PDA

Zobacz pełną wersję : Co sądzicie o promocji Faelbetu w ostatnim Muratorze?



gregor2
22-09-2004, 09:20
Dla tych co nie mieli jeszcze okazji sie zapoznac, przypomnę.
Z bonem z ostatniego muratora można kupić BK o gr. 42 cm P+W, klasy 500 do końca grudnia 2004 za 7,16 zł brutto. Na stonie Faelbetu cena tego bloczka wynosi zdrowo ponad 10 zł. Czy jest tu jakiś kruczek? Bardzo jestem ciekaw co jest przyczyną tak znacznej obniżki. nie sądzę, żęby któryś z pośredników miał go taniej w ofercie.

Kurka, byłem zdecydowany na grubość 24, który kosztuje ok. 6zł. A teraz mam dylemat od początku czy nie pomyśleć o jednowarstwowej. No nic trzeba zacząć od nowa szukać wątków, a czasu coraz mniej bo do końca tygodnia architekt ma skonczyć projekt.

Wniosek: nie czytać muratora? :-) :D :D :) :) :D

MaPi
22-09-2004, 11:23
Powiedz mi gdzie w Muratorze znajdę ten bon, w moim go nie widziałam? A może nie we wszystkich jest? Zastanawiam sie nad ścianą 36 z BK, więc jeśli jest taka okazja to może zakupić teraz i przechować gdzieś do następnego roku?

gregor2
22-09-2004, 12:04
w ostatnim numerze, tzn. chyba z października, najnowszy pojawił sie w tym tygodniu. nie pamiętam na której stronie.
Dzwoniłem do Faelbetu, bo mnie ciekawość zżerała. I wygląda to tak.
owszem jest promocja do końca roku i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ale promocja jest tylko na ten konkrenty bloczzek. zurzycie kleju wychodzi jakieś 7 kg na m2. 1 kg kosztuje u nich ok0,87 gr. co daje 6 zł za klej/m2. u mnie będzie ok. 120 m2 sciany więc koszt kleju to 730 PLN. zwykła zaprawa pewnie wyszłaby taniej ale ile przy tym pierdzielenia. kupa piachu, cementu, betoniara. a z klejem ładnie czysto i szybko. sam zaczne chyba murować sobie dom.

a co do przechowania. nie musisz sie spieszyć, oferta jest ważna do końca grudnia 2004. możesz zapłacić np. 30 grudnia za bloczki a odebrać dopiero w kwietniu lub maju, jak ci pasuje. tylko musisz im powiedzieć 2-3 tyg. wcześniej że przyjeżdzasz po nie. bo oczywiście nie beda tego dla ciebie trzymali przez pół roku.

gregor2
23-09-2004, 09:40
dołączam do jednowarstwowców. :D