PDA

Zobacz pełną wersję : Stara podłoga do wymiany



Rak
20-09-2004, 15:12
Witam,

prosze o radę, od czego zacząć z wymianą desek podłogowych na...nowe deski podłogowe. pod starymi i częściowo zgniłymi są tylko jakieś belki i piach.


z góry dziękuję za radę.

p.s. Tomek1950 ! jak było u Ciebie?

preev
21-09-2004, 12:19
a pod piachem jest jakaś wylewka??

Hadraadae
21-09-2004, 15:13
Hej :)
My zerwaliśmy stare podłogi, wybieramy to co pod nimi. Potem damy ubity piach, wylewkę z chudego betonu.... i tak dalej - całkiem jak przy nowej podłodze. W Muratorze był artykuł o wymianie podłóg w serii artykułów o remoncie domu-kostki.

:)

Rak
21-09-2004, 18:06
a pod piachem jest jakaś wylewka??

pod piachem jest ziemia. sugerujesz, ze mozna by na ten piach coś betonowego wylać?

preev
21-09-2004, 18:20
w sumie to sugerowałbym zrobienie od podstaw wylewki na gruncie jak radzi Hadraadae
pełno jest wątków na forum:
np. http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=33175&highlight=wylewka

i potem kantówki, wełnę, folię i dechy na górę :wink:

Majka
21-09-2004, 20:42
Ja zrobiłabym trochę inaczej. Najpierw wygarnąć wszystko, łącznie z ziemia, wysypać piaskiem, ubić, zrobić chudziaka, zrobic izolacje poziomą z papy, potem folia, styropian, siatka, docelowa wylewka. Na to dopiero legary i deski. :D

Hadraadae
22-09-2004, 08:49
Czyli w sumie jesteśmy zgodni, że nie da się nic zrobić "na skróty".

A propos desek. Chciałabym w salonie i kuchni mieć podłogi częściowo drewniane, częściowo z terakoty, czy innych płytek. Czy nie lepiej w takim przypadku dawać te dechy nie na legary, tylko na klej? Będzie znacznie mniejsza różnica poziomów. Jak myślicie? Są jakieś przeciwskazania?

preev
22-09-2004, 13:11
podobno się nie powinno kleić desek ze względu na rozmiar (wiekszość ma najczęściej powyżej 120 cm ) - tyle marketing :wink:
w takim przypadku dałbym deski na legary, a w miejscu gdzie chcesz kafelki, odpowiednio cieńszą nieszlifowaną płytę OSB i na to kleisz kafelki (i masz równo całą podłogę)

Hadraadae
22-09-2004, 15:03
Preev - dziękuję za podpowiedź. :)

Zastanawiam się też nad brukiem drewnianym do salonu. Na zdjęciach wygląda fajnie. Ciekawe, czy w rzeczywistości również no i czy się sprawdza. Muszę o to kiedyś zapytać w nowym wątku :)

preev
22-09-2004, 17:29
a ja się zastanawiam nad brukiem z modrzewia do kuchni
tylko, że czytałem na ten temat i znalazłem informację, że te kostki klei się na lepik asfaltowy (wiesz coś na ten temat, czy to nie będzie później śmierdzieć? :-? )

Hadraadae
23-09-2004, 08:40
Niestety wiem tylko tyle ile wyczytałam z Muratora:
Bruk, czyli kostka na podłodze
Posadzkę tego rodzaju wykonuje się z kostek twardego drewna. Najlepsze do tego celu są dąb, buk i jesion. Kostki mają najczęściej grubość 2,5-8 cm i boki długości 4 cm. Łączone są podobnie jak mozaika w płyty (po 5-18 sztuk) i naklejane na siatkę termoplastyczną. Mocuje się je do podłoża za pomocą kleju do parkietów, a po ułożeniu siatkę się zrywa.

Czyli klej do parkietów - to ma nawet sens, bo przecież i to drzewo i to drzewo.

Wiesz może, gdzie można obejrzeć/kupić taki bruk na Śląsku, a najlepiej na Dolnym Śląsku?

preev
23-09-2004, 09:55
niestety nie wiem, bo na razie to tylko plany z mojej strony :wink: