PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa poraz drugi warszawa



dar-ek
03-06-2016, 00:41
Witam, chciałbym dowiedzieć ile teraz kosztuje budowa .
Buduje po raz drugi się ze względu zmiany pracy ,no i teraz moje pytanie ?
Buduje mi ta sama firma co budowała pierwszy dom tylko trochę już upłynęło od tamtego momentu i chciałbym rozeznać się czy to dobra oferta;
Dom powierzchnia użytkowa 175 m2+ 35 garaż , dach dwu spadowy z kukawką ;
Budowa z ytonga 24 cm, strop monolit gr,18cm, kominy plewa krokwie
Materiał, robota, sprzęt - 162 tyś netto+ 8% vatu.
dodam , że firma już sprawdzona ,terminowa.
Czy tak cena jest adekwatna do budowy?
pozdrawiam

kemot_p
03-06-2016, 06:44
Rozumiem, że bez pokrycia, tylko więźba? Też powoli rozpoznaje rynek usług budowlanych w okolicach Warszawy. Z teg co do tej pory udało mi się dowiedzieć cena raczej ze średniej półki jak na te okolice.

dar-ek
03-06-2016, 10:43
Bez pokrycia dachu, czyli dobra cena.Do jakości nie będę miał nic bo wiem jak robią oni.Dzięki za odpowiedz

.:Paco:.
03-06-2016, 18:53
Bez pokrycia dachu, czyli dobra cena.Do jakości nie będę miał nic bo wiem jak robią oni.Dzięki za odpowiedz

to może podziel się namiarami jak są dobrzy;)
bo sam szukam (dość późno przez architekta) ale co lepsze pozajmowane..

ogólnie to ciężko tez ocenić bez planu bo np pytanie ile masz podciągów/slupow żelbetowych - ekipy sobie za to liczą bo to nie jest coś co można zrobić szybko i przez to,ze im wydłuża mniej robót w sezonie zrobią

kemot_p
03-06-2016, 19:00
Bez pokrycia dachu, czyli dobra cena.Do jakości nie będę miał nic bo wiem jak robią oni.Dzięki za odpowiedz

Buduje Ci ta ekipa, na którą mi dawałeś kiedyś namiary na priv?

dar-ek
04-06-2016, 13:04
Buduje Ci ta ekipa, na którą mi dawałeś kiedyś namiary na priv?


Tak dokładnie ta sama firma , która budowała mi kiedyś dom .Trochę czasu minęło i chciałem mieć pewność co do ceny,bo do jakości to wiem.:)
Czy Ty rozmawiałeś już z nimi ?

dar-ek
04-06-2016, 13:06
to może podziel się namiarami jak są dobrzy;)
bo sam szukam (dość późno przez architekta) ale co lepsze pozajmowane..

ogólnie to ciężko tez ocenić bez planu bo np pytanie ile masz podciągów/slupow żelbetowych - ekipy sobie za to liczą bo to nie jest coś co można zrobić szybko i przez to,ze im wydłuża mniej robót w sezonie zrobią

Wiem ,że budują dobrze bo już budowali mi .Podam Ci namiar na priv bo nie robię tu nikomu reklamy żeby nie było :)

.:Paco:.
04-06-2016, 20:11
Wiem ,że nie budują dobrze bo już budowali mi .Podam Ci namiar na priv bo nie robię tu nikomu reklamy żeby nie było :)

eeee literowka -> "...wiem,że nie budują dobrze bo budowali mi..." to warci polecenia czy nie;)

zapytam wprost: poszukałem w necie i imię masz jak nazwa firmy...jakies relacje?:D

dar-ek
05-06-2016, 07:37
nie tylko imiennik .a czy będziesz chciał czy też nie to już nie moja sprawa.Ja tylko chciałem rozeznać się w koszcie budowy nic po za tym.

.:Paco:.
05-06-2016, 07:48
nie tylko imiennik .a czy będziesz chciał czy też nie to już nie moja sprawa.Ja tylko chciałem rozeznać się w koszcie budowy nic po za tym.

jasne tylko jak napisałem wyżej wszystko zależy od projektu bo im łatwiejszy, szybszy tym powinno być taniej a im więcej udziwnień, słupów to będzie drożej także może wyjść, że mniejszy dom będzie jak duży w budowie....sam widziałem ostatnio dom 200m2, który ekipa budowała za taką samą cenę jak 320m2

zerknij na http://www.auris.pl/kalkulacja-cen-4.html są przykładowe wyceny domów i można porównać wycena pracowni vs tej firmy....spore rozbieżności (choć też może zawyżone...)

dar-ek
05-06-2016, 09:25
jasne tylko jak napisałem wyżej wszystko zależy od projektu bo im łatwiejszy, szybszy tym powinno być taniej a im więcej udziwnień, słupów to będzie drożej także może wyjść, że mniejszy dom będzie jak duży w budowie....sam widziałem ostatnio dom 200m2, który ekipa budowała za taką samą cenę jak 320m2

zerknij na http://www.auris.pl/kalkulacja-cen-4.html są przykładowe wyceny domów i można porównać wycena pracowni vs tej firmy....spore rozbieżności (choć też może zawyżone...)


Dzięki , owszem masz racje w zależności od projektu .Każda firma inaczej liczy .Dałem zapytanie do innych firm również aby porównać wyceny i :jawdrop: aż mnie zatkało ceny z kosmosu .może dlatego , że firma ma podwykonawców .Sam nie wiem dlaczego była różnica w cenie prawie drugie tyle.

portaga
05-06-2016, 17:55
Skoro sprawdzona ekipa, to bierz, żebyś później sam na siebie nie klął, że wziąłeś jakąś tańszą.
Zaznacz tylko w umowie, że mają po sobie posprzątać tak, żeby nawet pół cegłówki nie zostało ci na działce.
Ja też miałam niby dobrą ekipę, ale musiałam po nich wywieźć kontener pozostałości, a do tego zapłacić innej ekipie za wywóz tego dziadostwa.
1000zł. w plecy.