PDA

Zobacz pełną wersję : Wełna szklana/skalna ?



serwkomp
29-05-2016, 17:40
Witam.

Panowie czy wełna szklana jest bardziej szkodliwsza niż skalna ?
Wybrałem szklaną ursa wełna mineralna.

Czy to wszystko to pic ?

Wsumie to mam małego gwoździa.
Gdzieś ktoś pisał że słyszał że ursa to najbezpieczniejszy produkt, ludzie swoje , producent swoje.
Ręce opadają.

serwkomp
30-05-2016, 18:59
Panowie jak tam z wami ?

fotohobby
30-05-2016, 19:04
Wszyscy pozdychali od wełny... Ja też ledwo się trzymam....

serwkomp
31-05-2016, 18:36
Sąsiad ma wełne ocieplał w dawnych czasach ja wiem z 10 lat temu albo więcej i mówi że szkalna wełna jak się dostanie do płuc to koniec i wystraszył mnie.
Podobno wełna którą teraz produkują jest inna.
Ale co wy na to ?

Piotr Wawa
31-05-2016, 20:12
Ty tak serio?

serwkomp
01-06-2016, 16:09
Tak na serio.

Aha Panowie czytałem gdzieś w necie że nie można dawać kawałków wełny tzn np. przy okno włazie pasków wełny nie można dawać, dawałem też kawałki wełny gdy za mało z rolki mi wyszło. Można dawać kawałki wełny tam gdzie potrzeba ?

Jak można to dajcie odpowiedź bo poważnie czytałem gdzieś na stronie, ktoś się tak wypowiadał.

niktspecjalny
01-06-2016, 16:44
Wszyscy pozdychali od wełny... Ja też ledwo się trzymam....

Ponieważ gdyż???Ja żyję.:p

mariober
01-06-2016, 17:21
Tak na serio.

Aha Panowie czytałem gdzieś w necie że nie można dawać kawałków wełny tzn np. przy okno włazie pasków wełny nie można dawać, dawałem też kawałki wełny gdy za mało z rolki mi wyszło. Można dawać kawałki wełny tam gdzie potrzeba ?

Jak można to dajcie odpowiedź bo poważnie czytałem gdzieś na stronie, ktoś się tak wypowiadał.

można dawać kawałki ! i można sztukować , należy zwrócić uwagę na kierunek włókien by się zgadzały, - trzeba zachować dokładność i staranność - oczywiście jeżeli to możliwe robić jak najmniej łączeń i nie za luźno,.

serwkomp
02-06-2016, 18:12
Ok rozumiem, ale jeszcze to dlaczego kierunek włókien musi się zgadzać, jeżeli będą inaczej ? jeżeli się nie zgadza ? jak to rozumieć ?

mariober
02-06-2016, 18:46
jak układasz wełnę między krokwie ( maty lub rolki ) to jest dobrze - zobacz jak lecą włókna równolegle do dachu ! przy docinaniu i sztukowaniu łatwo włożyć te kawałki odwrotnie wtedy zimno szybciej przechodzi , to samo dotyczy ocieplania naroży czy murłaty poszukaj rysunków na necie jak prawidłowo ocieplać .

serwkomp
03-06-2016, 10:43
Aha, o to chodzi myślałem że o coś innego.