PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja Mechaniczna Rekuperacja VS Wilgoć (Grzyb) w 50-letnim budynku



anield
15-06-2016, 12:12
358532Witam, mam pytanie czy istnieje taka możliwość ze po zainstalowaniu wentylacji mechanicznej(rekuperacji) pozbędę się wilgoci "grzyba" ze ścian? pytam ponieważ mam okazje kupić siłownie w moim mieście
Wszystko było by pięknie ale siłownia jest w piwnicy wiec jest wilgoć a co za tym idzie grzyb,
czy jakbym zainstalował rekuperacje do takiego pomieszczenia czy dałoby to rade usunąć wilgoć, a co za tym idzie grzyb?czy to już są błędy konstrukcyjne i już nic nie da rady tego zmienić? ani wentylacja ani farby ani nic prócz rozbiórki i na nowo stawiania fundamentów?dodam tyle ze budynek był budowany w latach 60

_John
15-06-2016, 20:47
Jeśli woda jest z zewnątrz, to wentylacja niewiele pomoże.
Takie obiekty jak fitness lub siłownia często nie dają rady bez osuszacza, a co dopiero bez wentylacji.

Grzyba usunąć da się wyłącznie razem z tynkami.
Dobra wentylacja jedynie zapobiegnie powstawaniu nowego.

anield
16-06-2016, 08:19
Pewnie trzeba by było zrobić nową izolacje przeciwwilgociową jeżeli chodzi o fundamenty (poziomo i pionowo) i tak jak piszesz usunąć grzyb z tynkami i zrobić porządna wentylacje mechaniczna plus nawet rekuperator
czy ma ktoś jakieś doświadczenie w takich budynkach, takich przypadkach? dodam ze mury są dość grube około 50cm

_John
16-06-2016, 11:57
Fitness 50 m3/os
Siłownia 100 m3/os
Szatnia 4 wymiany na godzinę

Powyżej 500m3/h trzeba dać centralę z odzyskiem ciepła (rekuperator)

Dobrym pomysłem będzie również klimatyzator.
Nie do chłodzenia, bo w piwnicach zawsze chłodno tylko do osuszania pomieszczenia i podgrzewania zimą.