PDA

Zobacz pełną wersję : Gwarancja na rynny PCV.



Pascall
19-09-2004, 14:40
Ostatno byłem w hurtowni porozgladac sie troche za rynnami. Zapytalem pana czy jest cos takiego jak gwarancja na rynny, a on stwierdzil ze zaden producent (nawet Marley) nie daje czegos takiego. Czy to prawda ?
Czy jeżeli rynna po 2 latach mi sie odkształci lub wyblaknie kolor to wymianka na koszt własny ??

Pagin
19-09-2004, 14:53
Witam,
Co do gwarancji na rynny Marley to prawda. Marley nie daje osobnej gwarancji producenta na swoje rynny. Zadzwonilem do Marleya do osoby odpowiedzialnej za rynny i uslyszalem tlumaczenie ze: "Marley nie daje gwarancji na swoje rynny, bo ... inni producenci takze nie daja" :D
Pozdrowienia

preev
19-09-2004, 14:56
a ja tu http://www.gamrat.com.pl/_pytania.html znalazłem, że Gamrat daje 10 lat gwarancji :-?

Pascall
19-09-2004, 15:06
a ja tu http://www.gamrat.com.pl/_pytania.html znalazłem, że Gamrat daje 10 lat gwarancji :-?

Jak podaje Gamrat: "Rynny Gamrat posiadają 10 letnią gwarancję, jedną z najdłuższych na rynku. Gwarancja obejmuje wszystkie wady produkcyjne wyrobu."
Czy odbarwienie po np. 9 latach bedzie uznane za wade ???

piotr.o
19-09-2004, 15:08
Prawda jest taka, że marley jako jedyna firma nie daje gwarancji na swoje wyroby.
Wszscy producenci oferują 5 albo 10 lat gwarancji niestety nie obejmuje ona odbarwienia rynien.Pozdrawiam Piotr

Pascall
19-09-2004, 15:14
No nie wiem czy tylko Marley, Kaczmarek tez nie daje.

Wlasnie wyczytalem ze firma Profil daje 10 lat gwarancji.

Pascall
19-09-2004, 15:17
No nie wiem czy tylko Marley, Kaczmarek tez nie daje.

Wlasnie wyczytalem ze firma Profil daje 10 lat gwarancji.

preev
19-09-2004, 15:18
a ja tu http://www.gamrat.com.pl/_pytania.html znalazłem, że Gamrat daje 10 lat gwarancji :-?

Jak podaje Gamrat: "Rynny Gamrat posiadają 10 letnią gwarancję, jedną z najdłuższych na rynku. Gwarancja obejmuje wszystkie wady produkcyjne wyrobu."
Czy odbarwienie po np. 9 latach bedzie uznane za wade ???

trzeba by się było zapytać w Gamracie, ale:
"Każdy materiał wystawiony na działanie promieni UV ulega niszczeniu. W miarę upływu czasu rynny z tworzywa również tracą w niewielkim stopniu połysk. Zmiana ta zachodzi równomiernie na całej powierzchni. W laboratorium firmy Gamrat rynny poddawane są badaniom na przyśpieszone starzenie. Przez 2000 godzin rynny napromieniowuje
się z natężeniem 2,6 GJ/m2 lampami ksenonowymi
(zgodnie z PN). Dopiero po pomyślnym przejściu cyklu badań rynny kierowane są na rynek. Rynny Gamrat nie mogą
się więc odbarwiać" (cyt. z tej samej stronki producenta :wink:)
więc myślę, że można by to reklamować (jesli chodzi o odbarwienie, a nie utratę połysku - takie jest moje zdanie :) )

Pascall
19-09-2004, 15:25
OK no to juz mamy:

- Gamrat - 10 lat
- Profil - 10 lat

kto jeszcze ???

preev
19-09-2004, 15:29
Wavin też daje 10 lat (na trwałość elementów - cokolwiek to miałoby oznaczać :-? :D)

a poniżej war. gwarancji:

1. Gwarancji udziela się na trwałość elementów systemu na okres 10 lat od daty ich zakupu.
2. Gwarancja jest ważna tylko dla systemu rynnowego zamontowanego na terenie Polski.
3. Gwarancja systemu rynnowego jak i poszczególnych jego elementów nie obejmuje uszkodzeń
powstałych na skutek:
- montażu niezgodnego z Instrukcją Montażu zawartą w "Katalogu"
- użycia elementów systemu niezgodnie z ich przeznaczeniem
- użycia elementów innego producenta
- niezgodnego z wytycznymi transportu i przechowywania materiałów, a także konserwacji systemu,
zawartymi w "Katalogu"
- utraty trwałości koloru wg skali RAL
- napraw, o których gwarant nie został powiadomiony
- przyczyn obiektywnych, w tym działania siły wyższej, np. klęsk żywiołowych
4. Gwarancji udziela się na trwałość elementów mocujących stalowych ocynkowanych na okres 5 lat
od daty ich zakupu pod warunkiem stosowania się do wymagań zawartych w ulotkach znajdujących
się w każdym opakowaniu oraz w Instrukcji montażu.
5. W okresie gwarancji producent zapewnia na swój koszt usunięcie wad przez wymianę elementów
wadliwych na niewadliwe. Gwarant zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia wymiany wadliwych
elementów we własnym zakresie lub przez wskazanego przez siebie wykonawcę.
6. Wystąpienie wady objętej gwarancją należy zgłaszać w ciągu 7 dni od jej wystąpienia, nie później
jednak niż przed upływem terminu gwarancji, pod rygorem utraty uprawnień z gwarancji, do punktu
sprzedaży, w którym nastąpił zakup systemu rynnowego Kanion.
7. Zgłaszający reklamację przy jej zgłoszeniu winien przedłożyć dowód zakupu systemu rynnowego.
8. Zgłaszający reklamację zobowiązany jest umożliwić przedstawicielowi Wavin Metalplast-Buk stwierdzenie
wad systemu rynnowego oraz ich likwidację.

Pascall
19-09-2004, 15:36
No wlasnie mialem o Wavinie (http://www.wavin.pl/main/content.jsp?FOLDER%3C%3Efolder_id=1926219&ASSORTMENT%3C%3East_id=351861&bmUID=1095604166552&bmLocale=pl)napisac ale mnie wyprzedziles :wink:

Pascall
19-09-2004, 15:38
preev wykukalem gdzies na Forum ze masz Gamraty: jak sie sprawuja w praktyce ??

preev
19-09-2004, 15:40
tylko zastanawia mnie jedno
jak oni mierzą utratę trwałości koloru :-?

bobbudowniczek
23-08-2012, 13:47
Widzę, że ostatni wpis na tym forum był we wrześniu 2004 roku, teraz mamy rok 2012 i znalazłem informacje, że firma Marley na swoje rynny PVC daje 10 lat gwarancji, a na systemy rynnowe z aluminium dają 50 lat gwarancji !

pozdrawiamy, Marcin i Ewa

Ps. Mamy rynny Marley od 11 lat i nic się złego z nimi nie dzieje.