PDA

Zobacz pełną wersję : co do środka między fundamenty?



HyenoX
17-09-2004, 22:10
Witam
czy to musi byc tylko i wyłacznie piach? Czy moze byc coś innego - jezeli tak to np co?
Pytam bo musze wpakowac do srodka z 20 przyczep od ciągnika co daje okolo 80-90 ton. Macie jakies pomysly czy poprostu nie mam wyboru? A, i czy niemoze byc nawet odrobiny ziemi zmiesznej z zóltym piachem.
pozdro

robert skitek
17-09-2004, 22:47
masz zrobic tylko podsypke piaskową na 20 albo 30cm pod płytą a nie do 1m tak jak fundamenty

Piotr J.
18-09-2004, 08:34
Ja wsypałem 160 ton piachu. Przywiezienie takiej ilosci ziemi bylo niewiele mniej kosztowne, wiekszosc kosztu to transport, chyba ze masz ziemie na miejscu. Nie musi to byc piach dobrej jakości. Ale ubijanie jest znacznie łatwiejsze w wypadku piachu, z ziemią już tak łatwo nie idzie weź to pod uwage. PRzywoziłem samochodem po 20 m3, u Ciebie byłoby 4-5 takich. Za każdy płaciłem 200zł.
Pozdrawiam

Zbigniew Rudnicki
18-09-2004, 09:08
Do wypełnienia (dolnych partii) nie można zastosować gliny lub humusu.
Aby zwykła ziemia się zagęściła trzeba parokrotnie zalać wodą, a potem jeszcze 1-2 lata czekać przed wylaniem chudziaka.

mdzalewscy
18-09-2004, 09:36
ceny za piach w okręgu warszawskim są wręcz chore. Jak się ucieszyłem jak udało mi się przywieść piachu po 150zł za full tatrę. Gdzie ceny były min 2 razy droższe, ale to przypadek bo piach był zanieczyszczony i nie nadawał się na murowanie/tynkowanie, ale na podsypkę był super

Michał_B.
18-09-2004, 09:45
Ja fundament wypełniłem ziemią z wykopów która później leżała od wiosny do końca lata kiedy reszte uzupełniłem piachem zmieszanym z pozostałą pospółką (10-15cm) i wszystko zagęściłem.

Piotr J.
18-09-2004, 18:32
JA bym się nie zdecydował na zasypywanie ziemią. Skutki mogą być mało opłacalne w stosunku do oszczędności. Zasypywałbym wszystko piachem warstwami i każdą ubijał.

HyenoX
19-09-2004, 18:27
o wielkie dzięki , a juz myslalem ze to tylko ja musze nawalic tyle piachu, a jednak sa rekordziści :)
Mam to szczescie ze buduje sie na wiosce i mam do dyspozycji 2 ciągniki , przyczepe i ładowacz takze bede jechal znowu wykopywac piach bo juz 1/3 mam nawiezione.
Moje koszta to narazie tyle co za paliwo do ciągników a to okolo 80 pln za dzień.

A jak wsypujecie piach do środka ? bo ja najpierw wysypuje obok domu a pózniej ładowaczem cyk do środeczka :)

pozdro all