PDA

Zobacz pełną wersję : Jak u?o?y? drzewo w st?g?



Wuzet
19-09-2004, 10:36
Właśnie przywieziono mi trochę drzewa opałowego do kominka. Chciałbym ułożyc je w stągi. Wie ktoś jak się do tego zabrać?

preev
19-09-2004, 11:25
cosik tu jest napisane :wink:

http://www.husty.pl/od/?a=products&id=70

Wuzet
19-09-2004, 18:57
Dzięki, poczytałem, ciekawych rzeczy się dowiedziałem ale dalej nie piszą tam jak ułożyc drzewo w stąg.

Naprawdę nik z Was nie wie?

Pozdrawiam

Wuzet

preev
19-09-2004, 20:22
a w stąg to nie przypadkiem ułożone jedne na drugich ok. 40 cm długości kawałki drewna np. przy ścianie tak jak na obrazku w moim linku :-? :wink:

Wuzet
19-09-2004, 21:28
Właśnie wydaje mi się że nie. Widziałem kiedyś szczapy drzewa ułożone w kształcie grubego walca podstawą na podłożu (podobne do wieżyczek tego pięknego zamku na Twoich zdjęciach :D ) Końce szczap zwrócone były na zewnątrz walca. Podobno takie ułożenie i odpowiednie zakończenie szczytu tego walca powoduje że tak składowane drzewo moze sobie spokojnie stać pod chmurką.
Nie za bardzo wiem jak to ułożyć żeby się nie rozsypywało i jak to zakończyć żeby nie mokło?
Wydaje mi się że to właśnie był stąg.

Pozdrawiam

Wiesiek

thalex
19-09-2004, 23:06
Właśnie wydaje mi się że nie. Widziałem kiedyś szczapy drzewa ułożone w kształcie grubego walca podstawą na podłożu (podobne do wieżyczek tego pięknego zamku na Twoich zdjęciach :D ) Końce szczap zwrócone były na zewnątrz walca. Podobno takie ułożenie i odpowiednie zakończenie szczytu tego walca powoduje że tak składowane drzewo moze sobie spokojnie stać pod chmurką.
Nie za bardzo wiem jak to ułożyć żeby się nie rozsypywało i jak to zakończyć żeby nie mokło?
Wydaje mi się że to właśnie był stąg.

Pozdrawiam

Wiesiek
Wiesiek, nie rób sobie jaj :D
Układasz kawałek obok kawałka aby powstał pierścień a wewnątrz tego pierścienia następny pierścień lub krótsze kawałki promiemiście.
Przy długim drewnie ułożysz tylko jeden pierścień a wewnątrz kawałki mogą leżeć chaotycznie
Aby drewno się nie krzyżowało to ewentualnie mozna pod zewnętrzne końce kawałków drewna podkładać kawałki w poprzek.
Zależy jakiej długości masz drewno ale zewnetrzny pierścień musiałby mieć około dwa do trzech metrów średnicy.
Aby woda splywała kawałki muszą leżeć z lekkim skosem.
Samą górę raczej przykryj przed deszczem ale nie wiem czym. :D

A może na początek poćwicz na zapalkach :D :D

Wuzet
20-09-2004, 06:42
Wielkie dzięki, naprawdę pytałem zupełnie poważnie :-? . Testy na zapałkach chyba sobie podaruję :D , jutro zabieram się do pracy.

Pozdrawiam

Wiesiek

Patos
02-10-2004, 06:45
Nikt nie wie.? A ci co wiedzą, nie kożystają z internetu z racji wieku. :lol:

ori_noko
11-10-2004, 07:55
Hm dokładnie stnęłam przed tym samym dylematem i próbuję ułozyć taki okrągły element krajobrazowy. Napisz prosze jak ci to wychodzi bo u mnie ta rąbanka to rózna bardzo i hm "stóg" drewna cos formować sie nie chce...ale kilometry robią mistrza :)

katja
11-10-2004, 12:52
Kiedyś ktoś podał tego linka :-? . Jest tam trochę na ten temat
http://www.kominiarz.org.pl/3-2002/11.htm