PDA

Zobacz pełną wersję : Luna bez garażu (Archon)



margolcia2908
11-06-2016, 08:23
Miał być dziennik budowy, ale ze względu na problemy techniczne jednak zmiana miejsca położenia ;)

Na początek trochę historii......

Decyzja o budowie domu podjęta 06.2015 r, zakup projektu Luna bez garażu 07.2015 r., dokumenty złożone do Starostwa. Pozwolenie otrzymaliśmy 10.2015 r., mimo, iż miało być od 06.2015 r. szybciej i łatwiej, ech. Na działce znajduje się stary drewniany dom do rozbiórki, pokryty eternitem oraz murowany budynek,który przerobiony zostanie na garaż, również pokryty eternitem. Czekaliśmy na usunięcie eternitu do 04.2016 r. Od kwietnia budowa nabiera rozpędu-taką mam nadzieję .

Ma to być prosty i tani w budowie dom- okaże się w praktyce. Wprowadziliśmy kilka zmian w projekcie, ale o tym później.
Po dłuuugich 6 latach posiadania działki, na której prowadziliśmy jedynie prace ogrodnicze- koszenie trawy (jak widać na załączonym zdjęciu) nareszcie rozpoczęliśmy budowę domu.

358185

Projekt Luna- tylko 103,3 pow. użytkowej, mały ale własny-mam nadzieję, że uda się zakończyć budowę pod koniec 2017 roku. Dokonaliśmy kilku zmian, ale to dopiero zapewne początek, bo ciągle coś dostosowujemy.

358186
358187
Wszelkie komentarze mile widziane.

matlacz
11-06-2016, 19:17
Cześć
Domek ładny, mi osobiście nie podoba sie tylko ten "ząb" z tyłu po prawej Ja wole dom w jednej bryle bez zygzaków (można powiedzieć w prostokącie) ae to mój gust ;)
Jedno pytanie, ta kotłownia między sypialniami na jakie paliwo? Ja bym zamiast okna dał tam drzwi na zewnątrz, jak będziesz coś wnosił do kotłowni nie nabrudzisz w domu ;)
Trzymam kciuki będę zaglądał

margolcia2908
12-06-2016, 09:29
Kotłownia na paliwo stałe, okazało się, że w najbliższym czasie nie będzie gazu. Drzwi z kotłowni są na zewnątrz, ale i tak pewnie będzie się kurzyć w korytarzu...

Ten ząbek z tarasem sprawia,że mało ustawna będzie jadalnia z salonem. Dlatego zmianie ulegnie miejsce kominka (Mądra główka z forum podpowiedziała :p).
358278

Kominek będzie:
358279.

Muszę doczytać jak wstawia się zdjęcia, bo mam małe problemy- nie każde zdjęcie chce się wczytać z komputera.

aiki
12-06-2016, 19:41
Zdj nie mogą być za duże. Wchodzą chyba do 2 MB

Przemek Kardyś
12-06-2016, 20:06
Zdjęcia. Trudny temat. Najlepiej założyć sobie konto na jakimś darmowym serwerze i tu polecam imgur.com. Tam się logujesz i uploadujesz swoje zdjęcia, które mogą mieć dowolną wielkość. Warto jednak przed uploadem i przed wybraniem zdjęć z komputera wcisnąć opcję przeskalowania do formatu 19", co pozwoli na szybsze późniejsze ich załadowanie na stronie forum.
Jak już masz te zdjęcia na imgurze, to klikając tam w odpowiednie zdjęcie masz po prawej stronie tzw. bbccode, który rozpoczyna się od [IMG]. Kopiujesz to, wklejasz do postu, walisz enter dla zrobienia przerwy i masz zdjęcie w dużym formacie, które jest widoczne od razu. Wszystko to za darmo i w miarę łatwo.

margolcia2908
14-06-2016, 15:17
Dziękuje za informację- w najbliższym czasie sprawdzę czy sobie poradzę :p.

Fundamenty + rozpoczęte ściany (200 szt. Suporexu- cdn. w piątek czekamy na dostawę):
zdjęcie z lewej strony od wejścia:

zdjęcie z prawej strony od wejścia:

Jak widać trzeba będzie dużo ziemi podsypać, aby było tak jak w projekcie. Ewentualnie rozważamy z salonu 2 tarasy zrobić (jeden ze schodkami) i kiedyś podsypać ziemią. Do drzwi wejściowych konieczne będą schodki (w miejscu, gdzie obecnie stoi drabinka). Ukształtowanie terenu sprawia, że fundamenty od strony salonu są na wysokości 1,77 m.

margolcia2908
18-06-2016, 20:46
Z newsów- wczoraj miał dotrzeć po 3 tyg. zamówiony, opłacony Suporex, ale nie dotarł....(świetnej firmie poświecę oddzielny wpis, aby przestrzec innych, ale to później poczekam na finał akcji). Wkurzenie sięgnęło zenitu, ale w moim stanie jest to nie wskazane, więc skupiłam się szybko na poszukiwaniu Suporexu.
Po kilkunastu telefonach do firm cena ok 7 zł/szt, ale problemy z dostępnością, gdyż jedna firma wykupiła drugą i dyktuje ceny.
Szukałam i szukałam okazało się, że sąsiad ze wsi obok odsprzedaje belit, bo kupił dla córki, która wybudowała się jednak w innym mieście. Plusem takiego rozwiązania jest cena i jakość, ale niestety trzeba ręcznie załadować. Także w ramach oszczędności codzienna rozgrzewka przed budową w postaci załadowania 100 szt. na forda. Najważniejsze dostępne od ręki. Musimy jakoś nadrobić 3 tyg. opóźnienia.
Dzisiaj pierwszy dzień po przerwie- widoczne efekty 100 szt. na ścianach poprawiły mi humor. Tutaj szacunek dla mojego taty murarza i męża pomocnika dali radę, mimo, że słońce nie pomagało :D
Z nadmiaru wolnego czasu analizuje projekt i moje pytanie-na jakim etapie należy zająć się wizualizacją wnętrza? Najbardziej nurtuje mnie temat kuchni, która jest mało ustawna. Nie mam wyobraźni przestrzennej :(

Przemek Kardyś
18-06-2016, 21:04
Kuchnia z projektu jest całkiem spoko - przestronna i można to fajnie wykorzystać, tylko pozmieniał bym nieco ustawienie sprzętów. Zlew dałbym w miejsce lodówki, żeby go nie było tak od razu widać z salonu. Zmywarka zaraz na lewo do zlewu, a lodówka w miejscu zmywarki. Kuchenka jest chyba w dobrym miejscu i reszta całkiem OK.

margolcia2908
19-06-2016, 21:17
Dziękuje za cenne uwagi. Ogólnie to nad zlewem chciałabym mieć szafkę z suszarką (kwestia przyzwyczajenia), więc najlepiej byłoby przenieść zlew na ścianę. Jakie polecacie strony do aranżacji wnętrz?

margolcia2908
06-07-2016, 17:05
Pomalutku,ale powoli, chociaż inaczej sobie to wyobrażałam. Niestety a to upały, mecze itd.
Ja z tych ludzi co : planuje- wykonuje, dlatego zadręczam pytaniami tatę- wykonawcę-kiedy, co i jak :D (kompletnie się nie znam, ale lubię wiedzieć- czy to kwestia znaku zodiaku czy charakteru nie wiem tak już mam).
Obecnie zakończone mury zewnętrzne budynku, zalane nadproża nad 4 oknami, zaczęte ścianki wewnętrzne.
360159

Wariuje od czekania na zwrot pieniędzy od firmy za niedostarczony Suporex- oddadzą nie oddadzą, jak oddadzą to kiedy....:bash: Jakaś masakra.

Daniellos_
08-07-2016, 14:11
Fajny projekt - nieiwelki, ale funkcjonalny. Moim zdaniem tez kuchnia jest ok. Jest spiżarka to zaoszczędzisz na drogich meblach kuchennych :)
Na projekcie widzę w kuchni Z i L. Pomyślałem od razu, że to zlewozwmywak i lodówka, ale widzę, że zlewozmywak też jest na planie i nie jest w rogu. W zasadzie to chciałem napisać własnie o umiejscowieniu zlewozmywaka w zaraz przy ściania - już nie ważne której. Moja siostra ma tak usytuowany zlewozmywak i ja jakoś nie mogę się u niej odnaleźć jak juz coś chcę zmyć. Może to kwestia przyzwyczajenia, a może nie. Jakbys tak planowała zrobić to zrób zobie jakąś próbę i stań przy zlewozmywaku i wyobraź sobie, że zaraz obok będzie ściana i sprawdź jak Ty będziesz się z tym czuła.

Pozdrawiam i powodzenia

margolcia2908
19-07-2016, 21:41
Dziękuje za cenne uwagi- kombinuje dalej z kuchnią, obecnie jest łatwiej, bo są już ścianki działowe- jest jako takie wyobrażenie.
Dzisiaj ścianki działowe, jutro zalewanie pozostałych nadproży wewnątrz budynku i jeszcze kominy. Już bliżej niż dalej do stropu- wczoraj zamówiliśmy terive, czeka się około tygodnia. Rozglądam się za firmą, która wypożycza podpory stropowe, bo drewniane , które mamy nie wystarczą. Kompletujemy także ochotników do pomocy przy stropie, bo raczej we 2 osoby ( w porywach do 3 osób ), jak to ma miejsce do tej pory będzie ciężko ze stropem.
Dzisiaj obudził mnie czarny scenariusz- jak nie damy rady z oknami przed zimą, to przez zimę nie zrobimy instalacji i perspektywa przeprowadzki w 2017 r. stanie się mało realna....
Czekamy na kredyt. Czy ktoś może coś wie na temat zmiany przepisów, bo obecnie banki wstrzymały udzielanie kredytów na działki z oznaczeniem MR (działka zagrodowa/siedliskowa)?

Daniellos_
20-07-2016, 10:55
A jaki status ma działka w Rejestrze gruntów i Księdze Wieczystej? W obu powyższychj moja działa była zapisana jako gruntu rolne i żaden bank nie chciał dac kredytu. Jednak moja działka ma w Miejscowym Planie Zagospodarowania oznaczenie MN czyli pod zabudowę jednorodzinną. Dopiero po otrzymaniu zaświadczenia z Gminy, że działka jest na obszarze MN bank zgodził się udzielić kredytu.

margolcia2908
27-07-2016, 00:11
Niestety w obu przypadkach działka ma oznaczenie MR- poczekamy zobaczymy, podobno w połowie sierpnia mają być zmiany....
Wprowadziliśmy zmiany w projekcie- płyty żelbetowe zastąpione zostaną teriva przy wejściu i na tarasie.

362378

Pozostał do wymurowania filar, nadproża łączące go z tarasem oraz kominy. Udało mi się przekonać Męża do rezygnacji z kominka. :wiggle:

Czekamy na terive na strop.

Tomasz P.
29-07-2016, 22:53
Piękny domek się buduje. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Tomasz

gaja2
30-07-2016, 04:39
Bardzo mi się podoba ten projekt :)
Coś mi jednak nie gra z kuchnią... Jest spora, ale mało ustawna z powodu dużej ilości drzwi - do salonu, do przedpokoju i jeszcze do spiżarni. A może zlikwidować te drzwi do przedpokoju, skoro kuchnia i tak jest otwarta na salon? Wtedy zyskasz dodatkową ścianę na zabudowę. Poza tym trochę jest słabe umiejscowienie kuchenki względem zlewu - będziesz musiała biegać z garnkiem, żeby np. dolać wody :) Gdybyś zlikwidowałą drzwi z przedpokoju i zrobiła na tej ścianie dodatkowy ciąg zabudowy, to można by tam dać zlew, zabierając go spod okna, a pod oknem zrobić ładny blat roboczy. Bo teraz największy blat masz obok kuchenki, ale on jest z kolei daleko od wody bieżącej i daleko od lodówki.
Co do kuchni to mogę jeszcze podpowiedzieć, żebyś zdecydowała się na ustawienie mebli i sprzętów jak najszybciej, ponieważ już na etapie robienia instalacji elektrycznej musisz to wiedzieć dość dokładnie - gdzie piekarnik, zmywarka, lodówka, kuchenka (jeśli ma być elektryczna), ewentualne podświetlenie szafek i okapu, gdzie główny blat roboczy - bo pewnie tam będą jakies gniazdka itp. Ja niby to wiedziałam, ale okazało się, że niewystarczająco wszystko przemyślałam i w efekcie elektryk musiał przerabiać, a i tak nie wszystko zostało zrobione jak trzeba (zapomniałam o wyprowadzeniu do oświetlenia okapu).

aagaaz
27-09-2016, 14:51
I jak postępy prac? Projekt bardzo fajny również nad nim myśleliśmy.Powodzenia

margolcia2908
28-09-2016, 17:46
Wczoraj zalany strop :) 368718

aagaaz
15-11-2016, 18:51
Co dalej już zrobiliście? Pogoda nie dopisuje chyba co?

margolcia2908
17-11-2016, 16:09
Niestety pogoda kiepska, kolejny dzień przerwy ;( troszkę jeszcze do końca dachu zostało. W przyszłym tygodniu wstawiają okna, może uda się pokryć blachą dach. 373352

aagaaz
17-11-2016, 18:15
Super.

Mogę wiedzieć jak z kosztami? Ile już wydaliście?

e_gregor
18-11-2016, 08:09
Ładnie położony ten dom

margolcia2908
20-11-2016, 11:41
Stan surowy zamknięty będzie coś koło 90 tys. zł (bez robocizny). Dom położony inaczej niż wszystkie prostopadle do drogi :D.

margolcia2908
30-11-2016, 20:56
374737
Okna zamontowane, a to bałagan jaki pozostawili po sobie montażyści,dodatkowo kilka pustych puszek po piance w innych miejscach. Zaskoczył Panów mrok o godz. 16 :o

Maciejka2
24-12-2016, 12:13
Witam się u Ciebie Margolcia :) Pozwolisz, że będę podglądać, bo ciekawie się zapowiada. Podoba mi się projekt wg którego budujecie. Pozdrawiam :)

margolcia2908
12-01-2017, 15:04
Elektryk już działa. Poszukiwania hydraulika trwają... a dach czeka (w sumie 50 % jeszcze do zrobienia :bash:). Problem z kuchnią nadal- jak pozmieniać aby zlew nie był przy oknie, hmmm

margolcia2908
07-03-2017, 21:57
Ruszyły prace :wiggle:
Na chwilę obecną:
*elektryk kończy instalację
* w tym tyg. hydraulik ma być czekamy... (polecany na FM więc powinno być dobrze)
* w następnym tyg. Panowie od chudziaka
* w kolejce tynki

Sprawa kuchni wyjaśniona- meble na wymiar (po znajomości robione być mają). Chcę białe, ale na jakiś kompromis z Mężem pójść muszę.
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z zakupu paneli wraz z montażem gratis?

A dach, hmm się robi, obecnie komin, na szczęście nie koliduje z pracami w wewnątrz.

sebcioc55
08-03-2017, 07:41
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z zakupu paneli wraz z montażem gratis?

nie ma czegoś takiego jak montaż gratis :) zawsze jest to ukryte w cenie, wartości brutto z 8% vatem itp. W ostatecznym rozrachunku i tak wyjdzie drożej niż same panele na 23%. Układanie paneli jest takie proste że aż żal za to komuś płacić, byle co do cięcia drewna i się jedzie. Trzeba pamiętać o dylatacjach przy ścianach i to wszystko, tego nie można źle zrobić, no chyba że się chce :yes:

margolcia2908
13-03-2017, 16:47
Dziękuje za inf. Zależy nam na czasie, ale może damy rade ;)

margolcia2908
03-06-2017, 00:50
Do prac wewnątrz domu wkroczyli specjaliści: p. elektryk, tynkarze, hydraulik i panowie od posadzek. Także nie wszystko sami, sami, wbrew początkowym założeniom...
Wylewki wylane 30.05 także czekamy z niecierpliwością aby szybko wyschły :)