PDA

Zobacz pełną wersję : Adaptacja projekty zmiany istotne



Pyetrek
08-06-2016, 05:58
Witam.
Jestem na etapie zbierania dokumentacji do pozwolenia na budowę. Zgłosiłem zmiany do projektu architektowi. Ten naniósł kilka z nich a resztę pominął twierdząc ,że za dużo roboty będzie i lepiej nie uwzględniać ich w projekcie a zrobić i tak "po swojemu". Chodzi o powiększenie jednego pomieszczenia gospodarczego kosztem powierzchni pod tarasem oraz dobudowania dodatkowego przewodu dymowego w jednym z kominów. W pierwszym przypadku kubatura budynku się nie zmieni, ale zwiększy się o ok.2m2 powierzchnia użytkowa oraz ława fundamentowa wraz ze ścianą musi być przesunięta. W przypadku komina wydaje mi się ,że kubatura się zmieni bo przecież komin będzie szerszy o jeden przewód. Czy polegać na zapewnieniach architekta ,(który nie będzie kierownikiem budowy), czy naciskać go aby naniósł te zmiany (oczywiście za dodatkową opłatą)?

ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
08-06-2016, 09:04
architekt powinien uwzględnić WSZYSTKIE zmiany wynikające z waszych ustaleń / uzgodnień na etapie opracowywania projektu.

jajmar
08-06-2016, 10:54
Jak nie naniesiesz tego teraz to potem będziesz tłumaczył zmiany geodecie, ekipie, kierownikowi murarzowi i cieśli. A tak dasz papier jak to ma wyglądać i gotowe, tak w skrócie, a w praktyce co na papierze to mniej pomyłek i niedomówień na budowie.

kaserski
11-06-2016, 10:29
Jak nie naniesiesz tego teraz to potem będziesz tłumaczył zmiany geodecie, ekipie, kierownikowi murarzowi i cieśli. A tak dasz papier jak to ma wyglądać i gotowe, tak w skrócie, a w praktyce co na papierze to mniej pomyłek i niedomówień na budowie.

Dokładnie, powiem z doświadczenia, lepiej unikać takiek sytuacji. Lepiej wszystko uregulować i pozmieniać zawczasu.