PDA

Zobacz pełną wersję : Budowa domu pytanie o koszty



patryk1987
06-06-2016, 10:53
Witam zamierzam w niedługi czasie rozpocząć budowę domu ( http://projekty.muratordom.pl/projekt_przystepny,3011,0,0.htm ). Powierzchnia użytkowa 112m, poddasze nieużytkowe, dach 2 spadowy z blachodachówki, ogrzewanie na ekogroszek w salonie podłogowe, w pozostałej części domu kaloryfery, brak stropu, podwieszane sufity, przydomowa oczyszczalnia, większość rozwiązań jak w projekcie, żadnych udziwnień ani drogich i luksusowych rzeczy i rozwiązań. Posiadam własną działkę, większość dokumentacji już załatwiona, działka ogrodzona. Chciałbym dowiedzieć się mniejwiecej oczywiście jaka kwota wystarczy na stan pod klucz (bez mebli i urządzę agd rtv oraz zagospodarowania działki ? Nie oczekuję tutaj podania jakiejś konkretnej kwoty z dokładnością do tysiąca zł. Chodzi mi o przybliżony koszt. Tak jak pisałem żadnych luksusów, malowanie, okładziny podłogowe i inne prostsze prace wykonam sam. Może ktoś budował podobny dom? Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam.

cactus
06-06-2016, 11:21
Jak sporo porobisz sam i materiały z niższej półki to może 220-240 starczy. Zależy jakie tam macie ceny w regionie za robocizne.

patryk1987
06-06-2016, 13:07
Cena robocizny za fundamenty, mury, kominy i dach z rynnami to około 30 tyś zł.

Elfir
06-06-2016, 13:48
Najlepiej pytać się osób, które go wybudowały - poszukać gdzieś w sieci, kto się chwalił budową tego domu.

patryk1987
06-06-2016, 13:54
Szukałem w necie i niestety nikt nie chwalił się że budował dom według tego projektu. Ale będę sprawdzał co jakiś czas.

cactus
06-06-2016, 13:58
To niewiele ci da bo ceny robocizny mogą sie różnic w zaleznosci od regionu o nawet 50%. Materiałów nawet o 20%.
Nie napisałeś nic o działce, czasami samo uzbrojenie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy. CO moze kosztować 15 a moze kosztować 50.
Nie liczyłbym jednak na stan surowy za 60tyś :)

zyhu
06-06-2016, 14:14
a do tego potem dolicz i tak 30%

qosek
06-06-2016, 18:50
a do tego potem dolicz i tak 30%
święta prawda
Sam robiąc kosztorys w to nie wierzyłem (bo licząc cały czas zaokrąglałem w górę, wybierałem droższe modele, etc). I jak przyszło co do czego to mam tylko parę pozycji tańszych niż ww kosztorysie, a więksszość przekracza założone ceny ...

zyhu
07-06-2016, 07:31
święta prawda
Sam robiąc kosztorys w to nie wierzyłem (bo licząc cały czas zaokrąglałem w górę, wybierałem droższe modele, etc). I jak przyszło co do czego to mam tylko parę pozycji tańszych niż ww kosztorysie, a więksszość przekracza założone ceny ...

przerabiałem to ja,
4 innych znajomych

zawsze dolicz 30%

nie ma szans po prostu nie ma szans
także, zgadzam się

Tomaszs131
07-06-2016, 07:45
przerabiałem to ja,
4 innych znajomych

zawsze dolicz 30%

nie ma szans po prostu nie ma szans
także, zgadzam się

Co racja, to racja. Lepiej być mile zaskoczonym i pchać budowę do przodu niż w razie kryzysu zastanawiać się skąd na dokończenie budowy wziąć pieniądze.

sylwekr
07-06-2016, 10:20
przerabiałem to ja,
4 innych znajomych

zawsze dolicz 30%

nie ma szans po prostu nie ma szans
także, zgadzam się
U mnie niedługo stan surowy zamknięty i jak na razie mieściłem się w szacowanych kwotach. Wszystko zależy kto co i jak liczy, jeśli ktoś policzy że koszt ścian to koszt cegieł, a strop czy fundament to tylko beton i stal to doliczanie 30% może być jeszcze za mało...

cactus
08-06-2016, 06:25
U mnie niedługo stan surowy zamknięty i jak na razie mieściłem się w szacowanych kwotach.

Bo własnie od tego momentu zaczyna sie zabawa :) SSZ prawie każdemu wychodzi według planu.

zyhu
08-06-2016, 06:51
SSO i SSZ to jest pikuś,

pogadamy na kolejnych etapach :D

Wykona
08-06-2016, 07:33
SSO i SSZ to jest pikuś,

pogadamy na kolejnych etapach :D

Ile nie założysz to zawsze przekroczysz ;)

profesjonalistka
09-06-2016, 10:09
Witam

ktoś z forumowiczów napisał koszt 220 -240 tyś. Tak potwierdzam jest to realna cena za budowę domu bez sprzętu. Proszę wziąć jedynie pod uwagę miejsce zamieszkania. Niestety inne ceny są w różnych częściach Polski za materiały budowlane i robociznę.