PDA

Zobacz pełną wersję : wylewka pod drzwiami balkonowymi - czy nie jest za nisko?



mj2007
06-06-2016, 13:11
witam!
w zeszłym tygodniu firma zrobiła mi wylewki, tylko czy prawidłowo... pod drzwiami balkonowymi i oknami 'do ziemi' mam styrodur żeby uniknąć mostka cieplnego. ale po zrobieniu wylewek jest on nadal widoczny - ok 2 cm. czy to jest prawidłowo zrobiona wylewka czy może beton powinien dochodzić do krawędzi ramy? jakby dochodził do krawędzi to i tak byłoby miejsce na wykończenie posadzki. czy zostawić to tak jak jest, a po położeniu parkietu po prostu wykończyć listwą czy ścigać firmę żeby to poprawili?

Ek_ge
20-06-2016, 03:53
Z reguły wylewkę robi się do krawędzi ramy, ale czy w tym konkretnym przypadku została dobrze wykonana, to najlepiej oceni kierownik budowy.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

turalyon
20-06-2016, 11:15
Powinno być trochę poniżej okna balkonowego, ale nie aż 2cm. Będziesz musiał to zasłaniać teraz jakąś listwą maskującą. Z reguły daje się 0,5cm poniżej okna, aby wylewka nie naciskała na okno, ale by panele/płytki/parkiet doszły do ramy po położeniu i zasłoniły styropian

mj2007
24-06-2016, 09:17
to musiałbym położyć bardzo grubą deskę żeby zasłoniło. trudno, skończy się na jakiejś listwie maskującej, bo teraz nikt mi już tego nie poprawi - mam wylewki i tynki, więc przestawianie okien nie wchodzi w grę...