PDA

Zobacz pełną wersję : Impregnacja drewna



dires
18-09-2004, 21:02
Witam. Piszę pracę dyplomową o impregnacji drewna. Chętnie nawiążę kontakt z jakąś firmą lub ludźmi, którzy mogliby mi w jakiś sposób pomóc :) Zależy mi bardzo też na materiałach o impregnacji drewna, oraz na wzorniku kolorów impregnatów. Czy wie ktoś gdzie można by coś takiego dostać? Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

technik
24-09-2004, 15:55
Impregnacja to bardzo obszerny temat :) Możesz napisać o metodach impregnacji, impregnatach itd. Faktycznie wzornik kolorów by się przydał na pracę dyplomową, być może jakaś firma ci to załatwi bo dzięki temu będzie miała reklamę w szkole w której się uczysz, bo podejrzewam że będzie to w postaci gabloty która wisi na korytarzu lub w sali lekcyjnej.
Pozdrawiam.

dires
24-09-2004, 21:05
Dzięki za radę, wiem że czeka mnie ciężka praca. Każda pomoc i wskazówka jest dla mnie ważna :)

technik
03-10-2004, 19:35
hmmmmmm :-?

mej-t
17-06-2012, 23:00
Witam, dzisiaj zacząłem czyścić meble kuchenne. Drewno uzyskało niemalże biały kolor i chciałbym taki zachować. Po próbnym pokryciu drewna produktem "drewnochron" zmieniło ono na powrót swój kolor na miodowy, którego właśnie się pozbyłem. Czy jest jakiś środek do impregnacji drewna, po którym wow drewno nie ciemnieje? Zależy mi aby deska była dalej jasna jak po szlifowaniu. Zastanawiam się nad bejcą bądź olejem białym ale ten drugi jest nieco drogi. Zależy mi również, aby drewno pozostało matowe. Czekam z niecierpliwością na Waszą pomoc bo remont w trakcie;D