drogo?

pvo
22-05-2016, 17:45
Pi razy drzwi ile m2 tych zabudów?

qosek
23-05-2016, 07:47
o ile dobrze pamietam koszty robocizny, to wstepnie mi rzucali (wstępnie bo zdecydowałem się na ocieplenie poddasza pianką PUR i to zmieniło coeny K-G):
- 60zl/m2 - wełna + sznurkowanie + folia + stelaże + KG + szpachlowanie całej płyty + gruntowanie
- 80zl/m2 - inne podwieszane sufity (w salonie, etc, tam gdzie nie ma już wełny, ale za to trzeba zrobić konstrukcję z profili)

pvo
23-05-2016, 08:04
Generalnie z ceną za gk jest tak ze jej wysokosc głownie reguluje nie ilosc m2 tylko stopien skomplikowania. Bo np taka sciane 25m2 o wymiarach troche ponad 4m wys. na 6m dł jestem w stanei zrobic sam na gotowo (stelaz, 2xpłyta z jednej strony, welnowanie, dwa razy plyta z drugiej, szpachlowanie połączen) w kilka godzin a juz taki srednio skomplikowany sufit podwieszany z gk czy srednioskomplikowana zabudowe mozna robic 3 dni mimo ze w m2 bedzie 3 razy mniejsza. Jezeli są to proste powierzchnie , dostep do nich jest łatwy i nie przekracza wysokosci w ktorej trzeba (nie mylic z mozna) uzyc rusztowania to cena za scianke (grubosc nie istotna) oscyluje w granicach 25-30złm2 a sufit ok 35-40złm2 , reszta to podatki, zusy ,srusu inne guano ktore placi tylko inwestor a praktycznie nic nie ma z tego wykonawca (nie liczac zwrotu vat). Jak doliczymy do tego zus na wlasciciela firmy, na pracownikow, pit, cit, vat itd to sie z 30 zł zrobi 60-70zł, ot cała tajemnica.