PDA

Zobacz pełną wersję : kolor bramy garażowej



magdak
22-09-2004, 12:49
mam czarną dachówkę (brass - celtycka), stolarka okienna i drzwi wejściowe będą drewniane (taki średni brąz), elewacja (w planach) piaskowa... jaki do tego wybrać kolor bramy garażowej (garaż w bryle domu)??? W ostatnim muratorze pisali, że biały najbardziej bezpieczny, brązowy może wyjść super, a może też spowodować że elewacja będzie zbyt "ponura"... doradźcie coś... :-?

Pascall
22-09-2004, 17:15
Proponuje ci taki sam jak kolor okien - średni braz.

i&w
22-09-2004, 22:27
Popieram Paskala, okna, drzwi brama powinny stanowić jedność kolorystyczną.

rolnik
22-09-2004, 23:29
Już 2 miesiące firma dobiera mi kolor bramy do koloru okien i drzwi. A obiecywali, że pomalują na dowolny kolor!!
rolnik

RolandB
22-09-2004, 23:35
generalnie popieram przedmowcow ale ostatnio widzialem domek wlasnie z taka kolorystyka, drewnianymi okienkami i drzwiami ktory mial biala brame ... bardzo przyjemnie to wygladalo ...

PANTHER
23-09-2004, 10:44
Myśle, że najlepiej dobrać do stolarki.

sidney
23-09-2004, 13:01
na mój gust to najlepiej jak będą pod kolor stolarki :D

jolly
23-09-2004, 13:28
Jako producent bram mogę Ci tylko doradzić, że brama i stolarka okienna i dach raczej zawsze są w tym samym kolorze, choć u Ciebie dach nie współgra z tym wszystkim... tzn. łamie tę zasadę i kolor bramy możesz dobrać do dachówki, ale w tym przypadku akurat czarny - nie radzę...


z kolorem brązowym to jest różnie, czasami nie można koloru brązowego - tego akurat w standardzie dobrać do stolarki, a inne są już za dopłatą. Kolor dobierzesz, ale licz się, że jeżeli nie będzie on standardowy to dopłata ok. 20%!!!

Pozdrawiam... i ciekawa jestem jaką obcję wybierzesz...

RolandB
23-09-2004, 17:25
jolly sory ale zasada by stolarke i bramy dobierac kolorystycznie do dachu to troche na wyrost ... czy chcesz powiedziec ze wszyscy majacy plastiki nie maja gustu ? albo wyobraz sobie czarna dachowke i czarna brame .... stanowczo za ciemno ...

jolly
24-09-2004, 07:59
Jakbyś przeczytał (a?) uważnie post, to byś wiedział, że właśnie w tym przypadku to odpada... chociaż, ostatnio sprzedałam 3 bramy gościowi, który ma dachówkę antracytową i wziął bramy w kolorze grafitowo-czarnym - wyglądały - ku mojemu zaskoczeniu - super, elewację też zrobi biało-szarą, domek wygląda super ekstra !!!

Ale w tym przypadku jest inaczej, bo dach jest inny jak stolarka i wg mnie czarny dach z brązową stolarką trochę będzie się gryzł... ale to tylko moje zdanie!!! Wcale nie musi tak być, napisałam tylko, że tak przeważnie robią...

magdak
24-09-2004, 08:36
dziękuję wszystkim za porady :)))
Większość domków z czarnymi dachami ma białą stolarkę, ale ja bardzo chciałam okna drewniane, a malować okna drewniane na biało.... to tchnie za bardzo minionymi czasami :lol:
kolor okien celowo wybrałam nie za ciemny, tylko ta brama....
Też widziałam domek z czarnym dachem, brązowymi oknami i białą bramą, wyglądał całkiem ładnie... ale cały czas mnie męczy, że z bramą dokładnie w kolorze okien wyglądałby jeszcze ładniej.... więc chyba pozostaje zlecić malowanie na niestandardowy kolor (bo te standardowe są zdecydowanie za ciemne)

magdak
24-09-2004, 08:38
dziękuję wszystkim za porady :)))
Większość domków z czarnymi dachami ma białą stolarkę, ale ja bardzo chciałam okna drewniane, a malować okna drewniane na biało.... to tchnie za bardzo minionymi czasami :lol:
kolor okien celowo wybrałam nie za ciemny, tylko ta brama....
Też widziałam domek z czarnym dachem, brązowymi oknami i białą bramą, wyglądał całkiem ładnie... ale cały czas mnie męczy, że z bramą dokładnie w kolorze okien wyglądałby jeszcze ładniej.... więc chyba pozostaje zlecić malowanie na niestandardowy kolor (bo te standardowe są zdecydowanie za ciemne)

RolandB
24-09-2004, 22:13
Jako producent bram mogę Ci tylko doradzić, że brama i stolarka okienna i dach raczej zawsze są w tym samym kolorze ...


Jakbyś przeczytał (a?) uważnie post, to byś wiedział, że właśnie w tym przypadku to odpada...

okolo 40 % domow ma okna biale ... czego nie zrozumialem bo nie rozumiem :wink:

magdak
19-10-2004, 08:38
no i będzie brązowa brama, teraz pozostał mi tylko problem z wybraniem odcienia brązu - ze względu na koszty wybraliśmy bramę uchylną - a tu nie ma zbyt dużego wyboru - pozostaje mi, albo jasny brąz - zbliżony do okien (tylko boję się, że na dużej płaszczyźnie bramy ten kolor będzie się gryzł z dachem) albo zrobić ciemny brąz i wtedy do tego dobrać kolor cokolików - co o tym myślicie?

trach
19-10-2004, 08:58
Jeśli nie ma bram w dokładnie tym samym odcieniu co stolarka okienna, zastosuj raczej trochę jaśniejszy niż trochę ciemniejszy, bo na dużych powierzchniach (takich jak brama) każdy kolor wydaje się być ciemniejszy niż na małych i wąskich (np. ramach okien).

Trach

Macieii
19-10-2004, 22:49
no i będzie brązowa brama, teraz pozostał mi tylko problem z wybraniem odcienia brązu - ze względu na koszty wybraliśmy bramę uchylną - a tu nie ma zbyt dużego wyboru -

A jaką masz bramę ? Wiśniowski oferuje stosunkowo niedrogie (o ile pamiętam za 4,5x2,25 coś koło 500-600 PLN) malowanie na dowolnego RALa. Może to jest opcja ?

19-10-2004, 23:00
Trach ma rację - lepsza ciut jaśniejsza, niż ciemniejsza, ale generalnie lepiej dołożyć do tej bramy, aby kolor grał ze stolarką, niż zrobić sobie taki misz - masz.A nie chcesz bramy Hormana uchylnej z drenianymi panelami. które pomalujesz na identyczny kolor co stolarka - ten sam lakier i bejca. najlepiej z tej samej firmy?Takie bramy są niedrogie i będziesz miała ladnie.Plastiku nigdy nie dobierzesz kolorem do drewna, bo on się jakos tak błyszczy sztucznie i od razu widać, że to PCV.Przy ładnej dachówce i drewnianej stolarce szkoda psuć efekt wizualny.
Ja przynajmniej tak zrobię, a jak mi się kiedyś drewniane wypełnienie zniszczy, to je po prostu wymienię na nowe.Wolę potem dopłacić, niż mieć coś, co mi się nie podoba.

krzysztofh
20-10-2004, 06:30
Może spróbój dobrać kolor bramy do elewacji lub odwrotnie. Kupić taką bramę, do której doasujesz kolor elewacji.
Ciemne bramy garażowe nawet dobrze dobrane do stolarki stanowią ciemne duże plamy. Mam po sąsiedzku taki dom. Niby dobrane nie najgorzej ale efekt mi się nie podoba.
No ale o gustach nie rozmawiamy.
Gorzej jak Ci nie uda się dobrać tego brązu do odcienia stolarki, a to raczej pewne, bo kolory na drewnie inaczej wyglądają niż pomalowane powłoki metalowe lub PVC-podobne. Zawsze możesz zamówić wg palety RAL, ale będzie sporo drożej.

magdak
20-10-2004, 07:55
właśnie ten jasno-brązowy kolor bramy jakoś do mnie nie przemawia, nie mają na ekspozycji całej bramy, trzeba oceniać kolor na podstawie próbki i jakoś ten odcień zupelnie mi nie gra....
chyba jednak będzie brąz ciemniejszy od okien, ale do tego ciemniejszego brązu powinnam bez problemu dobrać klinkier na cokoliki....
na Hormana kasy brak.... i tak już zapasy się wyczerpały i trzeba liczyć na kredyt...

nnatasza
20-10-2004, 08:34
U mnie będzie/jest tak:
dach - antracyt, okna drewniane brązowe, brama - stalowa, rynny w kolorze stalowym (tytan cynk), elewacja będzie w odcieniu ciepłego popielu (nie pamiętam teraz nr terranova 801 lub 811).
Jak widać kolor bramy można dobrać nawet do rynien :wink:
http://foto.onet.pl/upload/8/10/_352133_n.jpg
Nie wszystko widać bo chatka "się tynkuje" :-?

krzysztofh
20-10-2004, 10:01
Garaż jest chyba dwustanowiskowy, więc i brama pokaźna. Może zastosować białą bramę Hormanna, a to co dołożysz do bramy zaoszczędzisz na rynnach. W przypadku tego dachu może trzebaby rozwaźyć zmianę decyzji dot. rynien cynkowych na białe Marleya.
Z tym dachem byłoby chyba nieźle.

Jayer
20-10-2004, 13:37
Osobiscie i zupelnie subiektywnie proponowalbym jednak uzyc koloru dachu.
Sam tak zrobilem. Tyle, ze dach mam zielony (http://bastion.scania.pl/~marcin/budowa/galeria_luzem/front_2.jpg)...


Pozdro
Jay

20-10-2004, 13:43
Można kupić same profile bramy uchylnej Hormana (tanie), a wypełnienie zamówić u stolarza.Nie ma problemu, moi znajomi tak zrobili.

Macieii
21-10-2004, 06:50
Kupić taką bramę, do której doasujesz kolor elewacji.
Ciemne bramy garażowe nawet dobrze dobrane do stolarki stanowią ciemne duże plamy.

O to, to. U siebie "organoleptycznie" stwierdziłem iż dobrze jest dobierać kolor elementów sąsiadujących: okno-elewacja, brama-elewacja, dachówka-elewacja etc. - ale brama-drzwi czy brama-okna niekoniecznie. Te elementy nie przystają do siebie więc ewentualnych różnic widać tak bardzo nie będzie...

A z tymi plamami się zgadzam. I dlatego właśnie "szarpnąłem" się na RALa.

Sonika
21-10-2004, 07:59
My mamy bramę drewnianą firmy Rundum - Meir, w kolorze stolarki okiennej i w kolorze drzwi wejściowych.
Wygląda super.

BK
21-10-2004, 08:55
A taka brama?
Złoty dąb - do okien, powinno być ładnie, producent DAKO Nowy Sącz

http://www.dako.com.pl/images/bramy/brama-bez-gorala.jpg

THERMOLINE
23-10-2004, 04:59
a może brama w okleinie ORZECH lub WIŚNIA ????

magdak
02-11-2004, 11:44
przeanalizowałam wszystkie Wasze uwagi i już od ubiegłego piątku mam bramę w średnim brązie, uchylna (bo najtańsza) z poziomych paneli, kolor matowy, odcień który na próbce wydawał mi się "nie za bardzo", na powierzchni całej bramy wygląda ok, okna będą dopiero w tym tygodniu, a drzwi wejściowe na początku 2005 r.. więc jeszcze nie ma z czym porównać, ale na razie mi się podoba :D

Pascall
02-11-2004, 18:05
OK, magdak rozwiazala swoj problem to moze ja pociagne watek dalej ze swoim. Mam czarny dach i rynny i nie wiem jaki dobrac kolor stolarki. Chcialem jakis jasny (nie biały) np. zloty dab, ale zastanawiam sie czy nie dac cos raczej ciemnego np. palisander, dab bagienny cos w tym stylu. Czy znajde w tych kolorach brame garazowa segmentowa lub rolowana (np. Wisniowski) ???

Na koniec chce wszystko rozjasnic jakąś słoneczną elewacją :wink:
Cos jak na fotce tyle ze nie biała elewacja

http://www.braas-polska.com.pl/media/c/obiekty_frankfurter/fr3/3.jpg

magdak
03-11-2004, 07:16
ja jak pisałam wcześniej mam też czarny dach i rynny, a okna (i brama garażowa oczywiście :D ) będą w średnim brązie - widziałam takie domy i myślę, że efekt będzie ok :lol: , ale to co zamieściłeś na zdjęciu też wygląda całkiem fajnie, do tego piaskowa elewacja... hmmm... całkiem nieżle...a z dobraniem ciemnego koloru bramy nie powinno być dużego problemu,
jak mi już wstawią okna (mieli wstawiać w piątek, ale najprawdopodobniej przesunie się na wtorek :evil: ) to się pochwalę jakąś fotką z bramą i oknami :)

Tomek_J
03-11-2004, 07:23
jaki do tego wybrać kolor bramy garażowej (garaż w bryle domu)???

Taki, żeby się podobał tobie i pozostałym domownikom. To Ty będziesz w tym domu mieszkać przez kolejne kilkadziesiąt lat o to TOBIE ma się to podobać. Więc nie słuchaj, że kolor X najlepszy, bo tak POWINNO być, bo tak się ZALECA, bo Kowalski uważa, że tak NAJŁADNIEJ.

A jak możesz, to zrób fotkę domu, wrzuć do jakiegoś Fotoshopa i puść wodze fantazji. Na pewno po paru próbach trafisz na wlaściwe rozwiązanie.

Pascall
03-11-2004, 18:11
A jak możesz, to zrób fotkę domu, wrzuć do jakiegoś Fotoshopa i puść wodze fantazji. Na pewno po paru próbach trafisz na wlaściwe rozwiązanie.

Tak tez zamierzam zrobic, zobaczymy czy cos z tego wyjdzie.
Dzieki za rade. :) :wink:

Barti4
03-11-2004, 18:15
najlepszy odcien bedzie sie prezentowal taki sam jak okna. ewentualnie ciemny braz....