PDA

Zobacz pełną wersję : GLX 10



01-08-2002, 19:53
Czy ktoś budował lub zamierza budować dom według tego projektu?
Zrezygnowałem z piwnic i w związku z tym muszę się uporać z kilkoma problemami, proszę o podzielenie się własnymi doświadczeniami.

02-08-2002, 13:28
Wygląda na to, że nikt nie buduje według tego projektu...

02-08-2002, 23:13
Naprawdę świetny domek, proszę sprawdzić.

12-09-2002, 21:28
A może GLX-9 ?

michalus
11-12-2002, 17:53
buduje GLX8 ztej samej pracowni
pozdrawiam Michalus

SikooR
12-12-2002, 23:18
Witam,

Przymierzam sie wlasnie do kupienia projektu Studio Atrium i ucieszylo mnie, ze na forum jest ktos kto buduje dom wedlug ich pomyslu. Mam w zwiazku z tym pytanie. Czy nie masz problemow z realizacja tego projektu, czy projekt jest dokladny i czytelny na kazdym etapie budowy oraz jak sie ukladala wspolpraca ze studiem na etapie adaptacji projektu (i czy duzo zmian wprowadziles)? W Twoim projekcie dom ma calkowite podpiwniczenie. Czy mozesz zdradzic ile cie ono wynioslo? Ja osobiscie nie chce budowac piwnicy, gdyz znajomi strasza mnie wysokimi kosztami budowy.

Pozdrawiam i zycze milego dnia

michalus
13-12-2002, 13:21
SikooR, jezeli chodzi o projekt to jest bardzo dokładny ,jest to nie tylko moje zdanie ale rowniez innch.Jezeli chodzi o adaptacje dostalem pozwolenie od tworcow projektu na standartowe zmiany. Realizacja projektu nie nastręcz problemow a jezeli sa to dajemy sobie rade. Zmienilem rodzaj materialow, stropow itp. Jestem na etapie stropu nad parterem
pozdrawiam Michalus

michalus
13-12-2002, 13:27
zapomnialem o kosztach, nie liczylem dokladnie ale to okolo 15000zl liczac wszystko od wykopu po strop.Zaznaczam ze podpiwniczenie-scianka zewnetrzna wykonana jest z klinkieru

SikooR
17-12-2002, 11:17
Michalus, dzieki za odpowiedz. Juz na 99% jestem zdecydowany na glx19. Zaczynam na wiosne. Chce zmienic jedynie ganek ( na ten z projektu glx7) i zastanawiam sie czy nie zrezygnowac z balkonu. Czy Twoim zdaniem bez garazu i piwnicy stan surowy zamkniety da sie postawic do 90.000 (beton komorkowy 24cm + 12cm styropian, dachowka cementowa, okna PCV)? Jesli mozna wiedziec to ile Ty zaplaciles za stan surowy? Jestem wlasnie na etapie planowania funduszy i nie wiem czy sie zmieszcze. :smile:

Dzieki,
Pozdrawiam

michalus
18-12-2002, 07:44
To zależy co rozumiesz pod określeniem stan surowy zamknięty i jakich materiałow użyjesz . Jeżeli ściany strop, schody okna, dach, dachówka i te materiały które wymieniłęś zastosujesz to spokojnie sie zmieścisz
pozdrawiam Michalus

SikooR
18-12-2002, 09:20
Dzieki, tez mysle ze sie uda. Obawy mnie naszly jak zobaczylem reklame firmy DomBUD-3, ktora buduje domy ze Studia Atrium. Stan surowy OTWARTY budowany w tech. BK 24 + 12 styr. (bez pokrycia dachowego) wyceniaja na 88.000 (490 pln x 179 m2 pow. calk.). Przyznasz, ze to drogo. Mam zamiar zmiescic sie w tej kwocie razem z pokryciem oraz oknami i drzwiami. Zobaczymy jak to bedzie. Tak na marginesie to St. Atrium wydalo teraz nowy katalog i jest tam projekt blizniaczo podobny do GLX19, tylko z zabudowanym pokojem nad garazem (GL 173). Uwazam, ze jest to ciekawe rozwiazanie, powiekszajace dom o jeden pokoj, przy tej samej pow. zabudowy oraz pow. dachu. Ciekawe czy duzo podnoszace koszty budowy? (strop nad garazem oraz wyzsze sciany garazowe).

Pozdrawiam i zycze milego dnia.

michalus
18-12-2002, 10:26
SikooR zawsze firma ma swój narzut ok.20-30% i to jest twój zysk jak budujesz sposobem gospodarczym. Czasem to kosztuje również troczę zdrowia, ale jak mawia mój ojciec ,,budowanie dzisiaj to bajka”. Widziałem podobne rozwiązanie jak ty przedstawiasz. Gość zrobił sobie dodatkowy pokój w miejscu garażu i podniósł ścianki kolankowe nad garażem powstala dodatkowa sypialnia. Nie potrafię ci podać więcej szczegółów bonie interesowalo mnie to. pozdrawiam

SikooR
20-12-2002, 17:09
Michalus, dzięki za wszystkie rady. Też mi się tak wydaje, że da się obniżyć koszty budowy o ok. 30% w stosunku do kosztorysu firmy DomBUD-3. A co do pokoju nad garażem, to właśnie się nad tym zastanawiam i nie wiem co wybrać. Ojciec namawia na jego budowe, natomiast my z małżonką boimy się dodatkowych kosztów, bo i tak kosztorys mamy napięty do granic możliwości.

Pozdrawiam
SikooR

SikooR
20-12-2002, 17:10
Michalus, dzięki za wszystkie rady. Też mi się tak wydaje, że da się obniżyć koszty budowy o ok. 30% w stosunku do kosztorysu firmy DomBUD-3. A co do pokoju nad garażem, to właśnie się nad tym zastanawiam i nie wiem co wybrać. Ojciec namawia na jego budowe, natomiast my z małżonką boimy się dodatkowych kosztów, bo i tak kosztorys mamy napięty do granic możliwości.

Pozdrawiam
SikooR

SikooR
20-12-2002, 17:17
Michalus, dzięki za wszystkie rady. Też mi się tak wydaje, że da się obniżyć koszty budowy o ok. 30% w stosunku do kosztorysu firmy DomBUD-3. A co do pokoju nad garażem, to właśnie się nad tym zastanawiam i nie wiem co wybrać. Ojciec namawia na jego budowe, natomiast my z małżonką boimy się dodatkowych kosztów, bo i tak kosztorys mamy napięty do granic możliwości.

Pozdrawiam
SikooR

Ivo
08-02-2003, 16:06
Łukasz - podobnie jak Ty jestesmy zainteresowani zakupem projektu GLX 9 (wersja GLX tylko bez podpiwniczenia) - mniejsze koszty...

I jak z twoim wyborem? Jakie masz uwagi do tego projektu i propozycje zmian?

Z mojej strony (wstępnie) - GLX 9:
- zamiana kotłowni z 7 na 8
- przeniesienie WC wtedy do byłej kotłowni, a w miejsce WC - spiżarnia

09-02-2003, 15:32
Zdecydowałem się na GLX 10 ale bez podpiwniczenia.
Jeśli chodzi zmiany jakie zaplanowaliście w swoim GLX 9 to uważam, że są całkiem słuszne, dodałbym tylko przesunięcie ścianki działowej w pomieszczeniu nr 8 (u mnie też tam będzie kotłownia)tak aby stanowiła jedną linię ze ścianką dzielącą garaz i pomieszczenie nr 9 i wejście do garażu przez kotłownię zamiast przez "9". Jest tylko jeden problem, mianowicie wentylacja garażu jest zaprojektowana poziomym kanałem przez "8" co nie wydaje mi się praktycznym rozwiązaniem (ale nie widzę innego wyjścia).
W przypadku mojego projektu jest jeszcze gorzej, poziomy kanał przechodzi również przez przedsionek z komina w kuchni do kratki wentylacyjnej w łazience. Dlatego myślę o czwartym kominie. Natomiast w przypadku GLX 9 pomyślałbym także o wentylacji w garderobie.

Ivo
09-02-2003, 16:38
Bez podpiwniczenia te projekty są bardzo podobne do siebie. I GLX10 wydaje się bardziej funkcjonalny niż GLX 9.

Czwarty komin - to dodatkowe koszty :sad:

Czyli wentylacja z łazienki idzie poziomo aż do kuchni..? No to faktycznie nie najlepsze rozwiązanie.

Na razie wydrukowaliśmy sobie wszystkie odmiany tych GLX i w tym tygodniu pewnie podejmiemy decyzję. Choć teraz trochę zmartwiła mnie ta wentylacja...

Jakie ogrzewanie planujesz..?

10-02-2003, 10:38
Planuję ogrzewanie olejowe ale nie jest to jeszcze decyzja, gdyby np. okazało sie, że w niedługim czasie bedzie doprowadzony do mojej działki gazociąg lub ciepłociąg to moje plany odnośnie ogrzewania zmienią się.

Ivo
10-02-2003, 17:19
Czy zmianę kotłowni na pom. 8 wykonywał Ci lokalny architekt? Czy wykonał Ci od razu zmianę instalacji? Jaki jest koszt opracownaia tych zmain?

Jakie zmiany jeszcze zrobiłeś w projekcie? Ja prawie cały pokój 7 (strych) przerobiłam na pom. gosp: pralnię + suszarnię, garderobę oraz mini strych (składzik)

10-02-2003, 18:27
Architekt, który robił adaptację projektu jedynie "przestawił" ściankę działową w pomieszczeniu nr 8 więc na razie zmiana miejsca na kotłownię nic mnie nie kosztowała. Autor projektu (Studio-Atrium) przesłał mi zgodę (m.in.) na rezygnację z piwnic więc logicznym jest,że musi również nastąpić zmiana lokalizacji kotłowni.
Pozostałe zmiany w moim projekcie to likwidacja bocznego okna w kuchni, które w moim przypadku byłoby od strony południowo-zachodniej ponieważ mój projekt jest odbiciem lustrzanym projektu w katalogu. Acha! z pomieszczenia nr 10 zostawiłem tylko mały korytarzyk, o resztę powierzchni powiększyłem kotłownię (:cool:. Z tego korytarzyka będą drzwi do kotłowni (:cool: i pralni (9)a na wprost będzie rozsuwana szafa, wejście do garażu przez kotłownię. Garderoba w pomieszczeniu 6 na poddaszu (po obu stronach schodów).
Sciany zewnętrzne z porothermu 44 P+W (na zaprawie ciepłochronnej na bazie perlitu), ściany wewn. również z porothermu, odpowiednio 25 - nośne i 11,5 - działowe, łuki nad tarasem i murek przed wejściem - z cegły pełnej.










99
0

Ivo
10-02-2003, 20:39
Czyli nie jest tak źle z tą zmainą kotłowni :smile: Ciekawi mnie jeszcze temat zmian w instalacji ogrzewania...

Gdybyśmy zdecydowali się na max na ten projekt (lub GLX 9)to w pom 9 zrobimy warszacik. I dlatego m.in. strych przekształcimy na pomieszczenia gospodarcze (np. niezastąpiona w domku pralnia - marzenie człowieczka z bloku..)

Czy w przedsionku zmieści się szafa (do komina)? I jeszcze jedno - czy w pom. 6 masz spiżarnię - i czy nie ejst tam zby ciepło (koło kominka).

My chcemy ciągnąć ściany trójwarstwowe z pustaków..

Patos
10-02-2003, 21:03
Jestem na etapie fundamentów GLX 7. Zmiany jake zamierzam dokonać to przesunięcie okna o około 30cm w kuchni przy kotłowni(u was to będzie przedsionek), gdyż szafki będą wchodziły w światło okna, druga zmiana to okno balkonowe w salonie przeniosę na ścianę od jadalni i zmienie na pojedyńcze(w ten sposób salon będzie ustawniejszy} a w miejsce tego okna balkonowego wstawię zwykłe okno podwójne. Ściany BK 30cm odmiany 500 + 12 cm styropianu, wentylacja mechaniczna + rekuperator i GWC.

Ivo
11-02-2003, 20:17
Witaj Patos w gronie GLXiksów :smile:

Ja jestem dopiero na etpie intesywnego wyboru - który GLX?

W GLX 7 układ jest taki sam jak w przypadku GLX 9 oraz GLX19.

Faktycznie te okna sa zbyt blisko siebie... :sad: Jeżli wybierzemy te projekty, to podobnie jak Ty wyjście na taras będzie od strony jadalni. Czy kotłownia jest wystarczająca duża dla Ciebie? Dla nas to właśnie problem... Ogrzewanie olejowe...

Hans
12-02-2003, 18:31
Ivo zastanów sie czy warto inwestować w ogrzewanie olejowe???!!! Jego koszt eksploatacji jest podobny do kosztu eksploatacji prądem, akoszty inwestycji i komfort obsługi (nie mówiąc tu o hałasie i smrodzie z ogrzewania olejowego) nieporównywalnie większe!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ivo
12-02-2003, 20:14
Hans - prąd też kosztuje, i dobre grzejnki akumulacyjne - również.. Robiłam symulację kosztów, inwestycji oraz ekspoatacji i po 15 latach są to jednak porównywane kwoty.

U nas podstawą ogrzewania ma być kominek, a olejowe jako awaryjne, dla potrzymania minimalnej temperatury w razie czego oraz do podgrzania wody..

Ale to chyba dyskusja na inny wątek...

Hans
12-02-2003, 21:38
Masz rację, że to dyskusja na inny wątek. Ale pamiętaj, że 15 lat to szmat czasu - kto wie jakie wtedy będą relacje cenowe pomiedzy nośnikami energii???(możemy być bardzo bogatym narodem lub byc po 3 wojnie światowej - ale to filozofowanie) Olej opałowy oprócz gazu z butli i prądu jest najdroższym medium energii!!! A wygoda i komfort jest bezcenne!!! (Sorry, ale jestem leniem - jak każdy facet). Poza tym znam 2 osoby które mają ogrzewanie olejem opałowych w domu i to naprawdę śmierdzi i buczy jak działa (w nocy jeżeli będziesz miał mała izolację ścian to zaczniesz narzekać!!!)

Ivo
13-02-2003, 17:58
A jakie Ty masz ogrzewanie? Jakie były (będą) koszty inwestycji..?

Patos
13-02-2003, 20:22
Co myślicie o hydroforze pod schodami? Mam zamiar zrobić tam pomieszczenie i obniżyć podłogę o 80 cm

Ivo
21-02-2003, 18:44
Czas mija, a my jeszcze nie zdecydowaliśmy :smile:

Lukasz - czy rezygnujac z piwnicy Atrium podeslo do Ciebie rzut fundamentow bez podpiwniczenia (np. z GLX 9)?

21-02-2003, 22:33
Atrium przysłało mi projekt GLX 10 (w odbiciu lustrzanym) bez żadnej korekty ale z pisemną zgodą na rezygnację z piwnic, zmiany w zakresie stolarki okiennej i drzwiowej i ścianek działowych (o taką zgodę poprosiłem telefonicznie).
Dopiero projektant dokonujący adaptacji projektu nanosi konkretne zmiany i to też nie wszystkie. Drobne zmiany dokonywane już w trakcie budowy są odnotowywane w dzienniku budowy przez kierownika budowy.

Ivo
22-02-2003, 18:00
Lukasz - a jakie zapotrzebowanie na cieplo ma GLX 10?

Chciałabym zrobić obliczenia ogrzewania na prąd - jakie będą koszty...

Ivo
08-03-2003, 12:12
lukasz - jednak po konsultacjach z architektem wybieramy projekt GLX 10 :smile: :smile: :smile:

Nasze zmiany na 100% to:
- kotłownia w grarażu, ale komin w środku, a nie przy ścianie nośnej
- likwidacja tarasu - powiększenie powierzchni domu
- drzwi balkonowe "na ścianie nosnej salonu"
- zamiana lukarni na pałociowe
- likwidacja balonu

I co myslisz o tym zmianach?

Masz może zdjęcia z zewnetrznym widokiem?

09-03-2003, 19:02
Cieszę się, że wreszcie jest ktoś kto będzie budował według tego samego projektu.
Jeśli chodzi o zmiany jakie zaplanowaliście to rozumiem, że są one podyktowane względami praktycznymi ale bez wewnętrznego tarasu, balkonu i lukarn dom ten traci cały swój urok i charakter. Bez tych elementów można wybrać inny projekt i nie mieć kłopotu z przeróbkami.
Nie mam jeszcze zdjęć swojego domu ponieważ jestem na etapie fundamentu.
W którym konkretnie miejscu planujecie umieścić komin w garażu?

Ivo
10-03-2003, 07:25
Też się cieszę, że ktoś buduje wg tego projektu :smile: Mam nadzieję, że będziemy wymieniać doświadczenia z budowy - my chyba ruszymy w maju...

Co do likwidacji tarasu to mamy jeszcze tydzień czasu, aby się zastanowić. Moze masz rację, ale z drugiej strony boje się, że będzie za mało przestrzeni w salonie, no i słońce nie będzie dochodziło :sad: Z której strony u Ciebie jest południe - od jadalni?

Co do lukarni - to w pozostałych GLX właśnie są okna pałociowe i wygląda to ok.

Komin w garażu tak jak w projekcie np. GL 125. Minus tego rozwiązania - pokój na garażem może być nieustawny, ale my tam planujemy mieć tylko pralnie oraz gardorobę

Ivo
14-03-2003, 12:21
pisałam wcześniej - ale "zjadło" odpowiedzi..

dzisiaj zamówiliśmy w Atrium projekt GLX 10 :smile: :smile: :smile:

lukasz - czy będziesz podnosił ściankę kolankową o 30 cm?
Jak idą przygotowania - otrzymałeś już projekt z adaptacją?

Ivo
22-03-2003, 18:12
Lukasz - a na jakim etapie prac Ty teraz jesteś?

Czy nie uważasz, że okna w pokojach na poddaszu są zbyt małe?

Ivo
18-05-2003, 09:52
HOP! HOP! Łuszasz..

I jak idą prace? Masz już fundamenty - czy robiłes tak jak jest w projekcie (jeszcze z piwnicą) czy może zmniejszyłes ilość ścian fundamentowych...?

Pozdrawiam!

27-05-2003, 07:44
Mam już wylany strop. W ostatnich miesiącach byłem bardzo zajęty i prawie nie zaglądałem na Forum. Oczywiście zrezygnowałem z podpiwniczenia co wiąże się z umieszczeniem kotłowni w części garażowej (o czym pisałem kilka miesięcy temu), poza tym bez zmian.

Ivo
04-06-2003, 11:19
Czy masz fundament pod kominek? Czy zrobiłeś fundamenty tak jak było w projekcie?

Zastanawiam się nad fundamentem jakby pod kuchnią - czy jest konieczny...

A może mozęsz podesłac swój rzut fundamentów?

Pozdrawiam!

marta C
09-08-2003, 22:29
Cześć!
też mamy zamiar budować GLX 19 i zastanawiamy się z jakimi kosztami nalezy się liczyc . W Atrium powiedzieli , że firma robi go za 250.000 a gospodarczo "można za 160.000 - czy myślicie, ze jest to możliwe czy to tylko nasze złudzenia. Pozdrawiam Marta

Ivo
12-08-2003, 07:07
Cięzko mi jest Tobie doradzić, gdyż my budujemy sami, nie wynajmujemy pracowników i w związku z tym zapewne mamy o wiele niższe koszty.

Jednak planujemy stan surowy otwarty wykonać tak do 60 tys zł - więcej nie mamy :(

Powodzenia!

Amidala
22-08-2003, 09:01
Marta,
Też byliśmy z mężem w Czeladzi i oglądaliśmy GLX 19, i też bardzo nam się spodobał. Oglądamy jeszcze GLX 9 - ma trochę więcej pomieszczeń gospodarczych i kuszący pokój nad garażem :lol: . Ale mamy wąską działkę i kombinujemy żeby się zmieścił :( .
Tyle że nam powiedzieli panowie z Atrium, że sposobem gospodarczym można wybudować GLX 19 za 200.000 !!!!!!!!! :o
Coś brak konsekwencji!!!!!!!!!!! :evil:

mc
22-08-2003, 10:22
Dlaczego ?
Buduję GLX 19 i uważam, że w tej kwocie można się zmieścić.

Amidala
22-08-2003, 11:36
Nie wiem, tak nam powiedzieli ci goście z Atrium. Na razie wybieramy projekt, właściwie to jesteśmy zdecydowani na jeden z GLX-ów, o układzie pomieszczeń takim jak GLX 19. Bardzo nam odpowiada. I przyznam szerze, że byłoby super zmieścić się w 160.000 :lol: .
A w jakiej technologii budujesz??? Pozdr.

mc
22-08-2003, 12:18
Fundamenty:ława żelb.ściana f.gr.24 z bloczkow bet.
ściany: beton kom.36 bez ociepl.
strop: filigran,nad garażem-teriwa
dach: więzba w/g proj.i Braas frankfurter
Zmiany do proj : zlikwidowany taras,dod.wykusz,balkon na całą dł.bud.,powiększony garaż i dod. pomieszczenie nad nim /duże/.

Ivo
22-08-2003, 14:02
Amidala - my do 50 tys będziemy mieli stan surowy otwarty - dach deskowanie + papa. Zaś okna na wiosnę. Budujemy sami...

Projekt GLX10, ale bez piwnicy. Ma większy od GLX19 garaż - my tam umieściliśmy kotłownię oraz warszacik dla męża.

Inne zmiany (już w trakcie budowy) to:
- zamiast dwóch okien w salonie - w ich miejsce potężne drzwi balkonowe (przesuwane)
- w miejscu drzwi balkonowych - okienko
- w jadalni drzwi balkonowe jak na poddaszu - wyjście na zadaszony taras
- w przedpokoju dodoanie miejsca na szafe do zabudowe - ciut mniejsza łazienka
- na poddaszu - dodanie pralnio-suszarni nad kotłownią


Ławy zalewane z gruszki, fundamenty - bloczki 24, potem ubita i znowu z gruszki "podłoga", ściany Porother 25, strop ponownie z gruszki.. :).

Miłego!