PDA

Zobacz pełną wersję : zapach stęchlizny w mieszkaniu



symbioza
27-05-2016, 11:06
Witam,
przekopałem się juz przez google i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc może ktoś z Was mi pomoże.
Zeszłej zimy kupiłem mieszkanie w kamienicy, w którym od conajmniej pół roku nikt nie mieszkał. Wywaliłem z niego wszystko i odmalowałem. Niestety teraz gdy zaczęły się upały strasznie czuć zapach stęchlizny gdy się do niego wchodzi.
Przed malowaniem sprawdziłem dokładnie ściany - nie było żadnego grzyba, ani grama. Nadal nic nie wyszło. Kupiłem pochłaniacz wilgoci - po tygodniu ani kropelki.
Od około tygodnia okna mam uchylone praktycznie non stop. Zimą wietrzyłem rzadziej.
Czy możecie mi podpowiedzieć jak się pozbyć tego zapachu? Niestety przechodzi nim wszystko.
Myślałem nad ozonowaniem - próbował ktoś? Czy to prawda, że zabija to też wszystkie bakterie?

piqiu
13-06-2016, 20:11
Witam,

Nie mam pojęcia co może być nie tak, ale u mnie (a mieszkam tez w kamienicy) pojawia się zapach stęchlizny w pokoju w momencie jak włączę wyciąg znad kuchenki. Wyciąg ma wyprowadzenie na zewnątrz i wypomowuje powietrze korzystając z kanałów wentylacyjnych zasysając je prawdopodobnie z piwnicy, stąd stęchlizna właśnie.

Tak mi przyszło do głowy, że skoro grzyba nie widzisz to może masz jakiś taki układ wentylacyjny, że którymś kanałem zasysa Ci powietrze z piwnicy do mieszkania.

Pozdrawiam,
Piotr.

zygii
13-06-2016, 20:49
Witam,
przekopałem się juz przez google i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc może ktoś z Was mi pomoże.
Zeszłej zimy kupiłem mieszkanie w kamienicy, w którym od conajmniej pół roku nikt nie mieszkał. Wywaliłem z niego wszystko i odmalowałem. Niestety teraz gdy zaczęły się upały strasznie czuć zapach stęchlizny gdy się do niego wchodzi.
Przed malowaniem sprawdziłem dokładnie ściany - nie było żadnego grzyba, ani grama. Nadal nic nie wyszło. Kupiłem pochłaniacz wilgoci - po tygodniu ani kropelki.
Od około tygodnia okna mam uchylone praktycznie non stop. Zimą wietrzyłem rzadziej.
Czy możecie mi podpowiedzieć jak się pozbyć tego zapachu? Niestety przechodzi nim wszystko.
Myślałem nad ozonowaniem - próbował ktoś? Czy to prawda, że zabija to też wszystkie bakterie?
Cześć!
Mialem ten sam problem z mieszkaniem, ktore nie bylo uzywane przez okres zimowy a temp zostala w nim zmniejszona do 10-12 stopni. Pomoglo ozonowanie koszt okolo 300zl - ale uwaga zamow profesjonalna firme (odpowiedniej jakosci ozonator) i ta, ktora np wykonuje ozonowanie szpitali, przychodni, ...ps bylem duzym sceptykiem tej metody, ale po zmienilem zdanie :)

adam_mk
22-06-2016, 16:42
Sprawdziłbym stan syfonów kanalizy.
" mieszkanie w kamienicy" sugeruje, że dom niemłody, a wtedy budowali nieźle.
Ozonowanie zamorduje wszelkie żywe mikro-życie, które tam jest = zapach zniknie.
(Ciebie też uszkodzi, jak tam posiedzisz w trakcie ozonowania!)
Jak zapach powróci - znaczy, że "przybywa z zewnątrz".
Zrobiłbym "obrzęd gromniczny" jakby to była zima, bo teraz też można spróbować, ale może być trudniej.

Adam M.