PDA

Zobacz pełną wersję : kolor bramy gara?owej



magdak
22-09-2004, 12:52
mam czarną dachówkę (brass - celtycka), stolarka okienna i drzwi wejściowe będą drewniane (taki średni brąz), elewacja (w planach) piaskowa... jaki do tego wybrać kolor bramy garażowej (garaż w bryle domu)??? W ostatnim muratorze pisali, że biały najbardziej bezpieczny, brązowy może wyjść super, a może też spowodować że elewacja będzie zbyt "ponura"... doradźcie coś... :-?

herunia
22-09-2004, 13:46
moim zdaniem brązowy i raczej nie będzie ponura

magdak
22-09-2004, 13:57
też mnie bardziej kusi ten brązowy, tylko mąż się upiera przy białym (twierdzi wprawdzie, że zrobię jak będę chciała, ale jakby tylko wyszło brzydko to ile będzie marudzenia :D - "a nie mówiłem..."), poza tym mam problem z dobraniem odcienia do okien, bo tak byłoby chyba najfajniej...

Tomasz M.
22-09-2004, 15:03
U mnie elewacja piaskowa, okna brązowe, dachówka zgaszona czerwień, brama garażu jasna zgaszona zieleń (Wiśniowski, trzeba było dopłacić za kolor). Wygląda fajnie, ale będzie jeszcze fajniej jak dojdą okiennice w tej samej zieleni (RAL 6013).

Magdzia
22-09-2004, 15:12
A może tak - okna, drzwi i brama garażowa w tym samym, brązowym kolorze, dach i cokół (jeśli będzie) - czarny. A jeszcze musisz pomyślec o rynnach i jakiejś okładzinie (płytki) na schodki, czy taras...

22-09-2004, 15:17
Tak jak radzi Magdzia.ten biały to nie ma do niczego nawiązania

woj_s
22-09-2004, 15:24
warto wziasc pod uwage sprawe praktycznosci koloru. Pewnie wiesz ze na bialym wszystko widac.

magdak
23-09-2004, 07:16
czyli jednak po Waszych poradach pozostaje mi szukać niestardardowego brązowego - żeby dopasować go do moich okien :D

magdak
23-09-2004, 07:18
czyli jednak po Waszych poradach pozostaje mi szukać niestardardowego brązowego - żeby dopasować go do moich okien :D

Tom_Poznan
23-09-2004, 07:31
na tyle na ile mam doświadczenie w sprzedaży bram to
- tak jak pisaliście brama biała się brudzi,
- na brązowej widać również brud (przede wszyskim kurz) w postaci siwego nalotu

Można też się zastanowić dobierając kolor nad przemalowaniem bramy na dowolny kolor wg np. palety RAL

Andrzej - Chrząstawa
23-09-2004, 08:15
ja zrobilbym zdjecie domu i nastepnie w komputerze albo za pomocą wycinanki dopasowal kolory bramy i pzekoanl sie doswiadczalnie co pasuje

Magdzia
23-09-2004, 08:24
czyli jednak po Waszych poradach pozostaje mi szukać niestardardowego brązowego - żeby dopasować go do moich okien :D
Po pierwsze - jak pisał Tom - na ciemnym też widać brud - brama zakurzona wygląda ohydnie. A jeśli chodzi o kolor - nie ma z tym problemu. Kolory podstawowe to wprawdzie biały i brązowy (ciemny brąz), ale jeśli chcesz, możesz dopłacić trochę aby miec kolor, jaki sobie życzysz. Przynajmniej robrzy producenci to zapewniają. U nas dopłata byłoby to jakieś 200-500zl., nie pamiętam. Ale wzięliśmy stand. brąz do okien koloru dąb i ciemnobrązowego dachu, ciemnobrązowych drzwi.

Maluszek
23-09-2004, 08:27
My dopasowaliśmy kolor bramy garażowej do koloru okien (teak) - kupiliśmy ciemnobrązową i przemalowali ją pod kolor okien. Białej bramy sprzedawca nie polecił nam brać dlatego, że gdyby był jakiś odprysk farby to spod tego wystawałby biały kolor a tak będzie brązowy.

Lukrecja
23-09-2004, 13:43
mam czarną dachówkę (brass - celtycka), stolarka okienna i drzwi wejściowe będą drewniane (taki średni brąz), elewacja (w planach) piaskowa... jaki do tego wybrać kolor bramy garażowej (garaż w bryle domu)??? W ostatnim muratorze pisali, że biały najbardziej bezpieczny, brązowy może wyjść super, a może też spowodować że elewacja będzie zbyt "ponura"... doradźcie coś... :-?

też się nad tym zastanawiam, bo jednak brama to wielka plama na tle domu. może w kolorze tynku, czyli piaskową????