PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzki z mixokreta a wysokie temperatury



rustin
17-06-2016, 21:44
Czy jeżeli temp jakie teraz są i pewnie będą do jesieni tzn 25-30' są bardzo nie korzystne dla wylewek i lepiej czekać do jesieni?
Chciałem zrobić teraz ale nie chciał bym aby popękaly tak jak tynki, mimo że tynki robione były jak było chłodniej i padał deszcz. Wylewki maja być z włóknem.
Jezeli można bez problemu robić to macie jakieś rady czy polewać woda, przykryć folia?

autorus
18-06-2016, 08:47
Ja miałem przykryte folia.

rustin
18-06-2016, 10:14
Tez w lecie w upały robiłeś?

fotohobby
18-06-2016, 10:30
Przecież są dodatki modyfikujące, ktore powodują wolniejsze wiązanie betonu, jest wąż z wodą i są folie.
Mamy 22C i roboty typu miałyby zostać wstrzymane ?

rustin
18-06-2016, 13:36
Dobra także robię. Tylko polewać posadzkę czy tylko przykryć folia malarska?
Jedni na forum piszą aby polewać inni że nie wolno

fotohobby
18-06-2016, 17:32
Polać po 24h i pod folię. Co kilka dni odsłonić (przynajmniej rogi i boki), zlać i przykryć znów.

stefek1980
19-06-2016, 07:34
Zrób tak jak pisze fotohobby, zrobiłem tak samo upał wtedy był niemiłosierny. Na 120m2 jedna rysa.

Konto usunięte_1*
19-06-2016, 08:33
mnie robili jak było 32 st , zasłoniłem rolety i nic się groźnego nie działo ale widać było szybsze schnięcie w pokojach bliżej drzwi

rustin
05-07-2016, 10:22
Posadzki zrobione ponad tydzień temu, od razu przykrylem folia i do tej pory pod nią są wilgotne. Jak długo niech leży folia?

hajnel
05-07-2016, 10:26
Ja tylko lałem 2x dzień wodą i nic się nie stało.

wg39070
05-07-2016, 10:38
Ja tylko lałem 2x dzień wodą i nic się nie stało.

Ja też tylko polewałem, nawet kilka razy dziennie w zależności od stopnia wchłaniania wody. Nie dawałem żadnej folii, gdyż w taki sposób nie wypielęgnujemy betonu. Woda musi być do posadzki dostarczona z uwagi na półsuchą konsystencję betonu z miksokreta.

wg39070
05-07-2016, 10:40
Zrób tak jak pisze fotohobby, zrobiłem tak samo upał wtedy był niemiłosierny. Na 120m2 jedna rysa.

Na 230 metrach ani jednej rysy. Bez folii, tylko woda.

rustin
05-07-2016, 11:25
Na forum bardzo dużo jest wpisów ze posadzki z mixa nie można polegać woda.

A dlaczego w ten sposób nie wypielegnuje? Polewaliscie woda aby była wilgotną, moja jest cały czas wilgotną bo co odparuje opada spowrotem

fotohobby
05-07-2016, 12:40
Ja też tylko polewałem, nawet kilka razy dziennie w zależności od stopnia wchłaniania wody. Nie dawałem żadnej folii, gdyż w taki sposób nie wypielęgnujemy betonu. Woda musi być do posadzki dostarczona z uwagi na półsuchą konsystencję betonu z miksokreta.

Oooo... A możesz wskazać źródło tych rewelacji ?
Czy to moze kolejna wyprodukowana przez ciebie "złota myśl"?

Właśnie taka konsystencja zapewnia najlepsze parametry przy tej ilości użytego cementu.
Uważasz, że stosunek w//c jest w niej niewłaściwy ?

wg39070
05-07-2016, 13:18
Oooo... A możesz wskazać źródło tych rewelacji ?
Czy to moze kolejna wyprodukowana przez ciebie "złota myśl"?

Właśnie taka konsystencja zapewnia najlepsze parametry przy tej ilości użytego cementu.
Uważasz, że stosunek w//c jest w niej niewłaściwy ?

Półsucha konsystencja potrzebna jest do zatarcia na "gotowo" posadzki, bo jak byś chciał zatrzeć beton w postaci półpłynnej. Stropu też nie polewałeś? To ty tworzysz teorie z kosmosu. A tą złotą myśl wykreowało życie. Ja na całej powierzchni posadzek czyli prawie 230 m2 nie mam żadnej rysy, oczywiście poza przerwami dylatacyjnymi. Każda dobra książka o sztuce budowania zaleca pielęgnację betonu poprzez polewanie go wodą. A co książkę też napisał twórca złotych myśli?

fotohobby
05-07-2016, 13:29
Jeszcze raz pytam - czy stosunek W/C w betonie z mikrosketa jest niewłaściwy ?
Jeszcze raz pytam o źródło tych rewelacji.
Wydaje mi się, że to kolejna teoria szczęśliwego człowieka, który własnie buduje swój pierwszy dom.

Wyobraż sobie, że gdybyś przykrył strop folią, to też nie musiałbyć go polewać.
Poza tym, to wyższa klasa betonu i cementu jest tam procentowo więcej.
Z drugie j strony, wg twojej teorii po co polewać strop, przezież nie był półsuchy...

Jasne, że można być na budowie kilka razy w ciagu dnia polewać posadzkę.
Jasne, że nie pęka, choc powierzchnię można przez to osłabić.
Tylko po co namaczać go bardziej, niż potrzebuje, podnosić jego wilgotność, co powoduje dłuższy czas schniącia posadzek przed możliwością kładzenia warstwy wykończeniowej, może powodować szybsze uwalnianie siej wody podczas wygrzewania posadzek i rysy, ktore powstają po tym procesie.

Jastrych z miksokreta ma tyle wody, ile potrzebuje, źeby zawarty w nim cement związał. Wystarczy niedopuścić, by tę wodę zbyt szybko utracił.

rustin
05-07-2016, 13:37
Fotohobby to ile niech tak folia leży? Dopóki pod nią nie będzie sucho?

fotohobby
05-07-2016, 13:45
Po tygodniu posadzka powinna mieć 70- 80% docelowej wytrzymałości więc już nie pęknie.
Ja trzymałem folie 10 dni.

Ta wilgoć pod foliami moźe sie utrzymywać jeszcze i dwa tygodnie, ale ona już nie jest potrzebna - cement dostał jej tyle, ile wymagał.

wg39070
05-07-2016, 13:51
Jeszcze raz pytam - czy stosunek W/C w betonie z mikrosketa jest niewłaściwy ?
Jeszcze raz pytam o źródło tych rewelacji.
Wydaje mi się, że to kolejna teoria szczęśliwego człowieka, który własnie buduje swój pierwszy dom.

Wyobraż sobie, że gdybyś przykrył strop folią, to też nie musiałbyć go polewać.
Poza tym, to wyższa klasa betonu i cementu jest tam procentowo więcej.
Z drugie j strony, wg twojej teorii po co polewać strop, przezież nie był półsuchy...

Jasne, że można być na budowie kilka razy w ciagu dnia polewać posadzkę.
Jasne, że nie pęka, choc powierzchnię można przez to osłabić.
Tylko po co namaczać go bardziej, niż potrzebuje, podnosić jego wilgotność, co powoduje dłuższy czas schniącia posadzek przed możliwością kładzenia warstwy wykończeniowej, może powodować szybsze uwalnianie siej wody podczas wygrzewania posadzek i rysy, ktore powstają po tym procesie.

Jastrych z miksokreta ma tyle wody, ile potrzebuje, źeby zawarty w nim cement związał. Wystarczy niedopuścić, by tę wodę zbyt szybko utracił.

A Ty, który dom budujesz, szósty? A tak na marginesie, może znajdzie się na forum ktoś, kto poprze moją "złotą myśl" o polewaniu betonu wodą celem jego pielęgnacji? Bo co bym nie napisał, fotohobby ma zgoła odmienne zdanie.

fotohobby
05-07-2016, 14:28
A Ty, który dom budujesz, szósty? A tak na marginesie, może znajdzie się na forum ktoś, kto poprze moją "złotą myśl" o polewaniu betonu wodą celem jego pielęgnacji? Bo co bym nie napisał, fotohobby ma zgoła odmienne zdanie.

Kolego...
Ilośc budów, przy których asystowałem to raz, wykształcenie to dwa.

Możesz sobie polewać posadzkę.
Tylko nie pisz proszę:

Nie dawałem żadnej folii, gdyż w taki sposób nie wypielęgnujemy betonu.
bo to jest BZDURA.
Rozumiesz ? Jesteś na fachowym forum i piszesz bzdury, tylko dlatego, że tak zrobiłeś w swoim domu.
Nie dali u ciebie styropianu pod kominek - juz piszesz, ze "tak się zwyczajowo nie robi"
Masz komin systemowy, a nie stalowy, piszesz: "ceramika jest wieczna, a ze stalowego zostanie sito po czterech latach"
Teraz te posadzki.....
Na elektrodzie byś sie nie uchował....

Naprawdę, mam wrażenie, że poziom merytoryczności tego Forum wzrasta,kiedy znowu jesteś na banie....

domino34
05-07-2016, 16:24
Wy dwaj macie ze sobą ewidentny problem. WG39070 po co się ze wszystkimi kłócisz? Napisz jak zrobiłeś u siebie i to będzie wystarczające.

Jest tu na forum co najmniej dwóch wylewkarzy i z tego co czytałem ich rozmowę mówili o przykryciu wylewki folią.... Twórca tematu zadał pytanie odpowiedzcie mu i nie róbcie szmaty z tego wątku.

wg39070
05-07-2016, 17:45
Kolego...
Ilośc budów, przy których asystowałem to raz, wykształcenie to dwa.

Możesz sobie polewać posadzkę.
Tylko nie pisz proszę:

bo to jest BZDURA.
Rozumiesz ? Jesteś na fachowym forum i piszesz bzdury, tylko dlatego, że tak zrobiłeś w swoim domu.
Nie dali u ciebie styropianu pod kominek - juz piszesz, ze "tak się zwyczajowo nie robi"
Masz komin systemowy, a nie stalowy, piszesz: "ceramika jest wieczna, a ze stalowego zostanie sito po czterech latach"
Teraz te posadzki.....
Na elektrodzie byś sie nie uchował....

Naprawdę, mam wrażenie, że poziom merytoryczności tego Forum wzrasta,kiedy znowu jesteś na banie....

Czyżbyś przyczynił się do mojego bana? Asystowałeś przy budowie i jak to rozumieć? Jak ja kiedyś stałem przy betoniarce przy budowie domu rodziców to też liczy się jako asysta? To w takim razie mam pokaźny staż budowlany. A skoro zaczynasz o wykształceniu to pochwal się proszę, która to uczelnia przekazała Ci wiedzę budowlaną. Chyba, że masz coś do ukrycia?

fotohobby
05-07-2016, 20:47
Moje wykształcenie nie jest problemem tego wątku.
Twoje pseudo-porady i owszem.

Pawellipa
05-07-2016, 21:01
Witam,
Pierwszy post na forum, a może od razu zakończy niepotrzebny spór. A więc tak dla dojrzewającego jastrychu cementowego zagrożeniem są dwa krótkotrwałe procesy- pęcznienie i skurcz. Pęcznienie wywołane jest pochłanianiem zbyt dużej ilości wody z otoczenia. Skurcz jastrychu wywoływany jest oddawaniem zbyt dużej ilości wody do otoczenia. Skurcz jest procesem zachodzącym dużo szybciej i wywołującym większe odkształcenia od pęcznienia. Dlatego pielęgnowanie jastrychu poprzez polewanie wodą i przykrywaniem folią w okresach wysokich temperatur jest jak najbardziej uzasadnione (tak wg39070 uczą o tym na studiach). Jednak w przypadku temperatur zbliżonych do 20 stopni polewanie wodą warstwy jastrychu może tylko zaszkodzić. Zwróciłbym jeszcze uwagę, że na otwartych powierzchniach (narażonych na ciągłe działanie promieni słonecznych) do pielęgnacji lepiej jest zastosować inny materiał niż czarna folia budowlana np. fizelinę.