PDA

Zobacz pełną wersję : Podcień / zadaszenie wejścia - jak to wykonać ?



o.marcin
09-06-2016, 10:20
Witam, jestem na etapie projektu domu i mam problem z podcieniem / zadaszeniem wejścia.
Oto wstępna wizualizacja jak zadaszenie ma to wyglądać u mnie:
358041

A poniżej przykładowe wizualizacje (inspiracje), które znalazłem w necie:
358042 358043

Na wizualizacjach wszystko wygląda ładnie, ale co z praktyką? Jak to wykonać, jak będą wyglądały obróbki? Czy będą jakieś blachy, czy muszą być jakieś spadki, rury spustowe? Czy ktoś wykonywał coś podobnego?

Projektant chce to wykonać jako monolit 12 cm ocieplony styropianem ze wszystkich stron, (czyli grubość zadaszenia 12 + 15 + 15 = 42 cm). Następnie projektant chce górę zadaszenia zabezpieczyć (obrobić) blachami ze spadami + rura spustowa. W styropian ma być wpuszczone oświetlenie ledowe.

Zastanawiam się jak to będzie wyglądało + czy ewentualnie można to wykonać jakoś inaczej, np. jakaś konstrukcja dostawiona, a nie zalewany monolit razem ze stropem. Całość (czyli budynek + zadaszenie) będzie otynkowane.

Na wizualizacjach nie ma żadnych obróbek, żadnych rur spustowych itp. Czy to jest jakaś super technologia, w której nic nie będzie kapało czy zaciekało, czy po prostu to tylko magia wizualizacji? :)

Proszę o porady i wskazówki praktyczne - jak to wykonać, jak zabezpieczyć i czy może ktoś wie, czy te całe obróbki nie zepsują efektu itp.
Pozdrawiam.

Elfir
09-06-2016, 13:22
ja mam coś takiego.
Rama stalowa, obita OSB, ocieplona styropianem, otynkowana a od góry i po bokach wykończona obróbką blacharską.

Ale można to też wylać z betonu i ocieplić.


Na twoim miejscu ten daszek nad wejściem bym poszerzyła, bo teraz nie spełnia swej roli, poza dekoracją elewacji.

A co do wizualizacji - służą marketingowi a nie prawdzie :D

o.marcin
09-06-2016, 14:52
Dziękuję za odpowiedź.
Ta rama stalowa przytwierdzona jest do ściany, tak? Czy ma jakieś podparcie w postaci słupa? Jest szansa na zobaczenie zdjęcia jak to wygląda?
I jeszcze jedno, co z wodami opadowymi z takiego zadaszenia? Jest jakaś rynna i rura spustowa?

Właśnie rozważam powiększenie tego zadaszenia, i pewnie tak zrobię :)

Pozdrawiam

Elfir
09-06-2016, 15:19
http://images76.fotosik.pl/666/81d9eb625cb2019fgen.jpg

http://images77.fotosik.pl/666/d9d5f6bd8d21efedgen.jpg

Elfir
09-06-2016, 15:19
daszek ma nachylenie w jednym kierunku i tam sobie spływa woda.