PDA

Zobacz pełną wersję : PIEC DWUFUNCYJNY NIEKONDENSACYJNY ALE...



greg.orius
31-07-2002, 16:01
... właśnie ale jaki - z otwartą lub zamkniętą komorą spalania, jaki producent (tani i niezawodny), jakie do tego przewody kominowe - a może wystarczy wyprowadzić przewód spalinowy na zewnątrz? Same pytania, już się w tym gubie !!! Proszę o pomoc fachowców i użytkowników.
Dziekuję.

Cypel
01-08-2002, 10:57
No cóż


On 2002-07-31 17:01, greg.orius wrote:
... właśnie ale jaki - z otwartą lub zamkniętą komorą spalania,

No Pewnie, ze z zamknietą.


jaki producent (tani i niezawodny),

Ten dylemat kazdy musi rozwiazac we wlasnym zakresie Vaillant, Viessmann?


jakie do tego przewody kominowe

LAS


- a może wystarczy wyprowadzić przewód spalinowy na zewnątrz?

A jak tak to wspołosiowy


Same pytania, już się w tym gubie !!! Proszę o pomoc fachowców i użytkowników.
Dziekuję.

Proszę,
Niefachowiec i jeszcze nieuzytkownik :smile:
Współzatroskany Inwestor

Marek13
01-08-2002, 11:57
Proponuję kocioł z zamkniętą komora spalania. Unikniemy zimą wyziębiania pomieszczeń spowodowane zimnym powietrzem potrezbnym do spalania. Ja sam niestety mam kocioł Junkres z otwartą komorą i zimą w pomieszczeniu gospodarczym jest trochę chłodno. Junkres nie jest z wyzszej półki, ale trzy lata działa bezproblemowo. Do każdego pieca polecam automatykę pogodową.

Wladek
01-08-2002, 12:39
A czy przy zamkniętej komorze nie trzeba i tak robić nawiewu (eski)?

Marek13
01-08-2002, 14:07
Wydaje mi się, że właśnie przewody powietrzno-spalinowe, a dokładnie część powietrzna pełni funkcję eski.
na razie znalazłem coś w Rozp. w sprawie warunków technicznych...

Urządzenia gazowe z zamkniętą komorą spalania, przez co rozumie się urządzenia typu C, mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych, niezależnie od rodzaju występującej w nich wentylacji, pod warunkiem zastosowania koncentrycznych przewodów powietrzno-spalinowycha par. 170 (Dz. U. Nr 75, poz. 690)