PDA

Zobacz pełną wersję : Remont komina



marioosz
28-05-2016, 09:40
Witam. Pytanie mam odnośnie komina w moim domu. Teraz palę w domu węglem (centralne ogrzewanie). Na kominie mam dorobioną 90 cm rurę z kajneru (nie ocieploną). Będę rozwiercał teraz komin wstawiając rury ze stali nierdzewnej i mam dylemat, bo będę dorabiał na komin nadstawkę tylko już (ocieplaną). Wiem, że komin powinien wystawać ponad najwyższy punkt dachu, dach mam 2-spadowy i komin na nim wygląda tak jak na obrazku. Czytałem gdzieś, że może być niżej jaki odległość jest większa. Mój komin, jak widać na rysunku jest oddalony o 350cm. Nie wiem czy zrobić podobnej długości, czy trzeba wyższą. Palę kilka dobrych lat i ciąg jest moim zdaniem dobry. Żeby był ponad kalenicę musiał by mieć aż ok. 160cm. I teraz pytanie czy jak ciąg jest dobry to robić wyższy czy nie ma potrzeby. Wyższy oczywiście oznacza dużo droższy i na dodatek pewnie będzie musiał mieć zrobione odciągi do dachu, żeby był stabilny.

Zdun Darek B
28-05-2016, 10:07
Paliłeś węglem , czy na dachu nie było zmian od spalin ?
Przebarwienia..korozja...

marioosz
28-05-2016, 12:03
Blacha na dachu jest już stara, ale raczej nie zauważyłem przebarwień czy nadmiernej korozji, a od czego by miało się to robić? W tym roku będę zmieniał blachę na dachu na nową.