PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o pomoc - praca licencjacka



Agnieszka2105
31-05-2016, 19:49
Witam Serdecznie
Czy mogłabym prosić wszystkich Państwa którzy wybudowali swoje domy o wypełnienie krótkiej ankiety? Piszę prace licencjacką na temat rozwoju budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce, jestem studentką 3 roku gospodarki nieruchomościami i Państwa pomoc byłaby ogromna, z góry dziękuje każdemu kto poświeci 2 minuty swojego czasu. Link to ankiety poniżej.

https://docs.google.com/forms/d/1FliNHduwF4MWJKceQe-dNfKJAlMyDM9vzfXCE2kD0JI/viewform

Pozdrawiam
Studentka Uniwersytetu Szczecińskiego

jacek.zoo
31-05-2016, 20:42
Poszlo :) ale moim zdaniem pytania takie ogolnikowe ze nic z nich nie wynika, ale to tylko moje zdanie

Elfir
31-05-2016, 20:56
w dodatku są błędne. Bo źródło ciepła nie ma żadnego związku z energooszczędnością budynku. Więc PC jako "rozwiązanie energooszczędne" jest bez sensu.

Bracianka
31-05-2016, 21:26
Hmm, a poza tym dlaczego niski koszt inwestycyjny jest tylko przy domu tradycyjnym? :p

jajmar
31-05-2016, 22:08
poszło, ale pytania "dziwne"

emilus18
31-05-2016, 22:20
Done :)

Elfir
01-06-2016, 09:51
poszło, ale pytania "dziwne"

Widać, że zadane przez osobę specjalizująca się w "gospodarce nieruchomościami" a nie budowlańca.

Agnieszka2105
01-06-2016, 13:07
Nie jestem budowlańcem, pytania opracowywałam razem z promotorem, powiedział że jak najbardziej są trafione, jeśli ktoś ma jakąś dobrą rade, zamiast ataku to chętnie wysłucham ;)

Agnieszka2105
01-06-2016, 13:09
Ponieważ dom pasywny kosztuje ok 400 tys minimum, nie mówiąc już o wykończeniu, a każdy innym dom, chociażby z dodatkowym koletorem słonecznym to dodatkowe kilka tysięcy do inwestycji ;)

Hmm, a poza tym dlaczego niski koszt inwestycyjny jest tylko przy domu tradycyjnym? :p

Pusia&Kssawery
01-06-2016, 13:18
Ponieważ dom pasywny kosztuje ok 400 tys minimum, nie mówiąc już o wykończeniu, a każdy innym dom, chociażby z dodatkowym koletorem słonecznym to dodatkowe kilka tysięcy do inwestycji ;)

O matko!! A skąd takie dane???

firewall
01-06-2016, 13:31
Wypełniłem,ale pytania rzeczywiście dziwne i jakby sprawiające wrażenie iż promotor i pani Agnieszka wiedzieli na ten temat tyle samo, albo tyle co przeciętny Kowalski.

Elfir
01-06-2016, 14:06
Ponieważ dom pasywny kosztuje ok 400 tys minimum

Naprawdę uczą Panią takich bzdur na uczelni?
Profesorowie mogliby czasem wyjść poza swój gabinet, bo świat się zmienia, a oni stoją mentalnie w prehistorii

pestka56
01-06-2016, 15:11
Mój dom stoi już ponad 5 lat, więc się nie kwalifikuję do ankiety.

Pani Agnieszko, czemu te pytania są takie powierzchowne. One nie dotykają nawet czubka góry lodowej jaką jest budowa domu w jakiejkolwiek technologi. I... zastanawiam się jakiego rodzaju wiedzę mają Pani dać?

Elfir
01-06-2016, 16:57
One nie mają dać wiedzy tylko tytuł licencjata.

pestka56
01-06-2016, 17:26
Zapomniałam, że tak to teraz wygląda. Bardzo smutne

domino34
02-06-2016, 06:37
Odezwała się masa fachowców forumowych, bo wybudowali swój dom i już są specjalistami. Dajcie dziewczynie konkretne odpowiedzi i rady -> podpowiedzcie jak zmienić pytania, aby dojść do sedna.

Ja mogę doradzić, żeby w pytaniu "Które z rozwiązań energooszczędnych zostały zastosowane?" dodać podpunkty:
- zwiększenie grubości izolacji / zastosowanie izolacji o lepszych parametrach
- energooszczędny montaż okien

lub w ogóle, żeby obok pola inne dać pole do edycji.

Z tą pompą ciepła to koleżanka Elfir ma rację. Może dodać pytanie" Jakie źródło ciepła zostało wybrane do zbudowanego domu?" i odpowiednie podpunkty (pompa ciepła, grzanie prądem, gaz, paliwo stałe itp)

pestka56
02-06-2016, 07:04
Ale o jaki rodzaj informacji Pani Agnieszce chodzi? Czemu mają służyć te pytania? Jak odpowiedzi mają podpierać - lub burzyć (sic!) - tezy będące założeniem pracy licencjackiej?
Tego nie wiemy, więc szczegółowo doradzić się nie da :(

Agnieszka2105
03-06-2016, 12:09
Bardzo, bardzo dziękuję za taką pomoc, już edytuje ankietę :)


Odezwała się masa fachowców forumowych, bo wybudowali swój dom i już są specjalistami. Dajcie dziewczynie konkretne odpowiedzi i rady -> podpowiedzcie jak zmienić pytania, aby dojść do sedna.

Ja mogę doradzić, żeby w pytaniu "Które z rozwiązań energooszczędnych zostały zastosowane?" dodać podpunkty:
- zwiększenie grubości izolacji / zastosowanie izolacji o lepszych parametrach
- energooszczędny montaż okien

lub w ogóle, żeby obok pola inne dać pole do edycji.

Z tą pompą ciepła to koleżanka Elfir ma rację. Może dodać pytanie" Jakie źródło ciepła zostało wybrane do zbudowanego domu?" i odpowiednie podpunkty (pompa ciepła, grzanie prądem, gaz, paliwo stałe itp)