PDA

Zobacz pełną wersję : Parterówka - projekt indywidualny - prośba o opinię



brutupl
29-05-2016, 11:37
Cześć!

To mój pierwszy post na forum, ale czytam - jak pewnie większość - od dłuższego czasu. Staram się solidnie przygotować do tematu. :)

W tej chwili jesteśmy z żoną na etapie podziału działki (niemiłosiernie długo się to ciągnie), powoli załatwiamy też inne formalności, a równolegle pracujemy nad koncepcją naszego domu.

Zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt, bo żadnej z gotowców nie spełniał naszych oczekiwań w 100%. Teraz już wiemy, że indywidualny też ich nie spełni, ale na pewno będzie bliżej.

Kilka założeń:
- parterówka, max 130 m^2 (już zrobiło się 136 - tyle może zostać)
- garaż na 2 stanowiska
- ogrzewanie - pompa ciepła, bezobsługowe (nie mamy opcji na gaz z sieci)
- 3 pokoje + gabinet na papierologię
- w łazience sauna - moje małe marzenie
- dom energooszczędny

W załączeniu rzut pomieszczeń, proszę o opinię - dla nas to debiut, w rodzinie też nikt się nie buduje w ostatnim czasie, więc Wasze zdanie będzie nieocenione.

Nasza wątpliwości:
- okno w salonie. Salon jest dość długi, nie będzie za ciemny?
- przejściowa garderoba, przez nią dojście do łazienki oraz sypialni - praktyczne wyjście? Te pomieszczenia w założeniu mają być dostępne tylko dla nas
- miejsce na pralkę - czy w garderobie, czy może pomieszczeniu technicznym (0.13)
- do pom. technicznego przejście przez gabinet, nie z garażu. Pomieszczenie techniczne jest czyste, garaż nie, stąd taki pomysł?

Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi!

Dziękuję i pozdrawiam,
Bartek
357048

złośniczka
29-05-2016, 21:01
Cześć ;) Projekt całkiem fajny :) rozwiązanie z przejściem przez garderobę nietypowe ale jak dla mnie do przyjęcia tak samo jak i wejście do "kotłowni" z gabinetu (pod warunkiem że gabinet w przyszłości nie będzie musiał zostać pokojem mieszkalnym) ;) Natomiast zastanówcie się dobrze czy na pewno chcecie mieć salon połączony z holem. Nie wiem czy macie dzieci ale patrząc na to co dzieje się u mojej siostry, która zafundowała sobie schody w salonie jest to mocno kłopotliwe rozwiązanie. Wycieczki "gości" do siostrzenicy (pokój na górze) już zaczynają być uciążliwe a młoda ma dopiero 12 lat. Jedyny plus tego rozwiązania to to, że trzeba się pilnować by było w miarę ogarnięte, żeby wstydu nie było jak ktoś niezapowiedzianie wpadnie :lol2: Głupio tak troche leżeć rozwalonym na kanapie i co chwila kiwać głową na "dzień dobry" :yes:
Ja bym trochę przesunęła drzwi od wiatrołapu by móc dostawić ściankę albo jakiś ażurowy panel.
Jeśli pralka ma stać w pomieszczeniu technicznym to zrobiłabym tam drzwi tarasowe zamiast okna, idealne miejsce na wyrzucenie prania na zewnątrz :)

nuxe
30-05-2016, 10:49
Popieram pomysł rozplanowania części prywatnej gospodarzy. Sypialnia na uboczu i przejście z garderoby do łazienki jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli małżonkowie wstają o różnych porach.
357145

Natomiast czy nie szkoda zasłaniać stołem tego pięknego okna w salonie?
Może kanapę zamienić miejscami ze stołem i przesunąć trochę wejście do kuchni?

A czy i gdzie planujecie zrobić pralnię?
357151

Marcin34_Śl
02-06-2016, 18:47
Cześć,

zamień stół z kanapą. Jaka strona świata przypada na salon? Tam będą drzwi przesuwne tarasowe?
Na pralnie wygospodaruj osobne pomieszczenie.
Oddzielny problem to metraż, czy garaż nie jest większy niż salon - najważniejsze pomieszczenie w domu?

Bejaro
02-06-2016, 20:39
Ja mam tylko uwagę do kuchni nie ma tam jednej całej ściany może przesuń okno koło zlewu tak aby zrobić wejście do spizarki przez meble wyjdzie fajna wysoka zabudowa kuzynka tak ma fajne rozwiązanie na forum też ktoś ma.

Pralka w pomieszczeniu gospodarczym jeszcze z powodu hałasu mi zdarza się nastawiać pralkę z opóżnionym startem kiedy wstaję pranie wyprane...

rania
03-06-2016, 16:06
Bardzo fajne rozwiązanie z wejściem do sypialni i łazienki małżeńskiej przez garderobę. Nie umieszczaj pralki w garderobie jeśli planujesz ogrzewanie prądem (pompą ciepła w drugiej taryfie). Będziesz wtedy czasami włączać ją w nocy ze względu na drugą taryfę (hałas, jak już napisano powyżej). Lepiej wstawić pralkę do pomieszczenia gospodarczego, do którego będziesz wchodził w ostateczności przez gabinet. Prania w garderobie nie rozwiesisz, i tak musiałbyś z nim latać gdzie indziej.

jacek.zoo
18-06-2016, 10:00
Cześć!

To mój pierwszy post na forum, ale czytam - jak pewnie większość - od dłuższego czasu. Staram się solidnie przygotować do tematu. :)

W tej chwili jesteśmy z żoną na etapie podziału działki (niemiłosiernie długo się to ciągnie), powoli załatwiamy też inne formalności, a równolegle pracujemy nad koncepcją naszego domu.

Zdecydowaliśmy się na indywidualny projekt, bo żadnej z gotowców nie spełniał naszych oczekiwań w 100%. Teraz już wiemy, że indywidualny też ich nie spełni, ale na pewno będzie bliżej.

Kilka założeń:
- parterówka, max 130 m^2 (już zrobiło się 136 - tyle może zostać)
- garaż na 2 stanowiska
- ogrzewanie - pompa ciepła, bezobsługowe (nie mamy opcji na gaz z sieci)
- 3 pokoje + gabinet na papierologię
- w łazience sauna - moje małe marzenie
- dom energooszczędny

W załączeniu rzut pomieszczeń, proszę o opinię - dla nas to debiut, w rodzinie też nikt się nie buduje w ostatnim czasie, więc Wasze zdanie będzie nieocenione.

Nasza wątpliwości:
- okno w salonie. Salon jest dość długi, nie będzie za ciemny?
- przejściowa garderoba, przez nią dojście do łazienki oraz sypialni - praktyczne wyjście? Te pomieszczenia w założeniu mają być dostępne tylko dla nas
- miejsce na pralkę - czy w garderobie, czy może pomieszczeniu technicznym (0.13)
- do pom. technicznego przejście przez gabinet, nie z garażu. Pomieszczenie techniczne jest czyste, garaż nie, stąd taki pomysł?

Będziemy wdzięczni za wszystkie uwagi!

Dziękuję i pozdrawiam,
Bartek
357048

Nie widze jaka dlugosc garazu, ja mam 6x6, dlugosc jest ok, szerokosc powiekszylbym do 7 tak jak masz u siebie. Wchodza dwa samochody, mam sharana i meganke, ale troche ciasnawo, zwlaszcza ze po bokach cos jeszcze stoi