PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o interpretację zapisów z MPZP



Tomasszz
27-05-2016, 16:21
Dzień dobry,
Rozglądając się za działkami budowlanymi znaleźliśmy ciekawą propozycję, ale nurtuje nas zapis w MPZP dla tej działki. Działka posiada obligatoryjną linię zabudowy (to jest dla nas zrozumiałe), ale poza tym widnieje taki oto zapis:


"minimum 60% łącznej długości rzutu prostopadłego zewnętrznego obrysu ścian zewnętrznych wszystkich kondygnacji budynku mieszkalnego, tworzących elewację frontową musi znaleźć się na obligatoryjnej linii zabudowy wyznaczonej zgodnie z rysunkiem planu, dopuszcza się przekroczenie obligatoryjnej linii zabudowy, w kierunku przeciwnym niż wskazuje wektor oznaczenia graficznego tej linii, przez elementy budynku mieszkalnego na odległość nie większą niż 2 m"

Nie jestem architektem i ile osób nie zapytam to każdy interpretuje to inaczej. Nie ukrywam, że byłbym bardzo szczęśliwy jeśli ktoś potrafiłby mi to jasno wytłumaczyć, a projekt, jaki chcielibyśmy wykorzystać to Proton II (http://www.dobredomy.pl/projekt/protonII/). Na parterze ściana od krawędzi zewnętrznej budynku do garażu ma 7,5 m, długość ściany z garażem ma 6,48 m, ale skoro mowa o wszystkich kondygnacjach to jeszcze długość górnej ściany z balkonem: 3,54 m. Czy jeśli garaż będzie wystawał za linię zabudowy (a może tak być) to na obligatoryjnej linii zabudowy mam: 53,65% [7,5/(7,5+6,48)] czy 78,99% [(7,5+3,54)/(7,5+6,48)]? A może żadna z tych propozycji nie jest słuszna? Bardzo proszę o pomoc

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
02-06-2016, 17:37
... to już jest APOGEUM zapisów MPZP !!! ponieważ ( wg cytatu ) " obrysu ścian zewnętrznych wszystkich kondygnacji budynku mieszkalnego " nie ma szans aby utworzył 60% elewacji frontowej.
przykład 1 : budynek ma 10x10m, ustawiony w linii zabudowy : elewacja frontowa stanowi 25% obrysu ( 1/4 obrysu ) jw, tj. brakuje 35%
przykład 2 : budynek ma 10x5m, ustawiony w linii zabudowy na dł. 10m : elewacja frontowa stanowi 20% obrysu ( 1/3 obrysu ) jw tj brakuje 40%
... z budynkiem na planie trójkąta, czy okręgu również nie ma szans :bash:

przypomina mi to zapis z WZ, że dach budynku musi być spadowy, symetryczny z kalenicą równoległą do przylegającej do działki ulicy ... i wszystko fajnie, ale co z działkami, które przylegają dwoma granicami do ulicy ?

proponuje pisemnie poprosić Urząd o interpretację zapisu Planu. Prawdopodobnie Urząd prześle zapytanie do Autora Planu i to będzie odp. wiążąca.
raz tak zrobiłem i dostałem czytelną, jasną odpowiedz.

Tomasszz
02-06-2016, 18:21
Wydaje mi się, że co do zapisu w tym MPZP nie ma Pan racji ponieważ jest zapisane, że mowa o froncie, a front budynku jest tylko jeden

zewnętrznego obrysu ścian zewnętrznych wszystkich kondygnacji budynku mieszkalnego, tworzących elewację frontową
Co do informacji z Urzędu - ze Starostwa wysłali mnie do Urzędu Miasta ponieważ stwierdzili, że oni nie interpretują, a jedynie sprawdzają zgodność z zapisem MPZP, a w UM powiedziano mi, że nie czują się na siłach, aby to zinterpretować (czyli w wolnym tłumaczeniu: nie wiemy, jakiś d... kiedyś coś takiego wymyślił i nikt nie rozumie tego zapisu). Tak czy inaczej, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
02-06-2016, 21:14
front budynku jest tylko jeden ... podobnie jak " obrys ścian zewnętrznych kondygnacji budynku " :)
pozdrawiam