PDA

Zobacz pełną wersję : Rośliny bagienne



buba48
16-09-2004, 07:47
Zrodził się szatański pomysł - budowa bagienka (4m x 5 m x 0,4m) pod rośliny. Mam wątpliwości co do trafności jego lokalizacji (pobliże ściany domu przy studzience deszczowej). Co o tym myślicie ? :roll:

miho
17-09-2004, 14:57
Z utrzymaniem bagna jest bardzo dużo roboty, szybko zarasta bagiennymi chwastami, wątrobowcem, rośliny bagienne z reguły silnie rosną i co kilka lat bagno praktycznie wymaga remontu. Jest to ciekawy kawałek ogrodu, ale wymaga dużo pracy przy utrzymaniu - trzeba o tym pamiętać. Jeżeli masz basen, to lepiej ustawić rośliny bagirnne w pojemnikach na tarasach. Jeżeli już koniecznie bagienko, to nie takie wielkie.

buba48
20-09-2004, 07:15
Witaj Miho ! Dzięki za wiadomość. Nie jestem miłośnikiem ogrodnictwa. Dużo przy tym roboty, a ja wolę majsterkować i uprawiać turystykę. To pani żona uwielbia "grzebać w ziemi" wykorzystując mnie jako darmową siłę roboczą do fizycznych prac ogrodowych. :wink:

kroyena
20-09-2004, 14:28
buba może czas się bać, po co twa Małżowinka to bagienko kopie. A na ile stóp głębokie? Tak ze 6? :roll:

buba48
21-09-2004, 08:37
Kroyena ! Zobacz co ja o tym myślę:
http://www.relaz.pl/art-market/motylek.swf

Daniel Starzec
01-10-2004, 08:26
Bagienko to bardzo ciekawa sprawa.W uproszczeniu to ,kopie sie dołek wykłada folią wypełnia torfem i sadzi rosliny bagienne np kaczyniec,kosaciec,czermień ,wrzosiec bagienny i wiele wiele innych.No i oczywiscie napełnia sie toto wodą.
Często takie bagienko jest częscią składową oczka wodnego.Może też posłużyc jako naturalny filtr czyszczący wode w oczku.Wystarczy wtedy tak to urządzić żeby woda z oczka płyneła przez to bagienko.Ale to już detale.

buba48
06-10-2004, 09:23
Daniel ! To już wiem co mnie czeka po budowie bagienka ! :cry:
Chyba je wysuszę. :lol:

Rbit
06-10-2004, 10:12
No prosze jaki chwytliwy temat. Tak jak napisał Daniel bagienko moze słuzyć jako filtr , a wieksze bagienko jako oczyszczalnia korzeniowa do domu i dzieki temu nie musimy robić szamb, oczyszczalni itd. Podobno dziala nawet w zimie. Widzialem taka która wylot wody miała odprowadzony do oczka . ryby czuły sie swietnie a woda z oczka była uzywana do podlewania ogródka. Pełny recyckling po prostu.
Nalezy jednak mieć na uwadze ze nic tak nie wciaga jak bago ;).

kroyena
06-10-2004, 10:22
Rbit no chyba, że forum. :roll:

Rbit
06-10-2004, 12:21
No a potem żona : forum ze dworum !!!!