PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kocioł gazowy wybrać? 90m2 pow. użytkowej.



Tigru&Jerr
13-06-2016, 12:47
Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad wyborem kotła do naszego domu parterowego o powierzchni użytkowej 90m2. W domu znajduje się jedna łazienka i kuchnia. W całym domu mamy rozciągniętą podłogówkę, a punkty poboru wody (wanna, kran w kuchni, kran w łazience) znajdują się odpowiednio w odległości 9m, 7m i 8m od docelowego miejsca w którym będzie stał kocioł. Dom zamieszkują 3 osoby, przy czym oczywiście nie wykluczamy pojawienia się nowych osobników :)
Pytania jakie nas nurtują, to:

1. Czy wybrać piec jednofunkcyjny, czy dwu? W tak dużych odległościach od kotła do punktów poboru, to chyba jednofunkcyjny?
2. Jaką moc powinien posiadać taki kocioł w przypadku naszego metrażu?
3. Zamknięta, czy otwarta komora spalania?
4. Jak rozwiązać sprawę z podgrzewaniem wody latem?

Jesteśmy całkowicie zieloni jeśli chodzi o kotły, dlatego prosimy o pomoc w doborze odpowiedniego. Zależy nam na niezbyt drogim rozwiązaniem i takim, które dostarczy nam jako taki komfort użytkowania.

Pozdrawiamy i dziękujemy z góry za wszystkie odpowiedzi.

Konsultant Viessmann
24-06-2016, 12:36
Witam.

Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad wyborem kotła do naszego domu parterowego o powierzchni użytkowej 90m2. W domu znajduje się jedna łazienka i kuchnia. W całym domu mamy rozciągniętą podłogówkę, a punkty poboru wody (wanna, kran w kuchni, kran w łazience) znajdują się odpowiednio w odległości 9m, 7m i 8m od docelowego miejsca w którym będzie stał kocioł. Dom zamieszkują 3 osoby, przy czym oczywiście nie wykluczamy pojawienia się nowych osobników :)
Pytania jakie nas nurtują, to:

1. Czy wybrać piec jednofunkcyjny, czy dwu? W tak dużych odległościach od kotła do punktów poboru, to chyba jednofunkcyjny?
2. Jaką moc powinien posiadać taki kocioł w przypadku naszego metrażu?
3. Zamknięta, czy otwarta komora spalania?
4. Jak rozwiązać sprawę z podgrzewaniem wody latem?

Jesteśmy całkowicie zieloni jeśli chodzi o kotły, dlatego prosimy o pomoc w doborze odpowiedniego. Zależy nam na niezbyt drogim rozwiązaniem i takim, które dostarczy nam jako taki komfort użytkowania.

Pozdrawiamy i dziękujemy z góry za wszystkie odpowiedzi.

Witam!

Przedmówca wyjaśnił kilka praktycznych rzeczy związanych z montażem.
Ja polecałbym zdecydowanie kotły kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania. Co do szczegółów - zdecydowanie polecałbym skontaktować się z jednym z naszych partnerów, którzy odwiedzą Cię, przeprowadzą szczegółową rozmowę i zaproponują odpowiednie urządzenie. Znajdziesz ich: tutaj (http://www.viessmann.pl/pl/uslugi/najblizszy-partner.html).
Co do oferty naszych urządzeń - zapytaj o nasze najnowsze urządzenia - własnie kotły gazowe kondensacyjne, które miały premierę w 201http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne/vitodens-100-w.html

W razie pytań - jestem do dyspozycji i pozdrawiam!

cytrynka14
08-08-2016, 20:40
Witam kto mi doradzi ktorej firmy i jaki model wybrac kociol do gazowego CO jednofuncyjny bez zasobnika wody
dom z lat 40 , ocieplony o pow. 85 m2

Konsultant Viessmann
09-08-2016, 08:50
Witam kto mi doradzi ktorej firmy i jaki model wybrac kociol do gazowego CO jednofuncyjny bez zasobnika wody
dom z lat 40 , ocieplony o pow. 85 m2

A masz chociaż jakieś przybliżone wartości zapotrzebowania na ciepło? Czym opalasz do tej pory?

cytrynka14
09-08-2016, 17:00
pale bardzo starym piecem gazowym (antyk ELKA )
WARTOSCI prosze o podpowiedz nie wiem o co chodzi

Konsultant Viessmann
10-08-2016, 08:34
pale bardzo starym piecem gazowym (antyk ELKA )
WARTOSCI prosze o podpowiedz nie wiem o co chodzi

Chodzi o wyniki obliczeń zapotrzebowania na ciepło, by można było dobrać kocioł odpowiedniej mocy. Zlecałeś komuś? Kupiłeś ten dom, czy mieszkasz w nim od nowości? Jak niedawno kupiłeś, to powinieneś mieć chociaż świadectwo energetyczne takiego budynku.

Orientacyjnie możesz zawsze zobaczyć TUTAJ (http://www.viessmann.com/web/poland/ofertowanie.nsf/www) jakiej mocy urządzenie zaproponuje Ci system, ale będą to jedynie dane poglądowe.