PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki zestaw solarny wybrać??



piotraudi
09-06-2016, 21:51
Witam bym chciał zainstalować zestaw solarny 2-3osoby tylko ciepla woda bez wspomagania kotła (nie wierze w to)
Piszac w prost dotacja to fikcja a ceny sa dość wysokie za wysokie
wiec pomyślałem ze może samemu uda sie dobrać dobra instalacje tz skladaka znacznie taniej
myslałem nad kolektorami plaskimi co do firmy nie mam wybranej wazne aby byl certyfikat keymark
pompa wilo lub grunfosa co do sterownika jaki byscie polecili itp
w rozumieniu zestaw ma byc w miare tani ale i wytrzymaly pewnie nie tylko mi sie to przyda

miranda7
13-06-2016, 14:19
Warto wybrać kolektory słoneczne płaskie firmy Galmet! Sama mam właśnie taki w domu :) są mocne i sprawne :) i do tej pory nic się z nim nie działo, a mam już je drugi rok :)

piotraudi
14-06-2016, 14:40
nie wiem jak aktualnie galmet produkuje kolektory ,ale jak tak jak zbiorniki,bojlery to lepiej wole poszukać innej firmy
GALMET był dobry nawet bardzo dobry kiedyś teraz słysze mnustwo negatywnych opini o nich

Konsultant Viessmann
17-06-2016, 10:39
Witam!

A to może coś takiego jak TUTAJ (http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/systemy-solarne/kolektory-plaskie/zestaw-solarny-do-wody-uzytkowej.html):
Zestaw solarny do wody użytkowej

Dwa kolektory słoneczne i jeden zasobnik wody w zestawie
Podgrzew wody użytkowej za pomocą bezpłatnej energii słonecznej
Wysoka moc w korzystnej cenie
Optymalnie zgrane podzespoły
Niewielkie zużycie prądu przez wysokowydajną pompę
Przez kombinację kolektorów słonecznych z inną wytwornicą ciepła można z reguły uzyskać dla takiej instalacji grzewczej klasę efektywności energetycznej A+ (jako etykieta zestawu urządzeń).


Kompletny zestaw solarny firmy Viessmann umożliwia efektywne wykorzystanie bezpłatnej energii słonecznej: zestaw składa się z dwóch kolektorów płaskich Vitosol 100-FM SVKF, jednego pojemnościowego podgrzewacza wody o pojemności 250 litrów oraz wszystkich podzespołów systemowych.
Zestaw solarny do wody użytkowej został dostosowany pod względem rozmiaru, mocy i ceny do potrzeb domu jednorodzinnego. Gwarantuje w szczególności efektywne podgrzewanie wody użytkowej w budynkach modernizowanych i nowych. Stanowi idealne uzupełnienie w przypadku wymiany kotła lub w nowych instalacjach, gdzie wykorzystanie bezpłatnej energii słonecznej często jest standardem.

Jeśli masz pytania - służę pomocą!
Pozdrawiam!

marcinbbb
18-06-2016, 20:17
Ja chciałbym zapytać o wycenę tego zestawu. Bo kompletny zestaw polskiej konkurencji wraz z glikolem do napełnienia kosztuje 5k PLN. Ale to samo kosztuje u Was? Bo cena nigdzie nie została podana? Ja znalazłem za około 8,7k PLN skąd te 3000 PLn różnicy
źródło:
Cennik Instalatora 2016 PL - Viessmann via google

Konsultant Viessmann
20-06-2016, 12:10
Ja chciałbym zapytać o wycenę tego zestawu. Bo kompletny zestaw polskiej konkurencji wraz z glikolem do napełnienia kosztuje 5k PLN. Ale to samo kosztuje u Was? Bo cena nigdzie nie została podana? Ja znalazłem za około 8,7k PLN skąd te 3000 PLn różnicy
źródło:
Cennik Instalatora 2016 PL - Viessmann via google


Witam!
Tak, to są nasze aktualne ceny, oczywiście z małymi różnicami w zależności od pakietu, jaki Pan wybierze.
Trudno mi odnieść sie do zestawów które proponują Panu inne firmy, bo nie wiem co wchodzi w ich skład, nie wiem jakiej są jakości, jakie są warunki gwarancji i serwisu.
Co do naszego zestawu proszę zwrócić uwagę, że są to zestawy kompletne gotowe do montażu:


Dwa kolektory płaskie Vitosol 100-FM, typ SVKF z zestawem przyłączeniowym i przewodami przyłączeniowymi
Dwusystemowy pojemnościowy podgrzewacz wody Vitocell 100-B/-W, typ CVBA z zamontowanym modułem Solar-Divicon, wraz z wysokoefektywną pompą obiegową z regulacją obrotów do obiegu solarnego, moduł regulatora systemów solarnych, typ SM1, separator powietrza i armatura do napełniania
Solarne naczynie wzbiorcze (18 litrów)
Czynnik grzewczy (20 litrów)


Pozdrawiam!

marcinbbb
21-06-2016, 12:19
a dajmy na to piewszy z brzegu jaki wpadł mi na jednej z aukcji http://allegro.pl/kolektory-baterie-sloneczne-nowosc-hewalex-prosto-i6253280080.html
3000 PLN różnicy w cenie.

piotraudi
21-06-2016, 20:07
3000zł to dużo poza tym ma mi sie zwrócić jak najszybciej!
ceny instalacji solarnej sa specjalnie utrzymywane w wysokiej cenie
ile lat mogę sobie ogrzewać latem ciepla wodę przy poborze w ciagu 7 dni niecale 45kg ekogroszku
wiec instalacja solarna ktora ma mnie koztowac ponad 5 tyś jest dla mnie absurdem
zanim solar przy tej cenie by mi sie zwrócił już 2 razy bym musial go wymienić

widzialem dosyć ciekawe podgrzewacze w ktorych zamiast glikolu grzeje sie woda i jest przechowywana w zbiorniku

piotraudi
21-06-2016, 20:12
http://allegro.pl/kolektor-sloneczny-bezcisnieniowy-200l-super-cena-i6271190801.html

piotraudi
21-06-2016, 20:17
ten także wygląda ciekawie i ku mojemu zaskoczeniu posiada pompke wilo kolektory nie markowe ale nie zauwazyłem negatywnych opini
http://allegro.pl/kolektory-sloneczne-zestaw-solarny-i6282097171.html

piotraudi
21-06-2016, 20:32
panie konsultancie viessman
a jakie sa u was warunki gwarancji odnośnie paneli jak i osprzętu?

Konsultant Viessmann
22-06-2016, 10:15
panie konsultancie viessman
a jakie sa u was warunki gwarancji odnośnie paneli jak i osprzętu?

Witam! Otóż odnośnie kolektorów słonecznych sytuacja wygląda następująco:

Okres gwarancji:
24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu

Warunki gwarancji:
Pierwsze uruchomienie i coroczne przeglądy wykonywane przez sprzedawcę lub wyznaczoną przez niego firmę serwisową
Uwagi:
60 miesięcy dla instalacji solarnych z dofinansowaniem NFOŚiGW.

Osprzęt

Okres gwarancji:
24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu

Części zamienne

Okres gwarancji:
24 miesiące od daty montażu

Pozdrawiam!

marcinbbb
22-06-2016, 13:17
Cholera ja dostałem 11 lat gwarancji, raz na 5 lat wymiana glikolu i coroczny przegląd anody magnezowej w buforze. Do tego sterownik podpięty do internetu i statystyki dożywotnio.

Konsultant Viessmann
23-06-2016, 09:49
Cholera ja dostałem 11 lat gwarancji, raz na 5 lat wymiana glikolu i coroczny przegląd anody magnezowej w buforze. Do tego sterownik podpięty do internetu i statystyki dożywotnio.

A na co dostałeś tę gwarancję? na urządzenie czy na usługę? Od producenta, czy od firmy wykonawczej?

piotraudi
23-06-2016, 10:45
o co chodzi w instalacji solarnej z pompą 2 drogową a jednodrogową??

piotraudi
23-06-2016, 10:47
czy taka firma jak viessman nie powinna zachęcać swoich klientów dłuższą gwarancją?Ponieważ w moim odczuciu do tej gwarancji wyglada to tak jak firma sama by nie była pewna jakości tej instalacji.a to nie chińczyk

yaiba83
23-06-2016, 15:25
A na co dostałeś tę gwarancję? na urządzenie czy na usługę? Od producenta, czy od firmy wykonawczej?

Hewalex daje 11lat gwarancji na kolektory
3 lata na sterownik
2 lata na zbiornik
Użytkuję zestaw tego producenta w domu i działa bardzo dobrze.

W firmie mamy Viessmanna Vitoson 200F - kosztował wiele więcej, funkcjonalność zdecydowanie mniejsza, uzyski podobne.

Jak dajecie 2 lata gwarancji na całość tym bardziej nie widzę żadnego uzasadnienia ekonomicznego aby wydać 3 tysiące więcej. Jakością te kolektory na pewno nie uargumentują większego wydatku.

yaiba83
23-06-2016, 15:28
czy taka firma jak viessman nie powinna zachęcać swoich klientów dłuższą gwarancją?Ponieważ w moim odczuciu do tej gwarancji wyglada to tak jak firma sama by nie była pewna jakości tej instalacji.a to nie chińczyk

Jakością nie różni się od konkurencji i dłuższa gwarancja byłaby samobójem. Mam możliwość użytkowania tych produktów "z wyższej półki" bo te 100-F sa podobno z niższej szału nie ma. Po 3 latach dołożyliśmy kolejne 2 panele, bo zwiększył się zład wody i teraz widać odbarwienie absorbera starych w stosunku do nowych kolektorów.

marcinbbb
24-06-2016, 05:33
Tyle w temacie konsultancie Viessmann, nawet konkurencja przebiła was w cenie i w czasie gwarancji i to pięciokrotnie, za 3000 PLN mniej.
359165

piotraudi
25-06-2016, 09:02
a myslalem ze viessman to porzadna firma a wychodzi ,ze chinczyki kosztujace znacznie mniej oferuja to samo

RAPczyn
25-06-2016, 10:32
Witam bym chciał zainstalować zestaw solarny 2-3osoby tylko ciepla woda bez wspomagania kotła (nie wierze w to)
Piszac w prost dotacja to fikcja a ceny sa dość wysokie za wysokie
wiec pomyślałem ze może samemu uda sie dobrać dobra instalacje tz skladaka znacznie taniej
myslałem nad kolektorami plaskimi co do firmy nie mam wybranej wazne aby byl certyfikat keymark
pompa wilo lub grunfosa co do sterownika jaki byscie polecili itp
w rozumieniu zestaw ma byc w miare tani ale i wytrzymaly pewnie nie tylko mi sie to przyda


Zacznę od cytatu z Georga Zylka: "Od wiary jest kościół, my jesteśmy od techniki".
Są możliwości techniczne by system solarny dostarczył ponad 50% energii cieplnej w skali roku, więc drugie źródło ciepła staje się źródłem zapasowym.
Ogólnie znana prawda mówi, że jak coś jest tanie to raczej dobre nie będzie i w tym miejscu aż prosi się o link do wpisu jak można "potanić" ogrzewanie podłogowe. (http://www.blog.karbon.com.pl/ogrzewanie/jak-tanio-i-szybko-zrobic-podlogowke/) Ta sama zasada tyczy się systemów solarnych.
To, że kolektor posiada certyfikat SolarKeymark jeszcze nic nie znaczy - porównanie kolektorów przy 50stK wg SolarKeymark można zobaczyć TU (http://www.ecoquent-positions.com/die-besten-solarkollektor-liste/) (de) - polskie tłumaczenie TU. (http://www.paradigma-duel.pl/ecoquent/pierwsza-lista-wydajnosci-kolektorow-dla-temperatury-50c/)
Jest kilka kolektorów Viessmann`a oraz innych firm z górnej półki.