PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka jaka ?



serwkomp
08-06-2016, 18:15
Witam.

Mam do wylania 5 ,6 cm na 60metrach, narazie fachowcy nie biorą tego bo za mało metrów.
Jakie robicie wylewki ? jaka i czym najlepiej zrobić wylewke.
I oczywiście zdrowa dla człowieka.

Myślę że chyba najlepszym rozwiązaniem będzie woda i piach betoniara i poszło.

Proszę o odpowiedzi.

Jarek.P
08-06-2016, 18:46
60metrów (kwadratowych, jak się domyślam?) przy grubości 5cm daje jakieś 3m3 betonu. Albo około 300 worków gotowej wylewki (po 6-7zł worek). Chyba faktycznie taniej będzie zamówić paletę cementu, małą wywrotkę piasku i pożyczyć gdzies betoniarkę.
Zdrowa będzie każda, przecież nie zamierzasz jej jeść, tylko będziesz po niej chodził.


Ale swoją drogą... zrobienie takiej wylewki ręcznie to wbrew pozorom ciężka robota jest, zwłaszcza jeśli chciałbyś mieć to zrobione równo. Może rozważ jednak zapłacenie ekipie od miksokreta trochę więcej, tak, by im się jednak opłaciło przyjechać do Ciebie? 60m2 to oni zrobią w jedno popołudnie, może im się trafi jakiś luźny dzień, to daliby radę, a Ty się będziesz z tym pierdzielił kilka dni ciężkiej pracy.

mazi07
09-06-2016, 17:06
widzę że czekają Cię wakacje na piasku. A tak poważnie troszkę do zrobienia jest. Wątpię że taką ilość betonu udałoby Ci się zamówić w betoniarni. Ale spróbuj.
A jak nie uda to nie zostaje nic jak łopata i jazda z robotą. A po co Ci ta wylewka?

serwkomp
10-06-2016, 17:07
Beton który wylali jest krzywy to raz, teraz kładłem na betonie rury c.o , teraz wszystko zalewamy i dopiero terakota i panele.

Jarek.P
10-06-2016, 18:03
Zamówić zamówi spokojnie, taką ilość mu przywiozą choćby luzem na wywrotce. Tyle, że nie wiem, czy jest sens, beton przyjedzie od razu cały i trzeba go będzie sprawnie i szybko rozwieźć i wyrównać. Do zrobienia, ale to by była ostra robota dla kilku ludzi i na przynajmniej dwie taczki. Taniej nie będzie, a na pewno ciężej.

Maciek&m
11-06-2016, 11:12
Czy jest sens wogóle samemu zabierać się za taką wylewkę? ktoś może robił sam?

Ek_ge
20-06-2016, 03:49
Zrobienie wylewek to wbrew pozorom to wcale nie taka prosta sprawa, dlatego lepiej takie prace powierzać sprawdzonej ekipie budowlanej.

Pozdrawiam
Marek Tucholski
Online Ekspert marki Lafarge.

klaudiusz_x
20-06-2016, 15:24
Możesz zamówić suchą wylewkę z betoniarni i mieszać na budowie w betoniarce.
Najpierw poogladaj sobie na YT jak prawidłowo ją wykonać, a potem do roboty.

serwkomp
20-06-2016, 20:03
Czy po wylewce mixokretem konieczne jest zacieranie mechaniczne czy nie koniecznie ?

Aha ile mnie więcej liczy się za metr kw ?

Konto usunięte_1*
20-06-2016, 20:42
Czy po wylewce mixokretem konieczne jest zacieranie mechaniczne czy nie koniecznie ?

Aha ile mnie więcej liczy się za metr kw ?

mixokretowcy zawsze zacierają i podłoga wyglada jak lustro no prawie , u mnie biorą 25 zł z ich materiałem

serwkomp
20-06-2016, 20:47
A jak nie zatrą to co ? może się coś dziać z wylewką ?

Konto usunięte_1*
20-06-2016, 20:49
zawsze zacierają o to się nie martw

serwkomp
20-06-2016, 20:58
No właśnie u mnie nie zatarli , wylewka jest ładna i prosta.

Na koniec fachowiec gładził na kolanach czymś metalowym ala paca czy coś.