PDA

Zobacz pełną wersję : jeszcze raz o trawniku



wodnik
20-09-2004, 19:18
Hej, jest pola, około 60 arów, to jest póki co ziemia rolna, więc w oczekiwaniu na wszystkie formalności związane z przekształceniem na budowlaną, myślę, żeby już tam coś zasiać. Nie wiem czy raczej teraz czy raczej na wiosnę, - bo to jest takie zwykle pole zaorane, wygląda jak plantacja ziemniaków... I są takie grudy ziemi brzydkie. I co z tym zrobić, żeby się zrobiła łąka??? No i powierzchnia dosyć duża. Mimo że pytanie brzmi jak żart - żartem nie jest :))) Liczę na Wasze porady!

abromba
20-09-2004, 19:27
Też chciałam mieć łąkę, na ziemię zaoraną po kukurydzy wysiałam mieszankę łąkową. Wyrosła na metr. Kosą tego nie szło skosić, a inaczej się nie dało, bo sialiśmy na nierówną ziemię. Lepiej kupić jednak - moim zdaniem - droższą mieszankę trawnikową - będzie niższa.
Ale myślę, że warto coś posiać - w przeciwnym razie będziesz miał na wiosnę potworne błoto.

Daniel Starzec
20-09-2004, 20:27
Proponuje nast ępującą kolejnosc działań:
1 Orka jesienna i tak zostawić na zime
2 Wiosną kultywator i brona
3 Następnie wysiew tego co tam sobie chcesz.
Bardzo ważne żeby wyrównać i porozbijać bryły,bo potem bedziesz sie męczyć z koszeniem.

wodnik
21-09-2004, 08:59
Serdeczne dzięki :)) Czyli mogę liczyć na to, że będzie tam kiedyś ładny trawnik (łąka)...