PDA

Zobacz pełną wersję : Montaż drzwi zewnętrznych przed wylewkami



pecet0
21-05-2016, 21:39
Witam,

Mam pytanie czy można montować zewnętrzne drzwi drewniane, jeśli w domu sa juz wykonane tynki ale nie ma jeszcze zrobionych wylewek?

jacek.zoo
22-05-2016, 12:37
Witam,

Mam pytanie czy można montować zewnętrzne drzwi drewniane, jeśli w domu sa juz wykonane tynki ale nie ma jeszcze zrobionych wylewek?
Wszystko mozna tylko pytanie o sens. Zakladam ze wylewki bedziesz robil z miksokreta, przy puszczaniu betonu wezem tak rzuca ze drzwi bedziesz mial do remontu albo do wymiany. Dochodzi jeszcze kwestia dobrego montazu drzwi bez wylewek ale to musialby jakis instalator sie wypowiexizec

vadiol
22-05-2016, 14:10
Witam,

Mam pytanie czy można montować zewnętrzne drzwi drewniane, jeśli w domu sa juz wykonane tynki ale nie ma jeszcze zrobionych wylewek?

Można . Musisz mieć wyznaczony poziom zero i wiedzieć , jaką wysokość będzie mieć okładzina docelowa podłogi holu wejściowego .

piotrek0m
22-05-2016, 14:52
Można, trzeba tylko dobrze wyliczyć poziomy, trzeba podeprzeć podczas montażu ościeżnice kawałkiem bloczka i trzeba zabezpieczyć węża przed drganiami, choć węża można wprowadzić przez bramę garażową. Wylewkarze przyciskają węża workami z cementem. Otwarte pozostaje pytanie o wpływ wilgoci z wylewek na drewno...

pecet0
22-05-2016, 20:42
niestety przez garaż nie wpuszczę, ponieważ nie mam przejścia pomiędzy garażem a domem.

pytanie drugie wylewki jak długo wysychają?

vadiol
23-05-2016, 05:18
Wylewka cementowa schnie w tempie 1cm/tydzień .

piotrek0m
23-05-2016, 06:07
Wylewki cementowe przykrywałem folią, a okna zaklejałem czarą folią. Celem było spowolnienie tempa oddawania wilgoci przez beton. Pod przykryciem wylewki trzymałem 3 tygodnie. W tym czasie unikałem intensywnego wietrzenia domu, wylewki "kisiły się" we własnej wilgoci. Nie wiem jak taki mikroklimat może wpłynąć na drewniane drzwi...

pecet0
23-05-2016, 06:35
Wylewki cementowe przykrywałem folią, a okna zaklejałem czarą folią. Celem było spowolnienie tempa oddawania wilgoci przez beton. Pod przykryciem wylewki trzymałem 3 tygodnie. W tym czasie unikałem intensywnego wietrzenia domu, wylewki "kisiły się" we własnej wilgoci.


W jakim celu tak robiłeś?

geokart
23-05-2016, 19:12
"Mam pytanie czy można montować zewnętrzne drzwi drewniane, jeśli w domu sa juz wykonane tynki ale nie ma jeszcze zrobionych wylewek? "

nie, nie można... wiem, że na większości domów montują drzwi zewnętrzne od razu po dachu i oknach, ale ja bym poczekał,
problem z wysokością i zabezpieczeniem, pozdrawiam!

piotrek0m
24-05-2016, 07:30
W jakim celu tak robiłeś?

Chodzi o zabezpieczenie betonu przed nadmierną utratą wilgoci, szczególnie w pierwszych okresach po wylaniu. Okna zostały zasłonięte, żeby słońce dodatkowo nie ogrzewało posadzki.

356702

qosek
24-05-2016, 08:06
u mnie po wykonaniu wylewek przez 3 tygodnie mialem w domu wilgotnosc 99%
ja na poczatku zamontowalem drzwi tymczasowe (kosztowaly z 350zl w markecie, 2 zamki, parę zasów - więc "bezpieczne")

zyhu
24-05-2016, 10:39
"Mam pytanie czy można montować zewnętrzne drzwi drewniane, jeśli w domu sa juz wykonane tynki ale nie ma jeszcze zrobionych wylewek? "

nie, nie można... wiem, że na większości domów montują drzwi zewnętrzne od razu po dachu i oknach, ale ja bym poczekał,
problem z wysokością i zabezpieczeniem, pozdrawiam!

można, u mnie nie było problemu ani z zabezpieczeniem, ani z wysokością. tak wymierzyłem, że płytka weszła pod próg i finito. da się.

Ek_ge
08-06-2016, 08:32
Można - doświadczona ekipa budowlana powinna sobie z tym poradzić bez większych problemów.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge