PDA

Zobacz pełną wersję : woda na działce



stan-11
08-06-2016, 20:37
witam
mam dzialke na ktorej brak jest mozliwosci doprowadzenia wody pitnej. Sasiedzi mają studnie głebinowe jednak woda ta nie spelnia warunkow sanitarnych.
Jest bardzo nasycona żelazem i pewnie manganem. Czy taka woda nadaje sie do celow gospodarczych? (mycie ,mycie naczyn ,toaleta)
A jezeli nie to może macie jakies propozycje i pomysły co z tym fantem ? Myslalem o zakupie zbiornika 1000l i zakupu wody w wodociagach na czas
wakacji (miesiąc) jednak czy taka woda bedzie sie przez miesiąc nadawala do mycia ? Może jakies filtry albo inne pomysly bo nie wiem co robic

kemot_p
08-06-2016, 21:30
Witam, a sąsiedzi korzystają ze swoje studni? Jak mają rozwiązaną kwestię o którą pytasz? Zapytaj czy robili badania na określenie poziomu żelaza - norma to 0,2 mg/l. Skoro w wodzie występuje wysokie stężenie żelaza to i zapewne jest też mangan. Dopiero po badaniu fizykochemicznym i określeniu stężenia tych pierwiastków będzie można pomyśleć o jakimś rozwiązaniu, np. odżelaziaczu czy zmiękczaczu. Te drugie urządzenia nie poradzą sobie z wysokim stężeniem.

stan-11
09-06-2016, 12:12
Witam, a sąsiedzi korzystają ze swoje studni? Jak mają rozwiązaną kwestię o którą pytasz? Zapytaj czy robili badania na określenie poziomu żelaza - norma to 0,2 mg/l. Skoro w wodzie występuje wysokie stężenie żelaza to i zapewne jest też mangan. Dopiero po badaniu fizykochemicznym i określeniu stężenia tych pierwiastków będzie można pomyśleć o jakimś rozwiązaniu, np. odżelaziaczu czy zmiękczaczu. Te drugie urządzenia nie poradzą sobie z wysokim stężeniem.

Witam

sąsiedzi uzywaja tej wody od lat ,podobno co niektorzy po przegotowaniu nawet piją. Niby??? była badana i nie jest szkodliwa
ale to wszystko niby. Brałem kilka razy wode od nich ,kiedy jest zakryta beczka to powoli mętnieje natomiast odkryta szybko wytracaja sie odrobiny żelaza.
Sytuacja sie zmieniła bo wlasnie podłączają prąd i chcialbym tez podłaczyc wode do łazienki. Zalezy mi na nieszkodliwosci wody poniewaz
moja zona choruje na nowotwor i nie wiem czy to nie wplywalo by na jej organizm. pozdrawiam

Elfir
09-06-2016, 13:18
Zbiornik z wodą to zły pomysł.
Chyba, że będziesz jej używał zawsze po przegotowaniu. W takim zbiorniku wspaniale rozwijają się bakterie. Dlatego zbiorniki cwu w domach co jakiś czas podgrzewa się do 90 stopni.

zażelaziona woda przede wszystkim będzie bardzo brudziła sprzęty, robiła zacieki na sedesie, wannie

kemot_p
09-06-2016, 15:17
Dlatego weź tą wodę od sąsiada i zrób badania, teraz to wróżenie z fusów.

KLARSAN
14-06-2016, 10:31
witam
mam dzialke na ktorej brak jest mozliwosci doprowadzenia wody pitnej. Sasiedzi mają studnie głebinowe jednak woda ta nie spelnia warunkow sanitarnych.
Jest bardzo nasycona żelazem i pewnie manganem. Czy taka woda nadaje sie do celow gospodarczych? (mycie ,mycie naczyn ,toaleta)
A jezeli nie to może macie jakies propozycje i pomysły co z tym fantem ? Myslalem o zakupie zbiornika 1000l i zakupu wody w wodociagach na czas
wakacji (miesiąc) jednak czy taka woda bedzie sie przez miesiąc nadawala do mycia ? Może jakies filtry albo inne pomysly bo nie wiem co robic
Na początek warto przeprowadzić analizę fizykochemiczną wody aby poznać stopień przekroczenia żelaza, manganu i pozostałych parametrów. Dopiero na tej podstawie dobierać konkretne rozwiązanie.