PDA

Zobacz pełną wersję : jaki kocioł co mały piętrowy dom 75m2 defro setlans czy ogniwo?



Nevadka
26-05-2016, 12:10
Jaki kocioł co wybrać do małego pietrowego domu o pow.75m2
Mam na uwadze takie kolty:
Setlans air 9kw
Defro optima komfort 8kw
Ogniwo s7wc 8kw
Sterowanie przez miarkownik ciągu. Zależy mi na prostocie obslugi gdyż jestem kobietą, mąż większość czasu poza domem. Posiadanie kotła co i jego obsługa to dla mnie nowosc, do tej pory mieszkałam w bloku (miejskie ogrzewania)
Pomóżcie w wyborze!

karoka65
26-05-2016, 12:43
Jaki kocioł co wybrać do małego pietrowego domu o pow.75m2
Mam na uwadze takie kolty:
Setlans air 9kw
Defro optima komfort 8kw
Ogniwo s7wc 8kw
Sterowanie przez miarkownik ciągu. Zależy mi na prostocie obslugi gdyż jestem kobietą, mąż większość czasu poza domem. Posiadanie kotła co i jego obsługa to dla mnie nowosc, do tej pory mieszkałam w bloku (miejskie ogrzewania)
Pomóżcie w wyborze!
Jak dla kobiety która nie miała nigdy tej "przyjemności" obsługi kotła węglowego uważam wybór takiego ogrzewania za bardzo nierozważny i zły wybór.

Nevadka
26-05-2016, 14:25
Niestety nie mam innego wyjscia. Gazowe nie wchodzi w gre bo nie ma gazociagu. Pozostaje tylko co na paliwo stale. Doswiadzenia nie mam ale sobie poradze

Greengaz
26-05-2016, 14:39
Niestety nie mam innego wyjscia. Gazowe nie wchodzi w gre bo nie ma gazociagu. Pozostaje tylko co na paliwo stale. Doswiadzenia nie mam ale sobie poradze

Jeśli nie poleca kotła na paliwo stałe ktoś, kto zajmuje się nimi na co dzień, to coś w tym jest.

Masz wybór.
Prąd bezpośrednio, pompa ciepła, propan, olej opalowy. Wszystkie wymienione są bezobsługowe w odróżnieniu od paliw stałych.

karoka65
26-05-2016, 16:10
Jeśli nie poleca kotła na paliwo stałe ktoś, kto zajmuje się nimi na co dzień, to coś w tym jest.

Nie polecam i nie polecę dla kobiety która całe życie mieszkała w bloku i nigdy nie miała do czynienia z kotłem na paliwo stałe, dodatkowo zwykłym śmieciuchem, poza tym większość dnia spędza poza domem.
Nie chcę pani straszyć ale to ciągłe praca i doglądanie, to nie jest dla kobiety blokerski :)
Nie żebym robił z pani ofermę życiową, pisze to nie jako sprzedawca a kiedyś wieloletni użytkownik takiego kotła.
Jeśli niema gazu może zastosować jakieś elektryczne piece akumulacyjne rozgrzewane w godzinach taniej taryfy, ewentualnie kocioł elektryczny z buforem również ładowany w nocy w taniej taryfie.
Jeśli nie uda się pani odciągnąć od węgla to proszę kupić jakiegoś taniego śmieciuszka i również zastosować bufor, popali pani mocno po południu jak wróci pani do domu i będzie spokój do drugiego dnia i tak w koło, zachowa się jakiś komfort cieplny mieszkania i sprawność w spalaniu tak po krótce pisząc.

klaus1973
26-05-2016, 17:55
75 m2 to chyba bym się zastanowił*nad piecykiem na pellet, taki ładny kominek z drzwiczkami 9 KW albo 8. Tylko że to drogo będzie a nawet bardzo .
pozdrawiam
klaus

Nevadka
26-05-2016, 19:18
Wątek chyba poszedł nie w tym kierunki co powinien. Pytałam który kocioł wybrać i tylko to mnie interesuje. Dziękuje za dobre rady. Nigdzie nie napisalam ze cale zycie mieszkalam w bloku. Nie wiem skad takie wnioski. W ostatnich trzech latach mieszkam w bloku a tak cale zycie w domu jednorodzinnym w ktorym palilo sie piecem co i o dziwo piec ten obslugiwala moja mama. To tak dla wyjasnienia. Bardzo prosze o opinie ktory w wymienionych przeze mnie kotlów co bedzie najlepszy. Dziękuje.

Nevadka
26-05-2016, 19:23
Jedyną nowością bedzie dla mnie to ze kociol c.o. bede miala we wlasnym domu i bedzie obslugiwany tylko przeze mnie i męża a nie przez ktoregoś z domowników. Chyba wypowiedziałam się wczesniej dosyć ogólnikowo więc precyzuje.

Arturo72
27-05-2016, 12:37
Wątek chyba poszedł nie w tym kierunki co powinien. Pytałam który kocioł wybrać i tylko to mnie interesuje. Dziękuje za dobre rady. Bardzo prosze o opinie ktory w wymienionych przeze mnie kotlów co bedzie najlepszy. Dziękuje.
wow,75m2 to nowy dom ?
Skoro tak,to żaden z wymienionych nie nadaje się z uwagi na nie odpowiednią moc grzewczą jaką oferują czyli o wiele,wiele za dużą.
Znajdź takie o mocy 4-5kW bo takie będą odpowiednie do tego domu a jak nie znajdziesz takowych to chyba odpowiedź nasuwa się sama ;)
Czym skutkuje praca kotła na 10-20% mocy nominalnej to niech fachmany Ci podpowiedzą :)

Niestety nie mam innego wyjscia. Gazowe nie wchodzi w gre bo nie ma gazociagu. Pozostaje tylko co na paliwo stale.
Stety masz inne wyjście,wszak przyłącze prądowe masz ;)

Nevadka
27-05-2016, 13:11
[QUOTE=Arturo72;7151269]wow,75m2 to nowy dom ?
To nie jest nowy dom tylko stary lata 50-te, nieocieplony.

Konto usunięte_1*
27-05-2016, 21:24
[QUOTE=Arturo72;7151269]wow,75m2 to nowy dom ?
To nie jest nowy dom tylko stary lata 50-te, nieocieplony.

nie róbcie z kobitki kaleki bo połowa facetów to dupy gorsze niż , moja kobitka w mig nauczyła się rozpalać i palić w kotle
co do mocy przez ciebie wymienionych to spokojnie mogą takie kotły być bo przecież nigdzie nikt nie napisał że każdy kocioł zawsze chodzi na maxa od tego jest miarkownik czy tam sterownik i taki kociołek spokojnie pojedzie nawet na 2 kw , ja mam 20 kw a potrzebuję 9kw i kocioł spokojnie daje radę i od razu mówię że jest bardzo oszczędny , ja mam defro optima comfort i taki tobie polecam ale nie znam tego drugiego być może jest w czymś lepszy
słyszę głosy że małe kotły chodzące z mocą maxymalną owszem są bardziej ekologiczne ale pożerają więcej paliwa niż kotły z leksza przewymiarowane

Arturo72
28-05-2016, 00:56
co do mocy przez ciebie wymienionych to spokojnie mogą takie kotły być bo przecież nigdzie nikt nie napisał że każdy kocioł zawsze chodzi na maxa od tego jest miarkownik czy tam sterownik i taki kociołek spokojnie pojedzie nawet na 2 kw , ja mam 20 kw a potrzebuję 9kw i kocioł spokojnie daje radę i od razu mówię że jest bardzo oszczędny , ja mam defro optima comfort i taki tobie polecam ale nie znam tego drugiego być może jest w czymś lepszy
słyszę głosy że małe kotły chodzące z mocą maxymalną owszem są bardziej ekologiczne ale pożerają więcej paliwa niż kotły z leksza przewymiarowane
Sądzę,że ekologie taki inwestor z węglem ma w d.. ale chodzi własnie o ekonomie.
Skąd bertholt wiesz,że twoj kocioł jest oszczędny ? Ile twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a ile zuzywasz tej energii w weglu,że wiesz,że twój kocioł jest oszczędny ?
O jakiej ekonomii mówisz i w jakim wymiarze jeśli chodzi o zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie domu ?

Nevadka
28-05-2016, 08:34
nie róbcie z kobitki kaleki bo połowa facetów to dupy gorsze niż , moja kobitka w mig nauczyła się rozpalać i palić l
Z całym szacunkiem dla przedmówców ale mądrego to warto posłuchać/poczytać.
Sugerujesz że warto wziąć kocioł o większej mocy tak aby był lekko przewymiarowany?
O defro optima komfort czytalam same pochlebne opinie i jestem skłonna wybrać właśnie jego, chociaż Setlans podobno jest na nim wzorowany ale to nowosc na rynku i mam wobec tego watpliwości

Konto usunięte_1*
28-05-2016, 09:04
Sądzę,że ekologie taki inwestor z węglem ma w d.. ale chodzi własnie o ekonomie.
Skąd bertholt wiesz,że twoj kocioł jest oszczędny ? Ile twój dom potrzebuje energii na ogrzewanie a ile zuzywasz tej energii w weglu,że wiesz,że twój kocioł jest oszczędny ?
O jakiej ekonomii mówisz i w jakim wymiarze jeśli chodzi o zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie domu ?

chłopie niespełna 3 tony węgla na 100m2 podłogówki oraz woda użytkowa plus ogrzewany pokój na strychu nigdy nie używany , razem to jest jakieś 1600zł za sezon więc uważam że nawet pompą ciepła bym więcej na prąd wydał nie wspominając o wydatku na jego instalację około 25 tys , może kiedyś ale narazie tak jest dobrze i proszę nie pouczaj mnie

Konto usunięte_1*
28-05-2016, 09:09
nie róbcie z kobitki kaleki bo połowa facetów to dupy gorsze niż , moja kobitka w mig nauczyła się rozpalać i palić l
Z całym szacunkiem dla przedmówców ale mądrego to warto posłuchać/poczytać.
Sugerujesz że warto wziąć kocioł o większej mocy tak aby był lekko przewymiarowany?
O defro optima komfort czytalam same pochlebne opinie i jestem skłonna wybrać właśnie jego, chociaż Setlans podobno jest na nim wzorowany ale to nowosc na rynku i mam wobec tego watpliwości

kociołek defro ma największą powierzchnię grzejną ze wszystkich , był taki gościu co wymieniał kocioł z podajnikiem 17kw na mniejszy 12kw bo sprawniejszy i okazało się że ten kocioł musiał chodzić ze swoją mocą nominalną czyli prawie na najwyższych lotach i zużycie wegla wzrosło , defro jest największym producentem to też chyba o czymś świadczy

Arturo72
28-05-2016, 09:58
chłopie niespełna 3 tony węgla na 100m2 podłogówki oraz woda użytkowa plus ogrzewany pokój na strychu nigdy nie używany , razem to jest jakieś 1600zł za sezon więc uważam że nawet pompą ciepła bym więcej na prąd wydał nie wspominając o wydatku na jego instalację około 25 tys , może kiedyś ale narazie tak jest dobrze i proszę nie pouczaj mnie
No właśnie masz bardzo "bogate" zużycie węgla jak na taki dom,sąsiad ma takie same ;)
Uważam,że 3t węgla to bardzo dużo czyli ucieka Ci ten węgiel kominem. Gdybyś grzal tylko tyle ile byłoby potrzeba zużycie spadloby do max.1,5t.

Ile energii na ogrzewanie potrzebuje Twój dom ? Nie t węgla tylko energii.

Konto usunięte_1*
29-05-2016, 05:36
No właśnie masz bardzo "bogate" zużycie węgla jak na taki dom,sąsiad ma takie same ;)
Uważam,że 3t węgla to bardzo dużo czyli ucieka Ci ten węgiel kominem. Gdybyś grzal tylko tyle ile byłoby potrzeba zużycie spadloby do max.1,5t.

Ile energii na ogrzewanie potrzebuje Twój dom ? Nie t węgla tylko energii.

no nie wiem czy 3 tony węgla w cenie ok 1600 zł to jakaś tragedia ale od razu aby nie ciągnąć tego tematu w nieskończoność bo nie o tym tu teraz mowa ci powiem że dom po kupnie był kompletnie nie docieplany , docieplenie rozpocząłem od przełomu stycznia/luty a skończyłem koniec kwietnia więc wynik będzie całkowicie inny , przed dociepleniem wg ciepłowłaściwe miałem mieć kocioł 23kw ja kupiłem 20kw teraz potrzebne mi jest 9kw w mrozy -21st 9kw a średnie 4kw , zmniejszyłem moc kotła szamotówkami a za 2-3 lata pomyślę na być może pompą ale puki co jest super bo w domu mam praktycznie 23-25 st tak kobitka lubi to ja też a co mi tam , koniec końców i tak płacę za ogrzewanie parteru 100m2 dwukrotnie mniej niż do niedawna w bloku 60m2

Stasiu
31-05-2016, 21:45
sam jestem na etapie wyboru kotła dla mieszkania 78m2 , w zasadzie byłem zdecydowany na Setlans-a palenisko wąskie i wysokie to na duży plus przy paleniu węglem no i osobne drzwi do popielnika i rusztu pionowego też na plus , a teraz minus drzwi zasypowe mają tylko 14 cm wysokości , czyli kłopot z załadunkiem drewna i paleniska płytkie 27 cm czyli przy paleniu - przepalaniu drewnem trzeba zamawiać krótkie drewno 25 cm i wybrałem defro optima komfort 10kw , jeszcze nie zamówiłem , bo czekam na oferty instalatorów za ile mogą go zdobyć , jak masz zamiar palić - przepalać latem dla CWU tylko węglem to bierz śmiało Setlans-a , a jak chcesz jednak palić tak że drewnwm to defro bo ma palenisko prawie 37 cm (piszę to jako całkowity laik , przestudiowawszy kilkadziesiąt tematów tu na forum i na forum info ogrzewanie) , nie wiem gdzie masz kotłownię , jak po za częścią mieszkalną piwnica komórka itp to pomysl nad kotłem dolnego spalania firmy p2ar ( http://www.p2ar.pl/oferta/oferta-kot%C5%82%C3%B3w/kds-pw/ ) , nie jest to żadna masówka tylko kotły na zamówienie w cenie poniżej 3 tyś zł , niestety czas oczekiwania na chwilę obecną to początek 2017 roku ewantualnie kocioł dolnego spalania firmy MPM tu masz 116 stron o tym kotle http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18681-kocio%C5%82-ds-mpm/page-116 pozdrawiam