PDA

Zobacz pełną wersję : WM z kanałami pod podłogą



operator17
11-06-2016, 10:19
Czy istnieja jakieś przeciwwskazania na rozprowadzenie kanałów WM pod podłogą?
Dom ma być parterowy ale "podniesiony" (pod kondygnacją jest 120cm wysokości wolnej przestrzeni z ew. pózniejszym dostępem "na czworaka")
Jeśli brak przeciwwskazań to czy montować anemometr w podłodze czy na ścianach?
Chłopski rozum podpowiada mi iż "zużyte" powietrze z CO2 bedzie przy podłodze, a świeże powinno być nawiewane na wysokości 220cm
Jak wy to widzicie.

operator17
21-06-2016, 20:52
Odpowiadam sobie sam.
Dostałem info bezpośrednio od projektanta WM, asolt-a
wklejam niżej:

Nie ma jakichś specjalnych przeciwwskazań żeby prowadzić kanały w tej przestrzeni, jednak wszystkie anemostaty muszą być przy suficie. Ze względu na to że trzeba by prowadzić kanały w ścianach pod sam sufit moim zdaniem lepiej i łatwiej rozprowadzić je w suficie podwieszanym.

_John
22-06-2016, 21:38
Odpowiadam sobie sam.
Dostałem info bezpośrednio od projektanta WM, asolt-a
wklejam niżej:

Nie ma jakichś specjalnych przeciwwskazań żeby prowadzić kanały w tej przestrzeni, jednak wszystkie anemostaty muszą być przy suficie. Ze względu na to że trzeba by prowadzić kanały w ścianach pod sam sufit moim zdaniem lepiej i łatwiej rozprowadzić je w suficie podwieszanym.

Owszem anemostaty montuje się w suficie.
Na szczęście na rynku jest sporo nawiewników podłogowych.

Oczywiście, że wentylację można odwrócić, jedyny problem jaki napotkasz to większe koszty.
Wentylacja z dołu w domach jest rzadko stosowana, stąd wybór asortymentu nawiewników jest skromny.

Jeśli akceptujesz większe koszty lub problemy z dostępnością nawiewników to nie ma żadnych przeciwwskazań, by wentylację puścić z dołu.