PDA

Zobacz pełną wersję : Konfilkt z sąsiadem a prad



yahoo1991
14-06-2016, 20:56
:bash::bash:

Witajcie,

Od długiego czasu mam konflikt z sąsiadem, dzis podłączał sobie prąd (firma bliżej nieznana) i pociągnął go prowizorycznie na drewnianym słupku (jak widać poniżej na załączonych zdjęciach), w dodatku nie zapytał nas, czyli włascicieli o zgode na zamontowanie go na naszym słupku od ogrodzenia. Po pracy dopiero to zauważyłem. Czy jest to legalnie zrobione ? gdzie mogę to zgłosić jeśli nie ? . 358486358487

jajmar
14-06-2016, 22:24
Do proboszcza.

Busters
15-06-2016, 00:15
Jest to zrobione nielegalnie. Gdzie masz zglosic nie wiem, zawsze mozesz ten slup wywalic :D

zyh
15-06-2016, 08:43
wygląda jak prowizorka budowlana:) jeśli jest to docelowe przyłącze to powinno być odebrane przez rejon energetyczny a ja bym czegoś takiego nie odebrał:-) może to być też nielegalne podłączenie na bezczela. powinieneś wydrukować te zdjęcia i pójść do rejonu energetycznego by to sprawdzili. istnieje też prawdopodobieństwo, że takie fuszerki są u was dopuszczalne(przyłącza najczęściej wykonują firmy zewnętrzne).

zyhu
15-06-2016, 11:14
jakas masakra

po ile masz te opony ?
;D

yahoo1991
15-06-2016, 14:15
wygląda jak prowizorka budowlana:) jeśli jest to docelowe przyłącze to powinno być odebrane przez rejon energetyczny a ja bym czegoś takiego nie odebrał:-) może to być też nielegalne podłączenie na bezczela. powinieneś wydrukować te zdjęcia i pójść do rejonu energetycznego by to sprawdzili. istnieje też prawdopodobieństwo, że takie fuszerki są u was dopuszczalne(przyłącza najczęściej wykonują firmy zewnętrzne).



358542 tak, to nie może być legalne ;p. po telefonie do głownego operatora czyli enea dowiedzielismy się, iz oni zadnych prac na tym terenie nie wykonywali, i faktycznie istnieje taka mozliwość ze firma zewnetrzna, a jak uslyszeli , że na takim drewnianym slupku to wyśmiali., a sąsiad twierdzi, że tak musi być do czasu zmiany dachu. jutro jade do Gminy, może tam coś poradzą .

Dzieki! :)

Qba30
15-06-2016, 15:24
Zejdź na ziemie i daj sąsiadom żyć! Podłączenie prowizoryczne/ tymczasowe bo z jakiegoś powodu musiał tak podłączyć...
Co Ci da to że masz z nim jakiś konflikt (pewnie o pierdołę) i mu będziesz dalej uprzykrzał życie?
Jak Kargul z Pawlakiem...

yahoo1991
15-06-2016, 15:46
Zejdź na ziemie i daj sąsiadom żyć! Podłączenie prowizoryczne/ tymczasowe bo z jakiegoś powodu musiał tak podłączyć...
Co Ci da to że masz z nim jakiś konflikt (pewnie o pierdołę) i mu będziesz dalej uprzykrzał życie?
Jak Kargul z Pawlakiem...


Wybacz, ale to własnie on narazil mnie na koszty 5 tys. gdyż wniosl skarge do Starostwa, a ja mam mu pozwalać teraz na podczepiania się do mojego ogrodzenia bez zgody ?! Nie jest panem i władcą za jakiego się uważa. chciał wojny to ją bedzie miał. W tym wypadku to właśnie on jest główną stroną konfiliktów na każdym podłożu. Nie daje nam żyć, sterczy w oknie , które niestety ma na naszą posesję i szuka wszędzie problemów. Jak mam mu odpuszczać ?! Co nie robimy na WŁASNEJ POSESJI to biega z pretensjami kto nam na to pozwolil, czemu jego się nie zapytaliśmy.... no ku. bez przesady. On nie raczy pytać o cokolwiek. Ja nie szukam problemów. Ale boli mnie to. Jestesmy osobami młodymi, z tego powodu ten pan myśli, ze moze wszytsko. Jak to powiedzieli w Starostwie "sąsiad lepszy niż pies", inaczej nawet oni by nie reagowali, gdyby nie jego upierdliwość.

autorus
15-06-2016, 19:09
Qba30 ma racje, odpuść.

Kemotxb
15-06-2016, 19:36
Jeśli już chcesz coś działać to nic na własną rękę. Wystarczy zgłoszenie do rejonu energetycznego, przyjadą obejrzą, nakażą zdemontować, lub obciążą kosztami właściciela. To samoróbka wykonana pewnie przez jakiegoś elektryka. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego bo takie przyłącza się wykonuje w razie potrzeby i spotkałem się z nimi nieraz. Jeśli nikt nie robi problemów to same znikają po jakimś czasie. Bądźmy ludźmi czasem trzeba po prostu zrobić coś naginając zasady lub je omijając. Gdyby robić wszystko zgodnie z przepisami to nic byśmy nie zrobili. Kwestia tylko tego że sąsiad powinien zapytać o pozwolenie przymocowania tyki do ogrodzenia, ale jeśli Wasze relacje są jakie są to już Twoja decyzja czy odpuścić czy pogrzebać ;)

jajmar
15-06-2016, 22:02
Zejdź na ziemie i daj sąsiadom żyć! Podłączenie prowizoryczne/ tymczasowe bo z jakiegoś powodu musiał tak podłączyć...
Co Ci da to że masz z nim jakiś konflikt (pewnie o pierdołę) i mu będziesz dalej uprzykrzał życie?
Jak Kargul z Pawlakiem...

Brawo, bardzo rozsądne podejście. FM powinno wzorem innych wprowadzić "Lubie to" :)

autorus
16-06-2016, 05:32
Z tym "lobię to" myślę, że to dobry pomysł. :rolleyes:

geokart
17-06-2016, 18:44
i spotkało się dwóch szlachciców...
jak wniósł skargę i dostałeś "mandat" czyli ty pierwszy odwaliłeś samowolkę....

zrób grila, kup flaszkę i się z nim dogadaj a nie donosy....