PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z CWU ciepła woda połączona z zimną - strata ciepła w zbiorniku



alcon
03-06-2016, 05:53
Witam,
Od samego początku użytkowania domu mamy problem z ciepłą wodą.Prawdopodobnie podczas instalacji do obiegu z ciepłą wodą "fachowcy" wpieli przez przypadek również zimną wodę (kanalizacja, podłogówka?).Testy jakie przeprowadziłem to zakręcenie dopływu ciepłej wody i odkręcenie kurków z ciepłą wodą.Ku mojemu zdziwieniu skoro doplyw jest odcięty to nie powinna się lać woda a tutaj strumienie zimnej.Mam przez to znaczne spadki temperatury wody w zbiorniku o ponad kilkanascie stopni za noc-gdzie drugi zbiornik odpowiedzialny za górne pomieszczenia takich dużych spadków nie posiada - kilka stopni za noc.
Teraz w czym rzecz cała dokumentacja zdjęciowa poszła do kosza z uszkodzonym dyskiem.
Czy są metody lokalizacji takiej usterki (firmy zajmujące się takimi problemami, kamery cctv,termowizja nie wiem).
Nie chciał bym rozkopywac wszystkich przyłączy.
Z góry dziękuję za porady w rozwiązaniu mojego problemu.
Pozdrawiam. :)

jajmar
03-06-2016, 07:08
Witam,
Od samego początku użytkowania domu mamy problem z ciepłą wodą.Prawdopodobnie podczas instalacji do obiegu z ciepłą wodą "fachowcy" wpieli przez przypadek również zimną wodę (kanalizacja, podłogówka?).Testy jakie przeprowadziłem to zakręcenie dopływu ciepłej wody i odkręcenie kurków z ciepłą wodą.Ku mojemu zdziwieniu skoro doplyw jest odcięty to nie powinna się lać woda a tutaj strumienie zimnej.Mam przez to znaczne spadki temperatury wody w zbiorniku o ponad kilkanascie stopni za noc-gdzie drugi zbiornik odpowiedzialny za górne pomieszczenia takich dużych spadków nie posiada - kilka stopni za noc.
Teraz w czym rzecz cała dokumentacja zdjęciowa poszła do kosza z uszkodzonym dyskiem.
Czy są metody lokalizacji takiej usterki (firmy zajmujące się takimi problemami, kamery cctv,termowizja nie wiem).
Nie chciał bym rozkopywac wszystkich przyłączy.
Z góry dziękuję za porady w rozwiązaniu mojego problemu.
Pozdrawiam. :)

Z tego opisu nie wiele wynika.
Zasobniki oprócz tego że dostają ciepłą wodę do wężownicy, mają zasilanie zimną wiec jak odciąłeś ciepłą to na krany trafia zimna to normalne.
Dlaczego chcesz odkopywać przyłącza kompletnie nie rozumiem. Szukaj co wchodzi do zasobnika i to analizuj, wstaw fotki opisz doklałdniej.
A może ten dolny zasobnik jest mocniej eksploatowany stąd większe "straty" ?

m104
03-06-2016, 08:54
Witam,
Mam przez to znaczne spadki temperatury wody w zbiorniku o ponad kilkanascie stopni za noc-gdzie drugi zbiornik odpowiedzialny za górne pomieszczenia takich dużych spadków nie posiada - kilka stopni za noc.

1. Może masz źle ustawioną pompe recyrkulacji poprostu działa cały czas wychładzając wodę...
2. Być może masz źle ustawioną pompę od ogrzewania zbiornika ciepłej wody która również może pracować cały czas również wychładzając ją...

W którym miejscu zakręciłeś ciepła wode? przy wyjściu ze zbiornika? Jeżeli masz recyrkulacyjną pompe to musisz zakręcić ją również.
Jeżeli tak zrobiłeś to wody ciepłej nie powinno być w kranie, ponieważ rury powinny być puste.

alcon
03-06-2016, 17:54
Jeśli chodzi o eksploatacje zbiornika dolnego to odczyty temperatury spisuje jak już nikt nie używa wody - a temperatury niestety na nim są zbyt duże jeśli chodzi o zbiornik.
Podczas sezonu zimowego wiadomo nie odczuwam tego ponieważ piec pracuje cały czas. Ale już wprowadziłem wygaszanie i jestem na etapie czyszczenia wszystkiego i znowu pojawia się ten sam problem. Mogę nawet przypuszczać że przez tą sytuacje ilość węgla potrzebnego na podgrzanie zbiorników wzrasta znacznie.
Wracając do odpowiedzi:
- pompy cyrkulacji są wyłączone w zbiorniku górnym i dolnym (na dolnym spadek po nocy znacznie temperatury),
- zbiornik dolny : woda zakręcona za zbiornikiem oraz wyłączona pompa cyrkulacyjna - po odkręceniu ciepłej dalej się leje,
- zbiornik górny : woda zakręcona za zbiornikiem oraz wyłączona pompa cyrkulacyjna - po odkręceniu ciepłej nic się nie leje,
- pompa ogrzewania zbiornika - nie wiem muszę sprawdzić,
- czy zawór zwrotny może mieć wpływ na cofanie się zimnej wody?
Zamieszczam schemat który naszkicowałem być może coś więcej wyjaśni - nie uwzględniałem żadnych urządzeń na instalacji.
Zaraz zamieszczę jeszcze fotki - przepraszam za bałagan ale nie zdążyłem ogarnąć po sezonie grzewczym - a mam trochę do poprawek jeszcze.
357541

Zdjęcia kotłowni:
357542 357543 357544 357545

alcon
03-06-2016, 18:07
357546 357547 357548 357549 357550
Ze względu na to że można tylko 5 dodaje jeszcze jeden post dla kolejnych zdjęć.
Może to pomoże w rozwiązaniu mojego problemu.

alcon
03-06-2016, 18:15
Kolejne zdjęcia: 357551 357552 357553 357554 357555

m104
08-06-2016, 14:55
Ja z tego nic nie zobaczę, zawołaj jakiegoś majstra i niech Ci sprawdzi bo po zdjęciach to nie bardzo.