PDA

Zobacz pełną wersję : CO ZROBI? Z GRUZEM?



budek
16-09-2004, 13:50
Zostało mi tego sporo po rozbiórce z przeznaczeniem pod utwardzenie dorgi podjazdowej (w zamiarze wykoanej z bruku). Jednak najmądrzejszy we wsi powiedział, że lepiej nie ryzykować skoro część gruzu to wapień, który może się zlasować. Dlatego moje pytanie czy zostawić czy lepiej pozbyc się tego juz zawadzającego mi materiału.
Jak sobie pomyślę, że będę jeszcze raz musiał ten gruz przewozić to mi się :cry: chce. Ale przeciw złemu losowi w tym miejscu powtórzę za niejakim Ferdynandem K.
"bądź se mężczyzną trzeba przyjąć swój los z godnością" i tak podbudowany czekam na odpowiedzi.

Pozdr Budek

M@riusz_Radom
16-09-2004, 13:53
Witaj w klubie, mam na działce ze 6 wywrotek gruzu i tez za bardzo nie wiem co z nim zrobić :)

Leniwa część mnie podpowiada, aby zasypać to małą warstwa ziemi i posadzić na tym trawę ;)

JOSEPH
16-09-2004, 14:01
mój szwagier cały gruz jaki miał rozsypał na całej działce i zasypał ziemią
poziom podniósł mu się jakieś pół metra ale posiał trawkę i jest ok
ja swój wywoziłem przyczepą i zajęło mi to 2 dni cieeeeeeężkiej pracy
nie wiem skąd on się bierze ale znowu mam go ze dwa gruzowniki :lol:
sąsiadka zaś usypała takie kopce przysypała ziemią posiała iglaki i dołożyła kamieni i ma 3 skalniaki ale działkę ma dużżżżą
cóż znowu czeka mnie wywózka :cry:

budek
16-09-2004, 14:12
Mariusz żeby zasypać też trzeba parę kropli potu uronić więc nici z zawiązywania sadełka :lol: .

Joseph Ziomalu ja już mam skalniaki. Chociaż u nas jak wiesz gór brakuje więc może w tę stronę :wink: .

henryk_baszkowka
16-09-2004, 14:21
Ja mam zrobione 2 skalniaki i jestem bardzo zadowolony. Po 3 latach nawet pokruszony beton zaczyna wygladac naturalnie. Radzilbym jednak dodac tyle naturalnych kamieni na gore jak tylko mozliwe.
Co do posypywania dzialki gruzem to pomysl jest STRASZNY!!!! Mam kawalek trawnika w miejscu gdzie zostalo troche gruzu pod ziemia. Niby wszytko wyglada OK, ale kazda proba wbicia szpadla w ziemie konczy sie niepowadzeniem :-( Nie polecam

Agnieszka1
16-09-2004, 14:24
Jak to co zrobic z gruzem - sa firmy , u ktorych zamawiasz kontener, firma podstawia kontener tam gdzie kazesz, ladujesz na niego gruz, a oni podjezdzaja i zabieraja to .
Za to sie placi oczywiscie.
pozdrawiam

JOSEPH
16-09-2004, 14:33
Budek z tymi górami to niezły pomysł pozbieramy może w okolicy usypiemy taką duuuuużą ku..pkę i w zimie będziemy jeżdzić na nartach :lol:
jak chcesz to mogę podesłać Ci namiar na gościa ( okolicy Cz-wy) wywozi gruz za "drobną" opłatą bo gruzownika nie opłaca się zamawiać- jeden kosztuje w granicach 370zł i sam musisz go załadować- a wcale taki duży nie jest
:-?

trach
16-09-2004, 14:34
Daj ogłoszenie na Allegro z dokładną lokalizacją.
Serio: ludzie potrzebują bardzo dziwnych rzeczy - a w moim regionie parę razy w tygodniku i na płocie widziałem GRUZ SPRZEDAM, i chętni się nawet znajdowali
(widywałem również w tej samej prasie GRUZ KUPIĘ).

Pozdrawiam -
Andrzej

bruner
16-09-2004, 20:06
ja np.obecnie potrzebuje sporo gruzu do utwrdzenia drogi i podniesienia
poziomu, ale to sosnowiec troche daleko
jednak dużo ludzi szuka gruzu posprawdzaj ogłoszenia albo sam zamieśc
np.w gratce

damis
17-09-2004, 08:31
Mam ten sam problem. Chcę gruz użyć jako tłuczeń pod kostkę brukową oraz pod wjazd do garaży ale wpierw chcę go skruszyć przy pomocy kruszarki. I tu jest problem Skąd wziąć mała kruszarkę (okolice Katowic). Jeżeli ktoś wie to chętnie czekam na odpowiedź. W ostateczności zostaje "BAŚKA" (młot 5 kG) i roboty ręczne przy kruszeniu.